تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - صدرنشین مغلوب المهدی شد، اما در صدر ماند

دور برگشت لیگ برتر والیبال امروز یکشنبه با برگزاری شش دیدار پیگیری شد که آلومینیوم المهدی با شکست پیشگامان صدرنشین این رقابت ها، شگفتی ساز هفته نخست دور برگشت شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، شهرهای ارومیه، آمل، بندرعباس، گنبد ، تهران و کاشان در نخستین هفته دور برگشت لیگ برتر والیبال میزبان این رقابت ها بودند که در چهار دیدار پیروز میدان بعد از پنج ست مشخص شد.
در مهمترین بازی هفته آغازین دور برگشت، دو تیم پیکان تهران و سایپای البرز در خانه والیبال تهران به مصاف هم رفتند که سایپا سه بر دو مغلوب حریف خودروساز خود شد تا دور برگشت را با کسب یک امتیاز آغاز کند.سایپا در حالی در این دیدار مغلوب پیکان شد که دو ست اول و دوم را با پیروزی به پایان رسانده بود، اما در ست های بعدی مغلوب حریف دیرینه خود شد.
تیم های والیبال پیکان و سایپا به ترتیب با 24 و 21 امتیاز بدون تغییر در رتبه های دوم و ششم جدول لیگ برتر والیبال در پایان هفته نخست دور برگشت باقی ماندند.

تیم والیبال آلومینیوم المهدی که تجربه شکست تیم های بزرگی را در بازی های خانگی دارد، دور برگشت را نیز با شگفتی آغاز کرد و پیشگامان کویر یزد، صدرنشین این رقابت ها از پیش رو برداشت.
پیشگامان به رغم پذیرش این شکست با 25 امتیاز در صدر ماند اما سه تیم پیکان، کاله و متین ورامین با 24 امتیاز در تعقیب او هستند. المهدی نیز با وجود شکست صدرنشین این رقابت ها، با 18 امتیاز در همان رتبه هشتمی خود باقی ماند.

کاله مازندران قهرمان دوره گذشته این رقابت ها در دوازدهمین بازی خود میزبان نوین کشاورز در سالن پیامبر اعظم بود که موفق به شکست سه بر صفر این تیم شد. کاله با کسب تنها پیروزی سه بر صفر این هفته ،24 امتیازه شد و با یک پله صعود در جایگاه سوم جدول قرار گرفت. نوین کشاورز نیز با 9 امتیاز در همان رتبه یازدهمی باقی ماند.

در دیگر بازی این هفته شهرداری ارومیه میزبان میزان خراسان در سالن غدیر ارومیه بود که با سختی و با نتیجه سه بر دو مهمان خود را شکست داد. تیم های ارومیه و میزان خراسان به ترتیب با 20 و 22 امتیاز در جایگاه های هفتم و پنجم جدول باقی ماندند.

در هفتادومین بازی لیگ برتر والیبال سال 91، تیم انتهای جدولی بازرگانی جواهری که تا کنون هیچ پیروزی نداشته است، میزبان شهرداری تبریز در گنبد بود، اما باز هم یک شکست دیگر به پرونده کار خود در این لیگ افزود و سه بر یک مغلوب شاگردان مساجدی سرمربی جدید شهرداری تبریز شد. نماینده تبریز نیز با 14 امتیاز در مکان نهم جدول باقی ماند.

تیم والیبال باریج اسانس که دور رفت را با عنوان دهمی به پایان رساند، در آخرین بازی هفته نخست دور برگشت میزبان متین ورامین بود و سه بر دو مغلوب مهمان خود شد. متین تنها تیمی این هفته بود که یک پله سقوط در جدول را تجربه کرد و از مکان سومی به 24 امتیاز به مکان چهارمی جدول تنزل جایگاه داشت. باریج اسانس نیز با 11 امتیاز در همان مکان دهمی جدول لیگ برتر والیبال در پایان هفته نخست دور برگشت باقی ماند.

نتایج کامل دیدارهای هفته نخست دور برگشت لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:
شهرداری ارومیه3– میزان خراسان 2
(25- 22، 25-20، 20- 25، 21- 25 و 15- 10)
کاله مازندران 3–نوین کشاورز صفر
(25- 16، 25-14 و 25- 13)
آلومینیوم المهدی 3– پیشگامان کویر یزد 2
(25- 19، 24-26، 19- 25، 25- 20 و 15- 12)
بازرگانی جواهری یک – شهرداری تبریز3
(19- 25، 25-21، 15- 25 و 23- 25)
پیکان تهران 3–سایپا البرز 2
(17- 25، 20-25، 25- 19، 25- 22 و 15- 11)
باریج اسانس 2–متین ورامین 3
(28- 26، 25-23، 15- 25، 14- 25 و 11- 15)

جدول رده بندی لیگ برتر والیبال در پایان هفته نخست دور برگشت به قرار زیر است:
1- پیشگامان کویر یزد 25 امتیاز
2- پیکان تهران 24 امتیاز
3- کاله مازندران 24 امتیاز
4- متین ورامین 24 امتیاز
5- میزان خراسان 22 امتیاز
6- سایپای البرز 21 امتیاز
7- شهرداری ارومیه 20 امتیاز
8- آلومینیوم المهدی بندرعباس 18 امتیاز
9- شهرداری تبریز 14 امتیاز
10- باریج اسانس کاشان 11 امتیاز
11- نوین کشاورز 9 امتیاز
12- بازرگانی جواهری گنبد 2 امتیاز 


مصر و ژاپن هم به لیگ جهانی والیبال پیوستند

 کمیته اجرایی فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) دو کشور مصر و ژاپن را برای حضور در لیگ جهانی 2013 انتخاب کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال سال 2013 برای نخستین بار با حضور 18 تیم برگزار خواهد شد. تا کنون 16 کشور شرکت کننده در این رقابت ها مشخص شده بودند، که در نشست روز گذشته این کمیته تیم های ملی مصر و ژاپن نیز برای حضور در این رقابت ها انتخاب شدند.
مصر در جایگاه سیزدهم و ژاپن نیز در رتبه نوزدهم رده بندی جهانی والیبال قرار دارند که در گروه سوم لیگ جهانی بازی خواهند کرد.
دور نخست یا بین قاره ای این رقابت ها از 31 می سال 2013 برابر با 11 خردادماه سال آینده به مدت پنج هفته برگزار خواهد شد که تیم های اول تا سوم هر گروه که در رده بندی جهانی در جایگاه بالاتری قرار دارند، سه میزبانی خواهند داشت و در دو بار مهمان حریفان می شوند.
صعود به مرحله نهایی این رقابت ها نیز به این صورت خواهد بود که از گروه های اول و دوم سه تیم برتر به همراه بهترین تیم گروه سوم به مرحله نهایی صعود می کنند که با تیم میزبان هشت تیم مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال را تشکیل می دهند.
مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال نیز از 16 تا 21 جولای 2013 برگزار خواهد شد که میزبان این مرحله نیز آخر ژانویه سال 2013 معرفی می شود.
گروه بندی  لیگ جهانی 2013
گروه اول: برزیل (WR1)، لهستان (WR4)، ایالات متحده آمریکا (WR5)، بلغارستان (WR8)، آرژانتین (WR9) و فرانسه (WR16)
گروه دوم: روسیه (WR2)، ایتالیا (WR3)، کوبا (WR6)، صربستان (WR7)، آلمان (WR10)، ایران (WR14)
گروه سه: مصر (WR13)، کانادا (WR18)، ژاپن (WR19)، کره جنوبی  (WR22)، فنلاند (WR31) و هلند (WR41)

 

ولاسکو و لیگ برتر والیبال ایران

سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان گفت: ولاسکو مباحثی را در مورد لیگ برتر والیبال ایران مطرح می کند که نشان می دهد او تمامی فیلم های ارسالی را با دقت دیده است.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تا کنون فیلم 42 (هفت هفته) بازی لیگ برتر والیبال امسال برای سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان به وسیله پست سفارشی بین المللی ارسال شده است و قرار است فیلم سایر بازی های دور رفت نیز تا هفته آینده برای خولیو ولاسکو ارسال شود.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال از نقطه نظرات و دل نگرانی های "خولیو ولاسکو" سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در خصوص بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران گفت.
"امیر خوش خبر" افزود: مهمترین مسئله ای که ولاسکو در مورد لیگ برتر والیبال امسال مطرح می کند، "پویایی" لیگ برتر است زیرا او معتقد است که تیم های شرکت کننده از نظر فنی در سطح بالایی هستند و کیفیت آن از سالهای گذشته خیلی بهتر شده است و معلوم نیست کدام تیم قهرمان می شود. این موضوع برای کار تیم ملی خوب است زیرا بازیکنانی که در سال آینده به تیم ملی دعوت شوند، برای هماهنگی با تمرینات ولاسکو نیز کار سختی در پیش نخواهند داشت.
سرپرست تیم ملی والیبال در ادامه با بیان اینکه ولاسکو نگرانی هایی هم در مورد لیگ برتر امسال دارد، گفت: سرمربی تیم ملی از اعتراض های مکرر بازیکنان به داوران لیگ امسال نگران است و می گوید: والیبال حرفه ای اینگونه نیست. نباید بازیکنان تیم برای هر موضوع کوچکی به سمت داور بروند و اعتراض کنند. باید تیم ها یاد بگیرند که تنها در مورد مسایل مهم و فقط کاپیتان می تواند با داور اینگونه موضوع ها را مطرح کند.
وی تصریح کرد: ولاسکو به من تاکید کرده است که با بازیکنان ملی پوش یادآوری کنم که آنان باید الگو دیگر بازیکنان باشند تا شاهد کاهش اعتراض ها به داوری ها باشیم.
خوش خبر در ادامه افزود: سرمربی تیم ملی همچنین از غیبت برخی بازیکنان در بازی های لیگ برتر مانند امیر غفور نگران بود که به او گفتم غفور به علت مصدومیت در چند بازی حضور نداشته است. همچنین ولاسکو بازگشت برخی بازیکنان مصدوم با رقابت های لیگ برتر مانند رحمان داودی در پیکان را پرفروغ می داند و از این موضوع ابراز رضایت کرده است.
سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان با بیان اینکه خولیو ولاسکو در بازبینی فیلم های لیگ برتر والیبال چندین بازیکن مستعد جدید برای دعوت به تیم ملی شناسائی کرده است که آنان را در زمان تشکیل اردوی تیم ملی معرفی خواهد کرد.
وی در باره آخرین وضعیت قرارداد سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان گفت: قرارداد ولاسکو هیچ مشکلی ندارد و شاید بتوان گفت مراحل انجام آن یکی از راحت ترین مراحل عقد قرارداد با یک مربی خارجی است. فدراسیون والیبال شرایط خود را اعلام کرده که ولاسکو نیز پذیرفته است و در مورد شرایط مالی هیچگونه مشکلی نداریم. به نظر من 80 درصد کارهای قرار داد ولاسکو انجام شده است و 20 درصد باقی مانده به آمدن او به ایران و تنظیم و امضای قرارداد برمی گردد.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران گفت: ولاسکو در گفتگوی تلفنی با من از اوضاع ایران پرسید زیرا در آنجا تبلیغات زیادی بر علیه ایران وجود دارد و من هم اعلام کردم که هیچ مشکلی برای همکاری با شما نداریم و آماده دریافت برنامه های شما برای تیم ملی و اجرا کردن آنها هستیم.
وی افزود: یکی از برنامه های فدراسیون والیبال سفر ولاسکو به تهران برای عقد قرارداد و دیدن چند بازی از لیگ برتر والیبال از نزدیک است که به زودی اجرایی خواهد شد. ولاسکو به دلیل عمل جراحی که انجام داده تا پنجم دی ماه استراحت در منزل دارد. بنابر این بعد از تعطیلات سال نو میلادی سرمربی تیم ملی والیبال برای یک هفته راهی ایران خواهد شد. فدراسیون طوری برنامه ریزی کرده که ولاسکو فیلم تمام مسابقات را ببیند.
خوش خبر در پایان افزود: یکی از پیشنهادات ولاسکو برگزاری سوپر جام والیبال در ایران است که با حضور هشت تیم برتر لیگ برتر ایران باشد. او معتقد است برگزاری این مسابقات به صورت متمرکز می تواند با بازیکنان ملی پوش شاغل در باشگاه ها کمک کند تا به آمادگی بیشتری برای حضور در تیم ملی برسند. این پیشنهاد نیز با رییس فدراسیون والیبال درمیان گذاشتیم و برنامه ریزی برای آن نیز به زمان حضور ولاسکو در ایران موكول شد.


پ.ن: عرض سلام و شرمندگی!

ببخشید بچه ها،تو نظرات پست قبل هم گفتم، تو این چند روز کارم زیاده! جاتون خالی زمین هم خوردم، درگیر نتایج اون بودم یه کم...

خلاصه اینکه درگیرم!

ایشالا این هفته تموم میشه دیگه مشکلات و من احتمالا یه چندروزی هستم در خدمتتون!

الانم به خاطر گل روی مهشید، اومدم به روز کنم و اصلا وقت رنگی رنگی کردن پست رو ندارم!

این رو بخونید، سرتون گرم باشه، من میام رنگش میکنم!تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1391 | 09:31 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code