تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - ولاسکو: ایران باید بدون من هم المپیکی شود/ از همسرم می‌خواهم پخت ششلیک را یاد بگیرد
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، خولیو بلاسکو امروز در نشست خبری اظهار داشت: ابتدا باید از حضور شما تشکر کنم و از اینکه برای دومین بار است می‌خواهم کارم را با ایران آغاز کنم، خوشحالم. 2 سال است که با والیبال اایران کار می‌کنم اما فکر می‌کنم هنوز کارم تمام نشده است. برای بار دوم برای اینکه بخواهیم کارمان را بهبود ببخشیم، سخت باید کار کنیم. ما می‌خواهیم بازی کردن در لیگ جهانی را تجربه کنیم و این خیلی مشکل است.

* از بانوان آرژانتین پیشنهاد داشتم

وی در مورد اینکه چرا زودتر با فدراسیون والیبال ایران زودتر به توافق نرسید، گفت: من با داورزنی صحبت کردم که بعد از اینکه قرارداد قبلی تمام شد کمی استراحت کنم. در ماه اکتبر مراسم ازدواجم بود و در ماه نوامبر هم عمل جراحی داشتم و باید 40 روز استراحت می‌کردم. پس از این مدت در روزنامه‌ها خواندم که مسائل ارزی وجود دارد و متوجه شدم که خیلی از مربیان خارجی به خاطر مشکلات اقتصادی ایران را ترک کرده‌اند. آن زمان بود که با خوش خبر صحبت کردم که آیا شرایط ادامه همکاری وجود دارد یا خیر، که آنها گفتند مشکلی وجود ندارد و تصمیم گرفتم که تمدید کنم.

در همان زمان پیشنهادهایی از برخی تیم‌ها داشتم و فقط یک پیشنهاد بود که باعث شد در مورد آن فکر کنم و آن این بود که سرمربی بانوان آرژانتین شوم. این پیشنهاد از آنجایی خاص بود که 30 سال در آرژانتین نبودم و در ایتالیا زندگی می‌کردم و برایم جالب بود. با همسرم مشورت کردم که این کار را انجام دهم یا خیر اما این اتفاق نیفتاد.

وی افزود:‌ بقیه پیشنهادها را نمی‌خواهم بگویم اما یک موضوع اینکه پیشنهاد سرمربیگری روسیه اصلا واقعیت نداشت و آن را تکذیب می‌کنم. من دوست دارم با شما صادق باشم. این پیشنهاد که شما بتوانید سرمربی روسیه شوید و شرایط قهرمانی المپیک داشته باشید، خیلی خوب است اما برای من اتفاق نیفتاد. پیشنهادهایی برای حضور در لیگ‌های ایتالیا و ترکیه هم داشتم اما تصمیم گرفتم که به ایران بیایم. بقیه تیم‌های ملی هم که به من پیشنهاد شد سطح‌شان کمتر از ایران بود.

* ایران می‌تواند در سطح اول جهان باشد

من کارم را با قدرت در ایران ادامه می‌دهم و تفکراتم این است که ایران می‌تواند در سطح اول جهان باشد. مطمئنم که بازیکنان به این عقیده رسیده‌اند که هنوز ما راه زیادی داریم باید به عناوین‌مان افتخار کنیم اما آنها زیاد نیستند. زمانی که مربی‌ها و بازیکنان به داشته‌هایشان افتخار کنند، این موضوع تاثیر منفی خواهد گذاشت. از تلاش فدراسیون راضی هستم که با هماهنگی‌های خود می‌خواهد که ما به بالاترین سطح برسیم.

* هنوز هم در دریافت‌ها مشکل داریم

وی در مورد تغییرات در لیگ ایران، گفت: نه تنها در ایران بلکه در ایتالیا هم همین اتفاق افتاده است که می‌خواستند، در میانه لیگ تغییرات انجام دهند که به سال آینده موکول کردند اما مطمئنا در لیگ جهانی قوانین جدید اعمال خواهد شد. به عنوان مثال قانون دریافت کردن باید با پنجه کامل باشد در غیر این صورت داوران خطا اعلام خواهند کرد. در ابتدای ورودم به ایران 2 سال پیش گفتم که ما در دریافت‌ها مشکل داریم.

ولاسکو با تاکید بر این نکته که شجاعت داوران باید بالا باشد، تصریح کرد: ما باید از داوران حمایت کنیم حتی اگر اشتباه کردند. بازیکنان معتقدند که زیاد اشتباه نمی‌کنند، اما من می‌گویم من هم اشتباه می‌کنم. ملی پوشان ما باید الگوی خوبی برای هم باشند. دوست ندارم ببینم بازیکنی که اسم بزرگی دارد، به داور اعتراض زیادی کند. بازیکنی که سرویس را خراب می‌کند آیا باید همه سر او فریاد بزنند؟ در مورد داور هم همین موضوع صدق می‌کند. نباید با یک اشتباه به او معترض شویم اما آنقدر اعتراض می‌کنند که انگار جنگی اتفاق افتاده است.

* نگرانی از بابت مصدومیت ملی پوشان ندارم

سرمربی تیم ملی والیبال با اعلام این مطلب گفت: آسیب‌دیدگی‌ها معمولی است و همیشه اتفاق می‌افتد در این مورد نگرانی ندارم. با سیامک افروزی فیزیوتراپ تیم ملی صحبت کردم و او بازیکنان را کنترل می‌کند. آرش کمالوند تمریناتش آغاز کرده و سایر بازیکنان هم مانند رحمان داوودی که کتفش را عمل کرده بود، امسال بازی می‌کنند. از تلاش‌های فدراسیون برای اینکه زمان لازم را در مورد آماده شدن تیم ملی در نظر گرفته است، تشکر می‌کنم.

* نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای تیم زیر 23 سال هم بازیکن جدید می‌خواهیم

ولاسکو در مورد اینکه آیا بازیکن جدیدی را در نظر دارد یا خیر، گفت: ما امسال باید تیم زیر 23 سال هم تشکیل دهیم و این خیلی برای ما مهم است که این تجربه بین‌المللی را به این تیم بدهیم. سال گذشته تیم الف و ب داشتیم اما امسال تیم الف و زیر 23 سال خواهد بود. همیشه بازیکنان را زیرنظر دارم تا فرصت حضور در تیم ملی را به آنها بدهم مخصوصا تیم‌هایی که به پلی‌آف نمی‌آیند. صبر نمی‌کنیم تا پلی‌آف تمام شود بلکه قبل از آن کارمان را آغاز می‌کنیم.

* سیچلو باز هم با ما خواهد بود

وی در مورد دستیارانش گفت: سیچلو که دوره گذشته هم با ما بود، همچنان در کنار تیم خواهد بود. در مورد مربی بدنساز می‌دانم که فدراسیون تمام تلاش خود را کرد اما مشکلات ارزی اجازه نداد که با مربی مورنظرمان به توافق برسیم و به این نتیجه رسیدیم که با مربی ایرانی کار کنیم. افتخار می‌کنم که در ایران مربی در وزنه‌برداری فعالیت می‌کند که توانسته است 4 مدال المپیک را بگیرد و به او افتخار می‌کنیم که در کنار ما باشد.

سایر اعضای کادر فنی هم بررسی خواهیم کرد که چه کسانی انتخاب شود. در مورد مساجدی، مترجمم هم که الان مربی یک تیم لیگ برتری است، هنوز تصمیم‌گیری نشده است. او باید انتخاب کند که می‌تواند در کنار ما باشد یا خیر البته من هم اگر بودم ابتدا مربیگری را انتخاب می‌کردم. خوشحالم که سال گذشته مربیان با ما همکاری خوبی داشتند امیدوارم باز هم بتوانیم با تعدادی از آنها همکاری کنیم.

* چند راه برای پیشرفت ما وجود دارد

وی در مورد برنامه‌های آینده تیم ملی گفت: اولین اردوی تیم ملی دوم مارچ خواهد بود و بازیکنانی که در پلی‌آف بازی می‌کنند بعد از تعطیلات نوروز به ما اضافه می‌شوند. فکر می‌کنم 2 تا 3 راه وجود دارد که ما بیشتر پیشرفت کنیم. اول اینکه بتوانیم تعادلی بین خودخواهی و طرز رفتارمان برقرار کنیم. اگر ما بخواهیم به شرایط خودمان فکر کنیم و ترس داشته باشیم موفق نخواهیم شد ما باید خودمان باشیم.

وی ادامه داد: دوم اینکه اگر بخواهیم فراتر از حد خودمان هم فکر کنیم، مشکل‌ساز خواهد شد و سوم اینکه باید کار تیمی‌مان را بهبود ببخشیم. برای این کار هر بازیکنی باید در یک یا دو تکنیک خود پیشرفت کند. این موضوع برای بازیکنان خوب و سطح بالا سخت خواهد بود. چون آنها فکر می‌کنند که خیلی خوب هستند و این موضوع برای ما مشکل‌ساز خواهد شد.

* خواسته‌هایم معقول است

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سؤال که با شرایط موجود سیاسی بازی‌های تدارکاتی ما به چه شکل خواهد بود، گفت: ابتدا باید بگویم که ما خیلی بهتر از سال گذشته هستیم چون به لیگ جهانی راه یافتیم با خوش خبر و داورزنی صحبت کردم و آنها گفتند که می‌توانند چند بازی تدارکاتی فراهم کنند. مسلما شرایط را درک می‌کنند و خواسته‌هایم معقول است.

*وقتی ایران را نشناسند سوال های احمقانه می پرسند

وی تاکید کرد: سال‌هاست که در ایتالیا زندگی می‌کنم اما اصلیتم آرژانتینی است اما این کشور مشکلاتش هم شدیدتر از ایران است. زمانی که داورزنی در سوئیس بود رئیس فدراسیون بلغارستان به او گفت که ما می‌خواهیم با ایران بازی تدارکاتی انجام دهیم. این برای ما خیلی خوب است چون آنها تیم قدرتمندی هستند. اگر ما در لیگ جهانی خوب بازی کنیم، سایر تیم‌ها هم به ما پیشنهاد بازی می‌دهند حتی حاضرند به تهران بیایند. بعضی از اوقات مردم جهان وقتی ایران را نمی‌شناسند سؤال‌های احمقانه می‌پرسند. این یک فرصت استثنایی است که علاوه بر والیبال، فرهنگ ایرانرا هم به جهان بشناسانیم. بخاطر همین است که می‌خواهم همه کمک کنند که سازماندهی خوبی داشته باشیم.

ولاسکو در مورد اینکه آیا حاشیه‌ها روی روند تیم ملی تأثیر نمی‌گذارد، عنوان کرد: شاید صحبت کردن در این مورد یک مقدار از مسئولیت‌های من خارج باشد. می‌توانم به فدراسیون نظراتم را بگویم اما تقاضای من از شما این است که در رسانه‌های خود بنویسید که بازیکن بزرگ نباید به داور اعتراض کند. آنها باید الگو باشند و مطمئنا حاشیه‌ها را در تیم ملی قبول نخواهم کرد. اگر چنین کارهایی در لیگ جهانی انجام دهیم همه شرایط‌مان را متوجه می‌شوند. اگر در تیم ملی بازیکنی حاشیه‌ داشته باشد، او را عوض خواهم کرد.

* از آمریکا پیشنهاد نداشتم

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شد که از آمریکا پیشنهاد دارد، عنوان کرد: هیچ پیشنهادی از این کشور نداشتم.

سرمربی تیم ملی در مورد حضور مشاور ایتالیایی فدراسیون والیبال گفت: ما برای سال اول است که در لیگ جهانی حضور خواهیم داشت و به کسی که در سازماندهی تجربه داشته باشد نیاز داریم. اما در سال‌های آینده مدیران تیم ملی خودشان می‌توانند برنامه‌ها را هماهنگ کنند.

وی در مورد بالاترین سطح خواسته‌اش از حضور مجدد در ایران گفت: مطمئنم که دوباره می‌توانیم قهرمان آسیا شویم و این کار خیلی سخت است که یک افتخاری را دوباره تکرار کنیم. اما ما می‌خواهیم آن را انجام دهیم. ذهنیت شاید در ایران اینطور باشد که اگر یک بار قهرمان شدید، دوباره باید آن را تکرار کنید. اما واقعیت اینطور نیست. به عنوان مثال سال گذشته رئال مادرید قهرمان شد اما امسال شرایط خوبی ندارد فصل قبلش هم در مورد بارسلونا همین اتفاق افتاد.

سرمربی تیم ملی والیبال افزود: تجربه حضور در لیگ جهانی خیلی مهم است و سخت‌تر از آن اینکه بخواهیم به مراحل بالاتر برسیم. سال آینده قهرمانی جهان را هم خواهیم داشت. ما هیچوقت جزء 12 تیم اول قرار نگرفتیم. وقتی این اتفاق بیفتد آنوقت تلاش می‌کنیم که به مراحل بالاتر برسیم.

* ایران با من یا بدون من باید به المپیک 2016 برود

ولاسکو در پاسخ به این سؤال که قرارداد او 2 ساله است اما المپیک 4 سال دیگر است و پس از اتمام قرارداد او چه اتفاقی خواهد افتاد گفت: آناستازی سرمربی لهستان هم قراردادش 2 ساله است و تمدید می‌شود. بعضی از کشورها هم مانند آمریکا قراردادشان 4 ساله است و این بستگی به شرایط دارد. اگر ما بخواهیم به تیم‌های سطح اول جهان برسیم می‌توانیم امیدوار به حضور در المپیک باشیم.

وی تاکید کرد: با من و یا بدون من ایران باید در المپیک 2016 برزیل حضور داشته باشد. خیلی مشکل است که در مورد جایگاهم در لیگ جهانی صحبت کنیم چون هنوز از تیم‌ها شناخت کافی نداریم. برخی تیم‌ها مانند روسیه، سرمربیشان عوض شده است. در مورد صربستان هم آنها با بازیکنان جوان کار را آغاز کرده‌اند و ادامه می‌دهند.

* برای لیگ جهانی باید همه شرایط آماده باشند

سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال در مورد اینکه آیا شرایط میزبانی ایران برای مسابقات لیگ جهانی کافی است یا خیر، گفت: سالن مسابقه خوب است. چیزی که خیلی مهم است اینکه وقتی خارجی‌ها به ایران می‌آیند هیچ توضیحی از شما در مورد ضعف‌ها نخواهند پرسید.

وی افزود: ما باید 3 ، 4 روز قبل از آمدن تیم‌ها شرایط‌مان مهیا بشود نباید در حین تمرین تیمی کارهای بی‌مورد انجام دهیم. در مورد کنفرانس خبری هم نباید از میان جمعیت عبور کنیم. در مورد بانوان هم به فدراسیون مربوط می‌شود. 3 روز قبل بازی لیگ برتر را دیدم که خانم‌ها هم حضور داشتند و فکر نمی‌کنم ممنوعیتی وجود داشته باشد.

* هیچ ورزشی مانند فوتبال سخت نیست

ولاسکو در مورد مقایسه اش با کی روش تاکید کرد: هیچ ورزشی مثل فوتبال سخت نیست. بازیکنان را از اول مارچ تا آخر اکتبر در اختیار داشتم اما آیا کی‌روش هم این زمان بازیکنان را در اختیار دارد؟ تقویم تیم فوتبال با والیبال خیلی فرق دارد و این در تمام دنیا صدق می‌کند. هیچ مربی در فوتبال بازیکنان خود را در اختیار نخواهد داشت مگر در جام جهانی.

وی در پاسخ به سؤالی که تا حالا اتفاق افتاده است کاری را در گذشته کرده باشی اما حالا نخواهی آن را انجام دهی، گفت: بله اتفاق افتاده است. من تلاش می‌کنم که بازتاب کارهایم را ببینم و سعی می‌کنم راه‌حل‌هایی را برای آنها داشته باشم. البته هر کاری که می‌خواهیم و رخ نمی دهد اشتباه من است. فکر نمی‌کنم آن اشتباه بازیکن بوده باشد. واقعا بعضی وقت‌ها هم راه‌حلی پیدا نکردیم.

*از همسرم می خواهم برایم ششلیک درست کند

سرمربی تیم ملی در پایان در پاسخ به این سؤال که نظرش در مورد غذاهای ایرانی چیست، گفت: روز اول که وارد ایران شدم از خوش خبر سرپرست تیم ملی خواستم که مرا ببرد تا کباب بخوریم. البته ششلیک هم خورده‌ام و باید از همسرم بخواهم که تهیه این غذاها را یاد بگیرد.

 

سلام!

بچه ها این قالب ه خیلی خوشگل بود! باید سر فرصت عکسش رو عوض کنم، هرچند که خودم همین رو خیلی دوس دارم!

فعلا محض تنوع تا من امتحانام تموم شه، داشته باشیدش!

 

سلام!

مُردم! چقدر ایرانداشت!!!!

 تاریخ : یکشنبه 24 دی 1391 | 07:13 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
نمایش نظرات 1 تا 30

downlode & code