تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - هفته نهم لیگ برتر؛ رقابت برای پلی آف

هفته نهم از دور برگشت رقابتهای لیگ برتر والیبال باشگاههای ایران فردا یکشنبه 15 بهمن ماه با شش دیدار همزمان در شهرهای مختلف برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رقابتهای لیگ برتر والیبال
ایران با نزدیک شدن به روزهای پایانی خود شاهد بازیهای حساس و زیبا شده که تیم های مدعی برای کسب جواز حضور در مرحله پلی آف با تمام توان و قدرت پا به میدان می گذارند. اما در هفته نهم از دور برگشت بازیهای مهم و حساسی برگزار می شود که هرگز نمی توان نتایج را پیش بینی کرد و باید منتظر بود و دید که کدام تیم ها می توانند قدرت خود را به رخ حریفان بکشند.
اما در یکی از مهمترین بازیهای این هفته تیم شهرداری ارومیه در شهر خود از متین ورامین میزبانی می کند. متین که با هدایت کارخانه در هفته هشتم به پیروزی با ارزشی دست یافته، خود را برای پیروزی دیگری مقابل نماینده ارومیه آماده کرده است تا بتواند قدم به قدم با پیکان حرکت کند. اما این در حالی است که شاگردان جورجوویچ در تیم شهرداری ارومیه که در بازی قبلی هم پیروز شدند با انگیزه به میدان می آیند و البته می دانند همانند بازی رفت که متین را شکست دادند کار آسانی ندارند. هم اکنون متین ورامین با 41 امتیاز در رده دوم و شهرداری ارومیه با  34 امتیاز  در رده پنجم قرار دارند.
کاله مازندران هم در این روز میهمان بازرگانی جواهری گنبد است. آملی ها که با 37 امتیاز  در رده سوم قرار دارند برای تداوم حضورشان در رده سوم به برد مقابل تیم انتهای جدولی گنبد نیاز دارند. البته شاگردان عطایی که مدافع عنوان قهرمانی هم هستند برای جا نماندن از جمع مدعیان به هر سه امتیاز این بازی نیاز دارند و باید دید که این تیم همانند بازی رفت موفق به کسب امتیاز کامل می شود یا نه. در طرف مقابل هم جواهری گنبد که تنها 6 امتیاز را در اختیار دارد باید با همه توان مقابل این تیم مدعی قرار بگیرد و باید منتظر بود و دید که آیا این تیم می تواند از باخت مقابل کاله جلوگیری کند یا نه.

اما در مشهد یک بازی حساس دیگر برگزار می شود که طی آن تیم میزان مشهد از سایپا البرز پذیرایی می کند. در این بازی که به نوعی جدال مربیان مدعی یعنی قوچان نژاد و نفرزاده است دو تیم با انگیزه های برابر به مصاف هم می روند. سایپا برای تداوم حضورش در رده چهارم و میزان برای رسیدن به جمع 4 تیم برتر جدول رده بندی تلاش می کنند. در این بین حساسیت این بازی برای هر دوی آنها بسیار بالا است چراکه هرتیمی که امتیازش را از دست بدهد کارش در ادامه مسابقات بسیار سخت خواهد بود. هم اکنون سایپا 35 امتیازی است و میزان مشهد هم 31 امتیاز را در اختیار دارد.


در تهران تیم صدرنشین پیکان تهران میزبان نوین کشاورز است. در خانه والیبال جدال دو تیم همشهری برگزار می شود که هر تیم با شرایط کاملا متفاوت مقابل هم قرار می گیرند. پیکان که هفته قبل مقابل متین شکست خورد و امتیاز مهم این بازی را از دست داد حالا برای جبران مافات می آید و بسیار امیدوار است که همشهری خود را شکست دهد تا بتواند صدرنشینی اش را حفظ کند و حضور خود در جمع چهار تیم برتر را صد در صد کند.. این تیم هم اکنون 42 امتیازی است و بالاتر از سایر تیم ها در صدر است . اما در طرف دیگر تیم نوین کشاورز با هدایت آرمات تنها 16 امتیاز را در کارنامه خود به ثبت رسانده و اگرچه کار سختی را مقابل پیکان دارد اما با تمام توان بازی می کند تا به 16 امتیازش بیفزاید و از رده یازدهم جدا شود.


در یزد هم تیم پیشگامان کویر یزد از شهرداری تبریز میزبانی می کند. شاگردان مساجدی که هفته قبل تیم مدعی شهرداری ارومیه تا مرز شکست پیش بردند با انگیزه ای که حالا به دست آوردند مقابل تیم بحران زده پیشگامان به میدان می روند تا شاید بتوانند امتیازی را هم از این تیم بگیرند.تبریزی ها که با  18امتیاز در رده دهم قرار دارند برای فرار از خطر سقوط به امتیاز گیری فکر می کنند اما در طرف مقابل یزدی ها که کمتر کسی فکرش را می کرد که از رده اول در نیم فصل اول به رده هفتم برسد تنها برای اعاده حیثیت به میدان میرود و باید منتظر بود و دید که آیا وادی در این تیم می تواند پیشرفتی به وجود آورد یا نه. به هر حال پیشگامان با شکست هفته های اخیر خود با 30 امتیاز در رده هفتم قرار دارد.


در آخرین بازی روز یکشنبه تیمهای آلومینیوم المهدی هرمزگان و باریج اسانس کاشان در شهر بندرعباس به مصاف هم می روند. باریج اسانس که 5 هفته روی نوار برد حرکت می کند به مصاف تیمی می رود که از روحیه و شرایط فنی خوبی برخوردار است. شاگردان معدنی که  در دور برگشت با قدرت مقابل حریفانشان به میدان رفتند و آرام آرام و به دور از هیاهوی مدعیان به شمار امتیازات خود می افزایند به پیروزی در این بازی فکر می کنند تا بتوانند در جدول صعود کنند. این تیم در با قرار گرفتن در رده هشتم و با 27 امتیاز امیدوار به افزایش امتیازات خود است. در طرف دیگر هم نماینده بندرعباس با23 امتیاز در رده نهم قرار دارد.
 
برنامه کلی بازیهای هفته نهم به شرح زیر است:
ارومیه ساعت 15:30: شهرداری ارومیه – متین ورامین
یزد ساعت 15:30: پیشگامان کویر یزد – شهرداری تبریز
تهران ساعت 15:30: پیکان تهران – نوین کشاورز
مشهد ساعت 15:30: میزان مشهد – سایپا البرز
گنبد ساعت 15:30: بازرگانی جواهری گنبد – کاله مازندران
بندرعباس ساعت 15:30: آلومینیوم المهدی بندرعباس- باریج اسانس کاشان


دعوت بلغار ها از تیم ملی والیبال ایران

فدراسیون والیبال بلغارستان از تیم ملی والیبال کشورمان به طور رسمی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از مذاکرات  محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال
ایران  با همتای بلغاری خود در اجلاس سالیانه دپارتمان لیگ جهانی در لوزان سوئیس، عصر دیروز پنجشنبه 12بهمن ماه فدراسیون والیبال بلغارستان با ارسال دعوتنامه ای از تیم ملی والیبال کشورمان جهت برگزاری دو دیدار دوستانه با تیم ملی بلغارستان در تاریخ 28 می تا 2 ژوئن به طور رسمی دعوت کرد.


خوش خبر: بازی دوستانه با بلغارستان نهایی شد
 
سرپرست تیم ملی والیبال اعلام کرد که بلغارستان برای بازی با تیم ملی والیبال
ایران پیش از حضور در لیگ جهانی اعلام آمادگی کرده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال،  امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال درباره بازی دوستانه با تیم ملی والیبال
ایران گفت: با رایزنی مسئولان فدراسیون والیبال با کشورهای تراز اول برای انجام بازی دوستانه، فدراسیون والیبال بلغارستان برای بازی با ایران دعوتنامه رسمی خود را فرستاد.
وی افزود: با توجه به اینکه مسابقات لیگ جهانی 5 جون آغاز می شود بلغارستان برای تاریخ 28 می تا 2 جون ایران را برای بازی دوستانه دعوت کرده است تا بعد از پایان این بازی تدارکاتی، آنها به لهستان بروند و ما هم مستقیما راهی روسیه شویم و در لیگ جهانی بازی کنیم. این بازی تدارکاتی به این دلیل که بلغارستان در گروه ما نیست و می تواند محک خوبی برای ما باشد بسیار ایده آل است.
خوش خبر ادامه داد: البته لهستان هم برای بازی دوستانه با ما پیشنهاد داده تا بعد از بلغارستان راهی لهستان شویم و یک بازی تدارکاتی انجام دهیم و سپس از آنجا راهی روسیه شویم. به هر حال در روسیه باید در شهری بازی کنیم که نزدیک مرز لهستان است و این بازی هم می تواند برای ما مفید باشد اما هنوز این موضوع رسمی نشده و منتظر نامه رسمی لهستان هستیم تا در مورد آن تصمیم بگیریم.

سرپرست تیم ملی والیبال در مورد سایر بازیهای تدارکاتی تیم ملی والیبال هم گفت: ولاسکو با مربیان تیم های فرانسه و هلند که از دوستانش هستند برای انجام بازی تدارکاتی صحبت کرده تا برای لیگ جهانی و جام ملتهای آسیا با آنها دیدارهای دوستانه داشته باشیم. به هر حال شرایط طوری است اگر از 5 فروردین ماه اردوها آغاز شود زمان کمی برای هماهنگی ملی پوشان و ... داریم. در هر حال اگر مورد جدی دیگری پیشنهاد نشود با همین بازیهای تدارکاتی به لیگ جهانی می رویم.
وی با اشاره به برنامه تیم ملی افزود: اردوها از 12 فروردین ماه در قالب تیم ملی الف و ب آغاز می شود، ولاسکو تعدادی بازیکن جوان و جدید را انتخاب کرده و آنها شناسایی شدند. فکر می کنم با این شرایط در تیم ملی تغییرات جدیدی را شاهد باشیم.

خوش خبر همچنین در مورد تذکرات سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در خصوص سه مورد گفت: ولاسکو با دیدن فیلم بازیهای لیگ از فدراسیون خواست تا در سه مورد به مربیان و بازیکنان تذکر دهد؛ اول اینکه اعتراض به داور نباید تبدیل به عادت برای بازیکنان شود، دوم اینکه مربیان باید توجه داشته باشند که الگوی بازیکنان و هدایت کنندگان آنها  در مسابقات هستند و نباید برای ارتباط مستقیم با داوران از محدوده خود خارج می شوند و به داوران اعتراض کنند و موجب تحریک بازیکنان شوند. اما موضوع سوم مربوط به پرتاب آب دهان بازیکنان در زمین برای سرنخوردن می شود. ولاسکو اعلام کرده که این موضوع باید برای حضور در لیگ جهانی از ذهن بازیکنان پاک شود چراکه اصلا صورت خوشی ندارد. او گفت که
ایران کشوری که است در آن بهداشت بیشتر از کشورش رعایت می شود و بازیکنان نباید در جایی که بعد رسانه ای دارد این کار را انجام دهند و در صورتی که این عادت از بین نرود ممکن است به قیمت خط خوردن آنها از اردوی تیم ملی تمام شود چراکه نمی خواهد فرهنگایران  برخلاف آنچه وجود دارد نشان داده شود. یعنی عاشق ولاسکو ام!


پ.ن: سلام بچه ها!

به استناد وبلاگ مهشید عزیز، بازی سایپا پخش زنده ست!

همه ی بازی ها هم همون ساعت 15:30 هستند.
تاریخ : شنبه 14 بهمن 1391 | 09:21 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code