تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - پایان مرحله مقدماتی با معرفی مدعی ای دیگر به نام سایپا
هفته بیست و دوم رقابت های  لیگ برتر والیبال باشگاههای کشور با مشخص شدن چهره 4 تیم صعود کننده به پلی آف به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفته یازدهم از دور برگشت لیگ برتر والیبال باشگاههای ایران که هفته آخر دور مقدماتی محسوب می شود امروز چهارشنبه 25 بهمن ماه با برگزاری 6 مسابقه در شهرهای مختلف برگزار شد که در پایان تیم های پیکان، متین ورامین ، کاله و سایپا راهی مرحله پلی آف شدند و سایر تیم ها هم با مشخص شدن رده بندی شان، جایگاهشان در جدول رده بندی نهایی شد.
اما تیم های سایپا البرز و شهرداری ارومیه امروز روز سختی را پشت سر گذاشتند و در نهایت این تیم سایپا بود که مجوز پلی آف را به دست آورد. هر دو تیم اگرچه در بازیهای امروز خود پیروز شدند اما شرایط به گونه ای رقم خورد که
سایپاهم پلی آفی شود و هم به رده سوم صعود کند. شهرداری ارومیه هم در رده پنجم باقی ماند.

در بازی امروز تیم
سایپا در گنبد میهمان جواهری بازرگانی گنبد بود که در یک بازی سخت 3 بر 2 بر این تیم غلبه کرد. دکتر نفرزاده و شاگردانش که برای پلی آفی شدن انگیزه زیادی داشتند امروز موفق شدند با پیروزی مقابل گنبدی ها بعد از 5 ست جشن صعود خود را برگزار کنند. سایپا  که پیش از این بازی در رده چهارم قرار داشت با دو امتیاز این بازی به رده سوم صعود کرد و با 42 امتیاز راهی مرحله پلی آف شد. به هر حال بعد از 22 بازی در دور مقدماتی تکلیف این تیم هم مشخص شد و حالا باید برای بازیهای دور پلی آف برنامه ریزی کند. در طرف مقابل هم جواهری که پیش از این سقوطش به لیگ دسته اول مسجل شده بود با 8 امتیاز در رده آخر ماند.

در ارومیه هم تیم های شهرداری ارومیه و نوین کشاورز تهران به مصاف هم رفتند که در پایان بازیکنان جورجوویچ پیروز این بازی شدند. ارومیه ای ها که می دانستند برای رسیدن به پلی آف چاره ای جز پیروزی 3 بر صفر ندارند با همین نتیجه میهمان خود را شکست دادند تا شاید
سایپا بازی امروز خود را ببازد و آنها از این فرصت برای رسیدن به پلی آف استفاده کنند، اما سایپا با پیروزی مقابل حریفش نه تنها مجوز صعود به پلی آف را به دست آورد، بلکه به رده سوم هم صعود کرد. به هر حال ارومیه ای ها با داشتن بازیکنان ملی پوش همچون معروف و نادی به علت تعداد برد کمتر نسبت به کاله مازندران نتوانستند راهی پلی آف شوند و پنجم شدند.. نوین کشاورز که دیگر تیم سقوط کننده به دسته یک بود امروز هفدهمین باخت خود را تجربه کرد تا با 16 امتیاز در رده یازدهم قرار گیرد.

در ورامین هم تیم های متین ورامین و کاله مازندران در یک بازی دیدنی رودرروی هم قرار گرفتند که نتیجه پایانی آن پیروزی میزبان بود. متینی ها که برای حفظ جایگاه دومی شان در جدول رده بندی تنها دو ست نیاز داشتند، با برنامه وارد میدان شدند و توانستند بر آملی ها غلبه  و شکست دور رفت را جبران کنند. در هر حال هر دو تیم پیش از این مجوز حضور در پلی آف را به دست آورده بودند و تنها برای قرار گرفتن در رده بالاتر به مصاف هم رفتند. اما آملی ها هم امروز هفتمین شکست این فصلشان را تجربه کردند تا با همان 41 امتیاز در روزی که
سایپا به رده سوم رسید یک رده سقوط کنند و در رده چهارم قرار گیرند. جالب اینکه کاله با شهرداری ارومیه هم امتیاز شد و در تعداد برد هم مساوی شد اما به دلیل معدل ست بالاتر نسبت به این تیم در رده چهارم قرار گرفت. متین ورامین هم با 47 امتیاز در رده دوم باقی ماند.

پیکان صدرنشین با خیالی آسوده در تهران از باریج اسانس کاشان پذیرایی کرد که در پایان پیروزی 3 بر صفر از آن تیم صدرنشین بود. اکبری که می دانست اگر حریفش را دست کم بگیرد ممکن است شکست را تجربه کند با همان برنامه همیشگی اش راهی این بازی شد تا هم صدرنشینی اش را حفظ کند و هم اختلاف امتیازش با تیم دوم یعنی متین را نگه دارد. در هر حال معدنی هم همانند بازی اول این دو تیم نتوانست شاگردانش را برای پیروزی مقابل صدرنشین آماده کند و در نهایت این تیم پیکان بود که دور مقدماتی را با شادی به پایان برد. به این ترتیب پیکان با 49 امتیاز در صدر و تیم باریج اسانس با 30 امتیاز در رده هشتم باقی ماندند. از نکات قابل توجه در این مسابقه بازی کردن سعید رضایی بازیکن سابق تیم های ملی و لیگ ایتالیا بود که در مسابقات قبل به عنوان کمک بر روی نیمکت پیکان به پیمان اکبری کمک می کرد.

در تبریز بازیکنان مساجدی از آلومینیوم المهدی بندرعباس میزبانی کردند که تیم میهمان پیروز میدان شد. در این بازی شهرداری تبریز با نتیجه 3 بر 2 مقابل حریف خود شکست خورد تا تنها یک امتیاز را به جمع امتیازاتش بیافزاید. اما آلومینیوم که تنها یک رده از این تیم بالاتر است با این برد 28 امتیازی شد و رده اش یعنی نهمی را حفظ کرد. به هر حال شاگردان دامغانی هم همانند بازی رفت مقابل این تیم با انگیزه خوب بازی کردند و  موفق شدند یازدهمین برد این فصل خود را تجربه کنند. با این نتیجه تبریزی ها با 22 امتیاز در رده دهم ماندند.

و بالاخره در مشهد تیم های میزان مشهد و پیشگامان کویر یزد به مصاف هم رفتند که در نهایت پیروزی از آن تیم مشهدی شد. در این بازی دیدنی که هر دو تیم با انگیزه مقابل هم ظاهر شده بودند مصاف وادی ها جالب به نظر می رسید. ابراهیم وادی به عنوان سرمربی تیم یزدی و محمد طاهر وادی به عنوان پاسور تیم میزان جدال دیدنی را با هم داشتند که در نهایت پسر و شاگرد در مقابل پدر مربی سابق خود پیروز شد. پیشگامان با این شکست 36 امتیازی شد و در رده ششم ماند و میزان هم با 2 امتیاز این بازی 34 امتیازی شد و جایگاه هفتم را بدست آورد.
 
بدین ترتیب با برگزاری 132 مسابقه در مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال مردان باشگاه های ایران در سال 91 به پایان رسید و تیم های پیکان، متین ورامین،
سایپا و کاله به مرحله پلی آف صعود کردند تا برای تعیین مقام اول تا چهارم به صورت ضربدری با هم پیکار کنند و تیم ها شهرداری ارومیه، پیشگامان کویر یزد، میزان خراسان، باریج اسانس کاشان، آلومینیوم المهدی بندر عباس، شهرداری تبریز، نوین کشاورز و بازرگانی جواهری گنبد با کسب مقام های پنجم تا 12 به کار خود در سال 91 پایان دادند.


نتایج کلی بازیهای امروز به شرج زیر است:
شهرداری ارومیه 3 – صفر نوین کشاورز
(25-19، 25-23، 25-22)
متین ورامین 3-1 کاله مازندران
(18-25، 25-23، 26-24، 25-19)
شهرداری تبریز 2-3 آلومینیوم المهدی بندرعباس
(25-18، 26-28، 15-25، 27-25، 16-18)
پیکان تهران 3-صفر باریج اسانس
(25-21، 25-19، 25-18)
میزان خراسان 3 - 2 پیشگامان کویر یزد
(35-33، 21-25، 25-19، 22-25، 20-18)
جواهری گنبد 2 - 3 سایپا البرز
(25-21، 21-25، 13-25، 25-20، 8-15)
 

لازم به ذکر است در مرحله پلی آف پیکان تهران با کاله مازندران پیکار می کند و متین ورامین به مصاف سایپا البرز می رود که در پایان این مرحله دو تیم پیروز در سالن دوازده هزار نفری مسابقه فینال را برگزار می کنند و تیم های بازنده در دیدار رده بندی با هم پیکار می کنند.

جدول رده بندی در ادامه ی مطلب.
پ.ن:
سلام
داشتم فکر میکردم با این اوصاف درسا و حوصله ی من، باید به فدراسیون پیشنهاد بدم فصل بعد، لیگ رو با 4 یا 6 تا تیم برگزار کنه!


تاریخ : پنجشنبه 26 بهمن 1391 | 11:42 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code