تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - کاله برای دومین سال پیاپی قهرمان شد
تیم والیبال کاله مازندران به عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر والیبال ایران در سال 91 رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بازی نهایی رقابتهای لیگ برتر والیبال امروز جمعه 25 اسفندماه در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران و با حضور مسئولان فدراسیون والیبال برگزار شد که طی آن تیم
کاله مازندران با شکست متین ورامین برای دومین سال پیاپی، بر سکوی قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.
بعد از انجام 142 بازی ، بالاخره مسابقات لیگ برتر به ایستگاه آخر رسید و در بازی نهایی که با استقبال تماشاگران آملی و ورامینی و جمع کثیری از علاقمندان و پیشکسوتان والیبال برگزار شد، نماینده آمل با قدرتنمایی مقابل حریف خود جام قهرمانی را در تهران بالای سر برد و جشن قهرمانی اش را امشب به پا کرد. در این بازی
کاله با نتیجه 3 بر صفر بر حریف مدعی خود پیروز شد تا در مجموع دو بازی و با احتساب ست شماری 4 بر 3 بر متین غلبه کند و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
مصطفی کارخانه و بازیکنانش در تیم متین که در بازی اول 3 بر 1 پیروز شده بودند امروز برای تکرار پیروزی شان به میدان آمدند. اما در طرف مقابل هم بهروز عطایی با بازیکنان
کاله برای جبران شکست قبل آمدند تا شانس رسیدن به قهرمانی را تا لحظه آخر داشته باشند. این بازی هم همانند بازی های قبلی لیگ غیر قابل پیش بینی بود و بازیکنان دو تیم برای به قدرت کشیدن توانایی خود پا به میدان گذاشتند.
در دومین بازی فینال که هر دو تیم با انگیزه تر از قبل و برای پیروزی به میدان آمده بودند تیم
کاله در ابتدا از حریف خود به خوبی پیش افتاد تا نشان دهد برای رسیدن به قهرمانی شکست دو روز قبل را فراموش کرده و با تمام توانش بازی می کند. در ست اول تیم کاله در تمام لحظات از حریف خود جلو زد. بازیکنان بهروز عطایی زودتر از متین با کسب امتیاز 8 و 16 به وقت استراحت فنی رسیدند اما این در حالی بود که آملی ها روند مثبت خود را ادامه دادند تا در ست اول 27-25 حریف خود را شکست دهد. در این بین ورامینی ها که می دانستند رسیدن به قهرمانی شان در حال به خطر افتادن است در ست دوم زودتر و با قدرتنمایی بازیکنانی همچون تاجر، میرزاجانپور و فتحعلی پا به پای بازیکنان آملی امتیاز گرفتند تا متینی ها باشند که زودتر به عدد 8 می رسند. اما کاله که شرایط را کمی سخت دید تاکتیک خود را عوض کرد و به دنبال آن امتیازات را یکی پس از دیگری به دست آورد تا در پایان این ست هم کاله به لطف بازیکنانی همچون زرینی، موسوی و قائمی با نتیجه 32-30 این ماراتن را به سود خود پایان دهد.
اما در ست سوم که ست سرنوشت ساز برای دو تیم بود تیم متین ابتدا با قدرت شروع کرد و زودتر از حریفش به امتیازات 8 و 16 رسید اما این بازیکنان آملی بودند که از تجربه بالای خود در این لحظات حساس استفاده کردند و با جبران امتیازات از دست رفته پیروزی در این ست با نتیجه 25بر 23 را از آن خود کردند تا در نهایت علاوه بر پیروزی در این بازی، عنوان قهرمانی لیگ برتر والیبال را هم به دست آورد.

نتیجه کلی این بازی به شرح زیر است:
کاله مازندران 3- صفر متین ورامین
(27-25، 32-30،25-23)

به این ترتیب لیگ برتر والیبال ایران بعد از انجام 142 بازی به پایان رسید و رده بندی کلی تیم ها در این مسابقات به شرح زیر است:

1- کاله مازندران

2- متین ورامین

3- پیکان تهران
4- سایپا البرز
5- شهرداری ارومیه
6- پیشگامان کویر یزد
7- میزان خراسان
8- باریج اسانس کاشان
9- آلومینیوم المهدی بندرعباس
10- شهرداری تبریز
11- نوین کشاورز

12- بازرگانی جواهری گنبد


  پیکان به مقام سوم لیگ برتر دست یافت

تیم والیبال پیکان به مقام سوم لیگ برتر والیبال باشگاههای ایران در سال 91 دست یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، امروز جمعه 25 اسفندماه آخرین روز مسابقات لیگ برتر والیبال در بازی رده بندی و فینال برگزار شد که طی آن تیم پیکان با پیروزی بر حریف چندساله خود موفق به کسب رده سوم مسابقات لیگ برتر والیبال ایران شد.
پیمان اکبری و فرهاد نفرزاده که در طول این فصل سه بار مقابل هم قرار گرفته بودند در بازی چهارم خود در مرحله نهایی پلی آف و در بازی رده بندی بار دیگر به مصاف هم رفتند تا برای آخرین بار قدرت خود را به رخ یکدیگر بکشند. خودروسازان در بازی اول در این مرحله در سالن 12 هزار نفری به مصاف هم رفتند که نتیجه آن بازی 3 بر صفر به سود پیکان رقم خورد تا این تیم با آرامش خیال بیشتری پا به میدان بگذارد. اما سایپا هم اگرچه در بازی اول شکست را پذیرا شده بود اما در بازی امروز خود با چهره دیگری به میدان آمد و با قدرت مقابل تیم باتجربه پیکان رقابت کرد. کرجی ها در این بازی مهم و دیدنی با نتیجه 3 بر 2 مقابل پیکان تهران بازی را واگذار کردند تا پیکان به رده سوم برسد و تیم سایپا هم در پایان این مسابقات به رده چهارمی رضایت دهد.
تیم پیکان که بازی قبل را پیروز شده بود در ست اول 26-24 از حریف خود پیش افتاد تا بار دیگر قدرت خود را به رخ این تیم بکشد. اما این بازیکنان جوان سایپا بودند که در ست های دوم و سوم به ترتیب با امتیازات 25-21 و 25-23 پیروز شدند تا به حریف با تجربه خود ثابت کنند اگرچه از تجربه آنها برخوردار نیستند اما می توانند با انگیزه بالای خود و برای اعاده حیثیت تکنیک خود را به بازیکنان پیمان اکبری نشان دهند. بازی رده بندی که از حساسیت بالایی برای این دو تیم برخوردار بود روی عملکرد بازیکنان هم تاثیرگذار شد تا جایی که استرس بازیکنان بر توانایی آنها غلبه می کرد. اما در ست چهارم این تیم پیکان بود که خود را جمع و جور کرد تا این ست را با نتیجه 25-21 پیروز شود و به کرجی نشان دهد که برای رده سومی لیگ برتر با تمام توان کار می کنند. در ست پنجم هم تیم سایپا برای گرفتن امتیازات از همان ابتدا دست به کار شد و اختلاف امتیاز خوبی را با حریف تهرانی خود داشت اما در امتیازات آخر بود که باز هم تجربه تهرانی ها به کمکشان آمد و این تیم با نتیجه 15 بر 13 در این ست پیروز شد تا در پایان چهار جدال دو تیم در این فصل ، پیمان اکبری برنده دوئل مربیان در هر چهار بازی باشد.

نتایج کلی این بازی به شرح زیر است:
پیکان 3 – 2 سایپا
(26-24، 21-25، 23-25، 25-21، 15-13)تاریخ : یکشنبه 27 اسفند 1391 | 08:17 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code