تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - قرعه کشی مسابقات جوانان جهان اعلام شد
مراسم قرعه کشی رقابت های والیبال قهرمانی جوانان (زیر 21 سال) در ترکیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون، عصر امروز جمعه سوم خرداد مراسم قرعه کشی رقابت های والیبال قهرمانی زیر 21 سال جهان (جوانان مرد جهان) در ترکیه انجام شد که نتیجه آن به قرار زیر است:
گروه A: ترکیه – چین – مصر – هند – مراکش
گروه B: آرژانتین – ایران – ژاپن – مکزیک – استونی
گروه C: صربستان – امریکا – تونس – کانادا – رواندا
گروه D: روسیه – برزیل – ایتالیا – فرانسه – ونزوئلا

مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان از 1 تا 10 شهریور ماه به میزبانی ترکیه برگزار می شود.

بهترین تجربه زندگی ام بودن در کنار ولاسکو است
سیچلو: لیگ جهانی بهترین راه برای پیشرفت والیبال ایران است

در حالی که کمتر از دو هفته تا شروع رقابت والیبال ایران در مسابقات لیگ جهانی باقی مانده، بازیکنان ملی پوش ایران با انگیزه تر از همیشه برای کسب اولین تجربه شان در تلاش اند. این در حالی است که مربیان تیم ملی انگیزه و خودباوری را بیش از پیش در میان بازیکنان می بینند و معتقدند هیچ چیز غیر ممکن نیست.

اما خوان سیچلو که با پیوستن به اردوی تیم ملی، در کنار ولاسکو بازیکنان را برای ورود به یک میدان مهم آماده می کند اعتقاد دارد حالا بازیکنان از نظر روحی و فنی برای حضور در لیگ جهانی آماده اند و این بهترین فرصت برای ایران است تا 10 مسابقه رسمی با بهترین تیم های دنیا انجام دهد. سیچلو گفت: "الان شرایطی فراهم شده که بهترین تیم های دنیا، ایران را برای بازی دوستانه دعوت می کنند بدون اینکه ایران بخواهد هزینه ای را پرداخت کند و این بهترین راه برای پیشرفت والیبال ایران است..."
***
-شرایط تیم ملی چطور است؟
=همه چیز خوب است. وقتی به ایران آمدم با ولاسکو صحبت کردم و او گفت که بازیکنان با انگیزه شدند و خوب کار می کنند. من هم این شرایط را در تیم می بینم و فکر می کنم که آنها از نظر روحی، روانی و فنی برای حضور در لیگ جهانی آماده اند. این فرصت خوبی برای والیبال ایران است چون 10 بازی رسمی با تیم های رده اول دنیا انجام می دهند و این فرصتی برای پیشرفت و آزمایش بازیکنان است.

-بیشتر تمرکز کادر فنی در این روزهای آخر روی چه تمریناتی است؟
=تا زمان اعزام به بلغارستان بیشتر روی ضعف های تیم کار میکنیم مثل دریافتها، توپهای برگشتی و توپهای بلند. حتی در مسابقات هم توجهمان به بازی بازیکنان است که آیا برنامه مربیان که در تمرینات انجام میدادند را اجرا می کنند یا نه.

-پیش بینی ات از نتیجه تیم ایران چیست؟
=ببینید ورود به لیگ جهانی و بازی با بهترین های دنیا بهترین فرصت برای یادگیری است. در گروهمان در لیگ جهانی، ضعیف ترین تیم هستیم و باید تلاش زیادی انجام دهیم. دوست دارم برنده شویم تا از گروهمان صعود کنیم. الان هم تقریبا آماده ایم البته بازی با بلغارستان قسمت آخر تست ما است که شرایط تیم را ببینیم و بعد به لیگ جهانی ورود کنیم. لیگ جهانی یکی از سخت ترین رقابتهای ورزشی در دنیا است چون تیم ها مجبورند ساعتها پرواز کنند، دو بازی انجام دهند، دوباره تا می خواهند جا بیفتند و عادت کنند باید برای رفتن به کشور دیگری آماده شوند. یعنی تیم ها مدام در حال رفت و آمد هستند و کار سختی را در پیش دارند. این موضوع از نظر تجربی خوب است که ببینیم تیم در شرایط سخت چطور کار می کند.

-فکر می کنی تیم ایران بتواند مقابل قدرت ها رقابت خوبی داشته باشد؟
=اگر بتوانیم در این شرایط سخت برنده شویم و قوی باشیم تست خوبی برای ما است. نمی دانم چند تیم را می بریم چون اگر می دانستیم تمرین نمی کردیم! ممکن است ببازیم اما تلاش می کنیم که پیروز شویم.

-ولاسکو همچون مسابقات جام ملتهای آسیا و مسابقات جام جهانی بازهم اعلام کرده که برای لیگ جهانی سورپرایز دارد، سورپرایز او را می دانی؟
=نمی دانم ولاسکو چه سورپرایزی دارد. ممکن است روسیه باشد، تلاش می کنیم حتی روسیه را ببریم؛ تیمی که جوان اما قهرمان اروپا و المپیک است. شاید ببریم شاید ببازیم اما به روسیه می رویم که بازی کنیم، شاید هم آنها ما را دست کم بگیرند و بتوانیم پیروز شویم.

-در مورد حریفان ایران هم بگو...
=روسیه و ایتالیا تیم های اول و سوم المپیک هستند و قوی ترین تیم های این گروه هستند. آلمان و کوبا هم در سطح دوم هستند و صربستان هم که همیشه در سطح بالایی بوده.

-برخی معتقدند صربستان نسبت به قبل افت کرده، آیا این نظر درستی است؟
=صربستان همان تیمی است که در المپیک و مسابقات جهانی بازی کرد و در ژاپن ما را برد. آنها جوان اند و ایران هم جوان است. در هر حال جنگی است که هم برای بازیکنان خوب است و هم برای کسانی که بازی را تماشا می کنند.

-امکاناتی که برای آماده سازی تیم ایران اختصاص داده شد کافی بود؟
=فکر می کنم امکانات کافی بوده. این مسابقات برای ایرانی ها خوب خواهد بود چراکه با حضور در کشورهای مختلف امکانات و شرایط آماده سازی تیم ها را می بینند. این امکانات کافی است اما بهترین هم نیست.

-هم اکنون رویایت با تیم ایران چیست؟
=همیشه برای خودم رویا می سازم. این بار هم می خواهم که بهترین باشیم. از نظر شخصی دوست دارم به فینال برویم چون فینال در آن شهری است که پدرو مادرم آنجا زندگی می کنند! رویایی که با ایران دارم مثل قهرمانی با مولفتا در مسابقات دسته یک در ایتالیا است.

-در مورد غیبت بازیکنان با تجربه نظرت چیست؟
=بازیکنانی همچون نادی، بازارگرد، حسینی و ... سنشان بالا رفته بود و ما هم باید به آینده فکر کنیم و از بازیکنان جوان استفاده کنیم. این انتخاب ها چرخشی برای المپیک بعدی و مسابقات جهانی است که بتوانیم نتیجه بگیریم. لیگ جهانی میدانی برای آزمایش جوانترها است.

- نبود با تجربه ها در لیگ جهانی به تیم ملی در لیگ جهانی نمی زند؟ آیا لیگ جهانی برای آزمایش مناسب است؟!
=تجربه را نمی توان با خریدن به دست آورد. نادی ممکن است 10 سال در تیم ملی بازی کرده باشد اما وقتی به تیم ملی آمد بدون تجربه بود و شرایطی همانند همین جوانترها را داشت. بحث، حالا نیست بلکه آینده است. باید به لیگ جهانی آینده هم نگاه کرد تا این بازیکنان برای آن مسابقات باتجربه شوند.

-تجربه کار در ایتالیا چطور بود؟
= تجربه خوبی بود، البته اولین بار بود که در ایتالیا مربیگری می کردم. اوایل برایم کمی سخت بود چون من آرژانتینی ام و باید زبان ایتالیایی را یاد می گرفتم. این کشور همیشه در تاریخ والیبال دنیا بهترین بوده و برایم جالب بود که در جمع بهترین ها باشم.

-از تیم مولفتا که مربیگری آن را بر عهده داشتی بگو...
=مولفتا تیمی تازه تاسیس است که دو سال در سری دوم ایتالیا بازی کرده و تا کنون موفق نشده به سری اول برسد. وقتی به این تیم رفتم اکثر بازیکنانش از این تیم به تیم های دیگر رفته بودند و باید تیم جدیدی را می ساختم. تلاش زیادی کردم و در نهایت به عنوان تنها تیم تاریخ مسابقات ورودی ایتالیا بودیم که همه مسابقات را پیروز شدیم و در نهایت به سری اول راه پیدا کردیم. این نتیجه هم فوق العاده بود هم عجیب چراکه به دنبال صعود بودیم اما انتظار نداشتیم که همه تیم ها را ببریم.

-برنامه ات برای ادامه همکاری با این تیم چیست؟
=فصل آینده هم در کنار این تیم خواهم بود چون ما به سری اول رسیدیم و این برای ما رویا بود. البته کارمان خیلی سخت تر است و باید تلاش زیادی کنیم که در این رقابتها به عنوان تیم آخر نباشیم. به هر حال ما از سری دوم به سری اول که بسیار سطح بالا است رسیدیم و باید تکنیک خوبی داشته باشیم تا در شرایط بهتری قرار بگیریم.

-با توجه به اینکه سال گذشته در لیگ ایران هم مدتی مربیگری تیم گیتی پسند را داشتی، لیگ ایران را چطور ارزیابی می کنی؟
=لیگ ایران لیگ خوبی است به خصوص اینکه شما بازیکنان خوبی دارید که تلاش می کنند تا در تیم ملی به سطح بالای بین المللی برسند. همچنین بازیکنان خوب خارجی هم در لیگ ایران بازی می کنند مثل پتکوویچ، نیکلاف و ... که این بازیکنان بهتر از بازیکنان خارجی دیگربودند که سالهای قبل به ایران آمدند. بازیها هم از نظر کیفیتی در سطح بالایی بود و تنها موردی که با آن مشکل داشتم موضوع بحث بازیکنان با داوران بود که اصلا خوب نبود.

-حاضری باز هم در باشگاه های ایران مربیگری کنی؟
=دوست دارم در لیگ ایران باشم اما زمانی که کارم در تیم ملی تمام شود. چون در شرایطی که هم مربی ملی باشی هم باشگاهی، کار سخت و گیج کننده می شود.

-درآمد بازیکنان در لیگ ایران در مقایسه با باشگاه های ایتالیا چگونه است؟
=در مسابقات سری اول چند تیم بالای جدول درآمد بیشتری از ایرانی ها دارند اما سایر تیم ها یعنی حدودا 6 تیم در سری اول، درآمد کمتری از ایرانی ها دارند. برخی تیم ها در ایران هزینه زیادی را صرف خرید بازیکنان می کنند که با دستمزد خوب می توانند بازیکنان خارجی خوبی را به ایران بیاورند به خصوص الان که مشکلات اقتصادی در اروپا شدید است.

-چرا حضور بازیکنان ایرانی در خارج از کشور کم رنگ است؟
=ایرانی ها توانایی بازی در اروپا را دارند و از نظر تکنیکی چیزی کم ندارند. اما نمی دانم این درآمدی که در ایران دارند را مثلا در ایتالیا دارند یا نه! اما حالا که به لیگ جهانی می رویم همه دنیا به ایران نگاه می کنند و بازیکنان ایرانی را می شناسند.

-و در پایان از کنار ولاسکو بودن چه حسی داری؟
=بهترین تجربه زندگی من کنار ولاسکو بودن است. او احساس مسئولیت و توانایی بالایی در هر چیزی دارد. همیشه از او در حال یادگیری هستم. از حرکاتش، کارهایش، حرف هایش، عکس العمل هایش و... یاد می گیرم. چون او می داند که چه می خواهد و هدفش واضح است.

گفتگو از: زهرا نوری


FIVB  به شکایت ایران رسیدگی کرد/ حق به حق دار رسید

جوانان والیبال ساحلی ایران مستقیما در مسابقات جهانی می روند

مذاکرات فدراسیون والیبال ایران به سرانجام رسید و تیم ملی جوانان والیبال کشورمان به طور مستقیم به رقابت های جوانان جهان صعود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از شکایت فدراسیون والیبال ایران از هند به FIVB و AVC، به علت کارشکنی و عدم همکاری هندی ها در صدور ویزا و جلوگیری از شرکت ایران در اولین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان، فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا پس از بررسی موضوع جواز حضور تیم ملی جوانان والیبال ساحلی ایران در رقابت های قهرمانی جوانان جهان را صادر کرد.
این در حالی بود که چندی پیش مسئولان فدراسیون والیبال، پس از قطعی شدن عدم حضور تیم های ملی جوانان والیبال ساحلی کشورمان متشکل از کامبیز کلته، بهنام توکلی و عبداله ایزدی، رسول خواجه که چند ماه در اردوی آمادگی به سر می بردند، با ارسال نامه ای به فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا از کارشکنی هندی ها و پایمال شدن حق والیبال ساحلی ایران شکایت کردند و پس از انجام مذاکرات و پی گیری شبانه روزی، FIVB با ارسال نامه ای به ایران و کنفدراسیون والیبال آسیا اعلام کرد:
یک تیم از جمهوری اسلامی ایران به طور مستقیم در رقابت های والیبال ساحلی زیر 21 سال (جوانان) جهان در کرواسی که در تاریخ 20تا 23 ژوئن (30خرداد تا 2 تیر) در شهر اوماگ کرواسی برگزار می شود، حضور پیدا می کند و یک تیم دیگر پس از شرکت در مسابقات انتخابی می تواند جواز حضور در این رقابت ها را کسب کند.
بر اساس اعلام کمیته والیبال ساحلی فدراسیون والیبال کشورمان بهنام توکلی و کامبیز کلته به عنوان تیم ایران الف در مسابقات اصلی و رسول خواجه و عبدا... ایزدی به عنوان تیم ایران ب در رقابت های انتخابی شرکت خواهند کرد.تاریخ : شنبه 4 خرداد 1392 | 07:22 ق.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code