تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - پیروزی مردان والیبال ایران مقابل تیم چهارم المپیک
صوفیه - اردوی آمادگی تیم ملی والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار دوستانه خود مقابل بلغارستان سه بر یک پیروز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان که هم اکنون به منظور برگزاری آخرین مرحله اردوی آمادگی خود پیش از آغاز لیگ جهانی در بلغارستان به سر می برد، عصر امروز پنجشنبه 9خرداد در اولین دیدار دوستانه مقابل تیم ملی بلغارستان با نتیجه سه بر یک به پبروزی رسید.
معروف، غفور، زرینی، قائمی، موسوی و تشکری ترکیب تیم ایران را تشکیل دادند و بلغار ها هم با ترکیب براتوف، سوکولوف، الکسیر، اسکریمو، یوسیفو و سامونو مسابقه را آغاز کردند و در طول بازی، دیگر بازیکنان دو تیم نیز به میدان آمدند.
شاگردان ولاسکو ست های اول، دوم و چهارم را با نتایج 25 بر 22، 25 بر 20 و 25 بر 17 از آن خود کردند و ست سوم را 25 بر 22 واگذار کردند و توانستند با ارائه یک بازی خوب علاوه بر کسب پیروزی مقابل تیم ملی بلغارستان که با ترکیب المپیک خود به میدان آمده بود، رضایت نسبی خولیو ولاسکو را بدست آورند، چرا که به گفته ولاسکو موفق شدند آنچه که در تمرینات انجام داده بودند را در مسابقه اجرا کنند.
در این دیدار موسوی از ایران با کسب 16 امتیاز و سوکولوف از بلغارستان با کسب 20 امتیاز، بهترین بازیکنان دو تیم بودند.
همچنین بازیکنان تیم ملی کشورمان در این مسابقه در سرویس و دفاع عملکرد بهتری نسب به بلغار ها داشتند.

لازم به ذکر است بر اساس برنامه اعلام شده ایران و بلغارستان دومین دیدار دوستانه خود را ساعت 17:30 فردا جمعه 10 خرداد (به وقت صوفیه بلغارستان) برگزار می کنند.


ولاسکو : خوشحالم که برای نخستین بار بلغارستان را شکست دادیم 

صوفیه - اردوی آمادگی تیم ملی والیبال ایران

سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال ایران آنقدر از پیروزی شاگردانش و بخصوص کیفیت ارائه شده از سوی آنان خوشحال شده بود که در پایان بازی تک تک بازیکنان را به آغوش کشید و با این کار به نوعی رضایت خود را از عملکردشان نشان داد . خولیو ولاسکو در پایان این بازی در ارزیابی اش از این مسابقه گفت : خوشحالم که برای نخستین بار تیم بلغارستان را بردیم . من فکر می کنم هنوز بهتر از این ها می توانیم بازی کنیم . وی بارزترین نکته در تیمش را اعتماد بنفس بازیکنان دانست و اضافه کرد : همین که بازیکنانم این احساس را پیدا کردند که می توانند در این سطح در مقابل یکی از قدرت های امروز والیبال دنیا بازی کنند ، بسیار خوشحالم . وی افزود : ما امروز در سرویس عالی عمل کردیم و برعکس بلغارها در دریافت دچار مشکل بودند . در این بین دفاع ما هم کار خود را خوب انجام داد . با این اوصاف معتقدم تیم من هنوز در پوشش جاخالی ها و توپ های برگشتی باید بهتر شود . ولاسکو تغییرات زیاد در تیم را ناشی از نرسیدن به ترکیب اصلی ندانست و گفت : ما به این تغییرات نیاز داریم . اگر به عنوان مثال دو تعویضه را همیشه در دستور کار خود قرار می دهم نشانه ضعف معروف و امیر غفور و یا جایگزینی کشاورزی به جای زرینی دلیلی بر بد بودن زرینی نیست . ما برای موفقیت نیاز به 12 بازیکن آماده داریم . ولاسکو در مورد مزایای بازی با بلغارستان قبل از رویارویی با روسیه هم گفت : ما در این مرحله نیاز به بازی با تیمی داشتیم که بازیکنانش سرویس های پرشی خوبی بزنند و با توجه به اینکه در لیگ ایران هم کمتر بازیکنانی یافت می شوند که چنین سرویس هایی بزنند ، بازی با بلغارستان کمک می کند تا تیم ما بهتر آماده بازی با روسیه شود . تیمی که بازیکنانش سرویس های پرشی خوبی می زنند و ما نیاز به بازی با چنین تیمی یعنی بلغارستان داشتیم .


اینجا همه چیز حرفه ایست...


اینجا صوفیه محل اردوی آمادگی تیم ملی والیبال ایران است. اینجا همه چیز حرفه ایست. اینجا همه چیز بر اساس برنامه و بدون وقفه انجام می شود. بازیکنان هر روز صبح بر اساس برنامه اعلام شده، همزمان و با لباس های متحد الشکل بر سر میز صبحانه می روند. پس از آن در ساعت تعیین شده از سوی خولیو ولاسکو با اتوبوس اختصاصی راهی سالن تمرین می شوند. لباس های تمرین بازیکنان و کادر فنی از شب قبل آمده و تحویل داده شده است.
کادر فنی تیم از سرمربی گرفته تا ماساژور تمامی حرکات بازیکنان را زیر نظر دارند و سعی در بهتر کردن شرایط برای تمرین بازیکنان را دارند. هیچ تاخیر و خطایی پذیرفته نیست و همه هماهنگ و منسجم در نهایت همدلی سعی در بهتر انجام دادن برنامه های تیم دارند.
در طول تمرین ولاسکو حرکات کلیه بازیکنان را زیر نظر دارد و با تک تک انها صحبت می کند و از تمامی بازیکنان می خواهد تمام تمرکز خود را بر روی تمرین گذارند. پس از تمرین همگی به هتل پارک محل اقامت تیم های ملی ایران و بلغارستان باز می گردند و پس از صرف ناهار، سیامک افروزی پزشک و فیزیوتراپ تیم مشکل آسیب دیدگی و یا گرفتگی تک تک بازیکنان را بررسی و رفع می کند و در صورت لزوم به هرکدام تمرین یا مداوای خاصی می دهد.
پس از آن همه بازیکنان به استراحت می پردازند تا برای تمرین عصر که معمولا نفس گیر تر خواهد بود اماده باشند. مثل همیشه پس از صرف اسنک در فاصله زمانی چند دقیقه همه در لابی هتل حاضر می شود به طرف سالن تمرین می روند.
درپایان تمرین عصر که معمولا به بازی دوستانه منجر می شود، کلیه اعضا برای شام به هتل باز میگردند. پس از صرف شام نوبت به ماساژ توسط علیرضا پیشیاره می رسد و تک تک بازیکنان بنا به شرایط و تجویز پزشک تیم توسط پیشیاره ماساژ داده می شوند.
در آخر هم برنامه صبح فردا بر روی درب اتاق کاپیتان معروف نصب و کلیه اعضای تیم از آن مطلع می شوند.
اینجا صوفیه، محل اردوی آمادگی تیم ملی والیبال ایران است. اینجا همه چیز حرفه ایست.

برنامه روز جمعه تیم ملی والیبال ایران:
9:00 : صبحانه
10:00: جلسه آنالیز بازی با بلغارستان و مسابقات این تیم در المپیک
10:45 : حرکت به سمت سالن تمرین
11 تا 12 : تمرین
12:45 : ناهار
16:15 اسنک
16:30: حرکت به سمت سالن مسابقه
17:30: مسابقه
20:00: شام

تحلیل کوتاه از بازی دوم ایران و بلغارستان
صوفیه - اردوی آمادگی تیم ملی والیبال ایران

دومین بازی تیم های ملی والیبال ایران و بلغارستان با توجه به حضور بازیکنان اصلی در ترکیب هر دو تیم متفاوت با بازی اول آنان بود . هم پلاسی و هم ولاسکو در بازی اول خود که بیشتر جنبه یک بازی دستگرمی تا یک بازی جدی را داشت ، فرصت را به بازیکنان جایگزین خود بخشیده بودند ، اما بازی دوم دو تیم کاملا جدی و رسمی تر بود و خصوصا اینکه بلغارها بعد از شکست در بازی اول برای جبران باخت قبلی همه نامداران لژیونر خود از جمله سوکولوف بازیکن سابق ترنتینو و فعلی تیم کونیهو ایتالیا ، اسکریموف عضو باشگاه پاریس وولی ،نیکولا یوچیکوف عضو باشگاه ترنتینو ایتالیا و همچنین ویکتور یوسیووف که در تیم گاستیلانی ایتالیا توپ می زند را به میدان فرستادند . با این وجود این تیم ایران بود که با ترکیب اولیه معروف ، امیر غفور ، محمد موسوی ، آرمین تشکری ، حمزه زرینی ، فرهاد قائمی و فرهاد ظریف در سایه یک بازی با برنامه و هدفمند با یک بازی خوب و بخصوص زدن سرویس های عالی و پیآمدش دفاع های خوب ست های اول و دوم را از حریف نامدار اروپایی خود برد و اگر در ست سوم نیز بازیکنان ایران روی توپ های برگشتی کمی بد عمل نمی کرد چه بسا حتی می توانستند در سه ست پیاپی کار را تمام کنند . با این وجود تیم ایران در ست چهارم با سرویس های بدون بازگشت قائمی و فیاضی خیلی زود به بازی برگشت و با تغییرات تدریجی که ولاسکو در ترکیب تیم داد توانست از ضعف دریافت بازیکنان حریف نهایت استفاده را برده و برای نخستین بار به یک پیروزی ارزشمند در برابر تیم چهارم المپیک لندن نائل آید و شکست سال پیش مقابل این تیم در صوفیه را هم به نوعی جبران کند . هر چند دو تیم نا نخستین بازی خود در لیگ جهانی دو بار دیگر هم برابر هم قرار می گیرند .


سلام به همگی! 

از اونجایی که خودم یادم میره، یه بار دیگه تیم های همگروهمون رو می نویسم:

روسیه- ایتالیا- آلمان- کوبا- صربستان و ایران! 

به امید افتخار آفرینی! تاریخ : جمعه 10 خرداد 1392 | 12:01 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code