تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - فهرست 12 نفره ولاسکو برای ایتالیا اعلام شد
سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان اسامی 12 بازیکن اعزامی به ایتالیا برای رویارویی با تیم ملی والیبال ایتالیا در چارچوب هفته پنجم لیگ جهانی را معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو که همیشه تاکید بر آمادگی 22 بازیکن برای حضور در رقابت ها لیگ جهانی دارد، در فهرست 12 نفره خود نیز دو بازیکن را تغییر داده است.
در این فهرست رحمان داوودی و ارش کمالوند جایگزین حمزه زرینی و پوریا فیاضی شدند.
اسامی 12 ملی پوش والیبال کشورمان در دیدار با ایتالیا به قرار زیر است:
شهرام محمودی، عادل غلامی، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، رحمان داوودی، فرهاد ظریف، امیر غفور،آرش کمالوند، مهدی مهدوی؛ آرمین تشکری و علیرضا مباشری.
تیم ملی والیبال کشورمان شب گذشته تهران را به مقصد ایتالیا ترک کرد تا هفتم و نهم تیرماه دو دیدار در چارچوب هفته پنجم لیگ جهانی والیبال در برابر ایتالیا که فعلا صدرنشین گروه دوم لیگ جهانی است، برگزار کند.

پاداش به تیم ملی والیبال

تیم ملی والیبال کشورمان بعد از شکست صربستان و کسب نخستین پیروزی در لیگ جهانی والیبال پاداش دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی بعد از بازی تیم ایران و صربستان که با پیروزی سه بر دو ملی پوشان کشورمان خاتمه یافت، در رختکن بازیکنان حاضر شد و از سوی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون والیبال پاداشی به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی پرداخت کرد.
تیم ملی والیبال کشورمان بامداد امروز تهران را به مقصد ایتالیا ترک کرد تا هفتم و نهم تیرماه دو دیدار در چارچوب هفته پنجم لیگ جهانی والیبال در برابر ایتالیا که فعلا صدرنشین گروه دوم لیگ جهانی است، برگزار کند.


انعکاس پیروزی ایران مقابل صربستان در سایت FIVBفدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) در گزارشی از بازی دو تیم ایران و صربستان در هفته چهارم لیگ جهانی نوشت: "ایران با شکست صربستان به نخستین پیروزی لیگ جهانی دست یافت".

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در این گزارش آمده است، ملی پوشان ایران در دیدار دوم با صربستان سه بر دو و با امتیازهای (25-20، 24-26، 23-25، 25-22، 15-12) به نخستین پیروزی خود در این رقابت ها دست یافتند.

در قسمت دیگری از این گزارش به حضور انبوه تماشاگران در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران اشاره شده و آمده است: تماشاگران وفادار تمام صندلی های سالن آزادی را پر کردند و آن عدّه که موفق نشدند به سالن بیایند، پای رادیو و تلویزیون نشستند. غرورایرانی و عرق وطن تمام هواداران را به حمایت از تیم ایران کشاند".

در گزارش فدراسیون بین المللی والیبال در باره نحوه بازی ایران نیز آمده است: ایران در بازی دوم با کاستن از اشتباهات تیمی، قدرت خود را برای شکست صربستان افزایش داد. از همان ابتدا در ست اول ایران زمام کار را در دست گرفت و هشت بر چهار پیشی گرفت تا اینکه نیکولاس موواکویچ فاصله امتیازها را کم کرد. ایران با یک تعویض امتیازات را 16-13 کرد. دیواره دفاعی ایران تیم صربستان را دچار مشکل کردو در امتیازات 18-13 پنج امتیاز عقب افتاد. علی رغم تلاش صربستان برای اعلام وقت استراحت و تعویض برخی از بازیکنانش، صربستان نتوانست ایران را مغلوب کند و ست اول را 20-25 واگذار کرد.

FIVB در مورد ست دوم و سوم دیدار ایران و صربستان نیز نوشت: در ست دوم، ایران با سرویس ها و اسپک های خوب حمزه زرینی7-6 پیش افتاد اما با یک اسپک خوب از صرب ها با تفاوت یک امتیازی 8-7 وقت استراحت فنّی اول اعلام شد. صربستان دست بردار نبود و به هیچ وجه حاضر به تسلیم نمی شد تا اینکه ست دوم را 26-24 به سود خود به پایان رسانید. ست سوم به نفع تیم میزبان پیش رفت و شوق کسب امتیاز لحظه به لحظه در آن ها بیشتر می شد و 8-5 وقت استراحت فنّی اول اعلام شد. میلوس نیکیچ این تفاوت امتیازات را صفر کرد و امتیازات را به 9-9 رساند تا اینکه ولاسکو مجبور شد وقت استراحت اعلام کند. صربستان از نقاط ضعف و اشتباهات ایران اسفاده کرد و 19-16 پیش افتاد؛ با اینکه ایران توانست کسری امتیازات خود را جبران کند و مجموع امتیازات را به 24-23 برساند اما این صرب ها بودند که ست را با نتیجه 23-25 بردند.

در ادامه گزارش فدراسیون بین المللی والیبال در باره بازی ایران و صربستان آمده است: ست چهارم با اسپک های موثر صرب ها شروع شد و 8-6 در وقت استراحت فنی پیش افتادند. اما نیرویی جدید در بازیکنان ایران دمیده شد و آنان 15-13 پیش افتادند. صربستان با تعویض خود این تفاوت را کم کرد و امتیازات را به 19-20 رساند؛ ولاسکو با درخواست وقت استراحت درصدد کاستن شدت عمل صرب ها شد. تا امتیاز 23-22 نفس تماشاگران در سینه حبس شد. سرویس موسوی با برخورد به تور در زمین صرب ها نشست و تماشاگران پس از ثبت امتیاز 25-22 برای ایران نفس راحتی کشیدند. ایران در ست پنجم نیز بسیار با انگیزه ظاهر شد و اسپک ها و سرویس های خوب به انگیزه پیروزی آنان قدرت بیشتر داد. با اینکه ایران 5-2 پیش بود اما صرب ها باز هم از ضعف انفرادی ایرانی ها استفاده کردند و تفاوت امتیازات را به صفر رساندند و در امتیاز 10-10 برابر شدند. اسپک های فیاضی و دو سدّ دفاعی از غلامی امتیازات ایران را 13-10 پیش انداخت. سه تعویض صرب ها هم موثر واقع نشد و ایران 15-12 پیروز شد.

بر اساس گزارش FIVB، امتیازآورترین بازیکن ایران حمزه زرینی نام گرفت که از 54 ضربه 18 امتیاز را به دست آورد. نیکولا کواکوویچ با 17 امتیاز از 58 ضربه صاحب این عنوان برای صرب ها شد. مباشری و آتاناسیویچ هر کدام با 13 امتیاز سومین بازیکن امتیازآور نام گرفتند. ایران از همه لحاظ، سرویس، دفاع و ست هابرتر از صربستان بود.


سلام 

من برگشتم! 

عید بزرگ نیمه ی شعبان و برد ارزشمند و زیبای تیم ملی رو تبریک میگم!

یه نکته ای هم باید بگم:

این زینب خانومی که تو چست "عکس کچل" نظر گذاشته، از نزدیک ترین دوستان من در دانشگاه ه! خیلی بچه ی خوب و باحالی ه، هواشو داشته باشید! 

نبینم کسی اذیتش می کنه ها!  هر کی بد حرف بزنه، نظرشو پاک می کنم! 

و اینکه خوش اومدی زینب جان! تاریخ : سه شنبه 4 تیر 1392 | 07:13 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code