تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - فتح کوبا توسط مردان والیبال ایران / کوبای مغرور در هاوانا تحقیر شد ...

تیم ملی والیبال ایــران برای دومین بار با نتیجه 3بر 1 کوبا را شکست دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ملی پوشان والیبال ایــران برای دومین بار کوبا را شکست دادند و چهارمین پیروزی خود را در لیگ جهانی جشن گرفتند.

 

تیم ملی والیبال ایــران در آغاز این مسابقه با یک تغییر نسبت به بازی قبل کار را آغاز کرد. تشکری از ابتدا به جای غلامی به میدان رفت تا کوبایی های سپید و آبی پوش مقابل امیر غفور، آرمین تشکری، سعید معروف، علی مباشری، رحمان داودی، محمد موسوی و لیبرو فرهاد ظریف بازی را آغاز کنند. آرش کمالوند هم که همچنان بعد از عمل لیزر میخچه پای خود احساس ناراحتی می کند به دستور ولاسکو استراحت کرد.

 

سالن 15 هزار نفری والیبال شهر هاوانا در آغاز مسابقه به اندازه نیمی از گنجایش خود پر شده بود.

ایــران بازی را خوب آغاز کرد. شاگردان ولاسکو خیلی زود از حریف پیش افتادند. بازی خوب موسوی، توپ گیری های بی نقص ظریف و دریافت های معرکه مباشری وقت اسراحت فنی نخست را به سود تیم ملی والیبال ایــران تمام کرد. با این حال سد دفاعی سه نفره کوبایی ها در اواسط ست اول کار را به تساوی کشاند. بی‌ست در کنار سپدا همانند بازی اول مهره مهار نشدنی کوبایی ها بودند. آن‌ها با تکیه برآبشارهای بلند و قدرتی در امتیازهای پایانی دو امتیاز جلو افتادند. ولاسکو که همچنان به دو تعویضه خود اصرار داشت مدام از کنار زمین فریاد می زد تا بازیکنانش را تهییج کند و به بازی برگرداند اما در نهایت این کوبایی‌ها بودند که با حمایت هواداران خود در ست نخست به برتری 25-22 دست یافتند.

 

اگر چه کوبایی‌ها ست دوم را هم با برتری در امتیازها آغاز کردند اما بازی هوشمند سعید معروف و پاس های بریده او برای موسوی و تشکری ، همچنین دریافت های خوب بازیکنان ما موجب شد تا کار در امتیاز 13 مساوی شود. ایــران خیلی زود دو امتیاز از میزبان خود پیش افتاد و این برتری را به سختی حفظ کرد. رحمان داودی با سرویس های فنی خود دریافت کننده های حریف را وادار به تسلیم می‌کرد. تا سرانجام با آبشار زیبای محمودی ایران ست دوم را 25-22 به سود خود تمام کند.

 

حریف در ست سوم حرفی برای گفتن نداشت. ملی‌پوشان ایــران که حفره نفوذی به قلب زمین این تیم را پیدا کرده بودند، سرویس های خود را روی دست بازیکن شماره 12 یعنی گاویلان می فرستادند. توپ گیری های بی نظیر فرهاد ظریف و دریافت های موثر مباشری کار را به سود ایــران پیش می برد. اسپکرهای تیم ملی در ست سوم روی دست دفاع حریف کار می کردند. آن‌ها از این حربه خیلی خوب امتیاز می گرفتند. بازی موثر رحمان داودی و موسوی موجب شد تا ست سوم با امتیاز 25بر18 به سود ایــران تمام شود. ملی‌پوشان حداقل یک امتیاز خود را قطعی کنند.

 

در ست چهارم کوبا چیزی برای از دست دادن نداشت. آن‌ها کاملا انتحاری بازی می کردند. تماشاگرهای حاضر در سالن هم یکصدا کوبا را تشویق می کردند. با این حال بازیکنان تیم ملی ایــران پایاپای میزبان قدرتمند خود پیش می رفتند. هیچ یک از دو تیم نمی خواست تسلیم شود. شاگردان ولاسکو خوب می دانستند که هر اشتباه در این دقایق جبران ناپذیر است. در ست چهارم زرینی و غلامی هم به میدان رفتند و بارها دفاع روی تور بی نقصی را نمایش دادند.

تیم ملی والیبال ایــران در نهایت حریف خود را با نتیجه 3بر 1 و امتیازهای 25-22، 20-25، 18-25 و 22- 25 شکست داد و چهارمین پیروزی خود را در لیگ جهانی جشن گرفت.

 

 قبل از بازی

 

لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 1 لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 2
لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 5 لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 4
لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 7 لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 8
لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 15 لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 10
لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 17 لیگ جهانی ایران - کوبا بازی دوم پیش از آغاز مسابقه عکس 20

 ولاسکو: این پیروزی را به مردم ایــران تبریک می گویم

خولیو ولاسکو پس از کسب دومین پیروزی مقابل کوبا اظهار کرد: کوبا تیم خیلی جوانی را در این دوره از مسابقات در اختیار داشت. این نخستین چیزی است که می توانم در باره کوبا بگویم. ما بازی آن‌ها را آنالیز کرده بودیم. نقاط ضعف آن‌ها را می شناختیم. به هر حال این تنها یک مسابقه بود. ما بازی کردیم تا تجربه بیشتری کسب کنیم و پیروز شویم.

فدراسیون والیبال ایــران خیلی خوب از من حمایت می کند. والبیال در ایــران رشته ورزشی پویایی است و ایرانی ها لیگ خیلی خوبی در اختیار دارند. شرایط خوبی در ایــران برای ورود به بالاترین سطح والیبال جهان وجود دارد. ما برای نخستین بار به لیگ جهانی آمدیم. این برای ما خیلی مهم است که در این دوره بیشتر بیاموزیم و بر تجربیات خود بیافزاییم زیرا با گروه جوانی در ایــران کار می کنم. البته هنوز باید بازی های زیادی را پشت سر بگذاریم تا به سطح ایده آل برسیم. ما در دو گروه اول مسابقات لیگ جهانی حضور داریم و همانطور که می دانید از حضور در مسابقات سال آینده هم اطمینان داریم.

من به مردم ایــران این پیروزی را تبریک می گویم. چون که مقابل تیم خوبی بازی را بردیم. تجربه خیلی خوبی از مسابقات لیگ جهانی بدست آوردیم. مسابقات سخت و ویژه و خوبی را پشت سر گذاشتیم تا دخیره خیلی خوبی از تجربیات را بدست آوریم. فکر می کنم که بازیکنانم درس های زیادی را آموخته اند. برای من مهم همین است. ما باید این راه را برای بازی با آلمان هم ادامه دهیم. آلمان تیم بسیار فیزیکی است. من امیدوارم بازی خوبی مقابل آلمانی ها در تهران داشته باشیم و مرحله مقدماتی لیگ جهانی را خوب تمام کنیم.

فکر نمی کنم مشکلی از بابت سفر طولانی به ایــران پیش از بازی با آلمان داشته باشیم. این جزیی از مسابقات لیگ جهانی است. باید سفرهای طولانی داشت و در گوشه و کنار جهان بازی کرد. من به بازیکنانم گفتم که این شرایط دشواری است اما باید با این موضوع کنار بیاییم زیرا خواسته ایم که در لیگ جهانی بازی کنیم.

این مسابقه شرایط متفاوتی داشت. کوبا در سرویس اشتباه های زیادی داشت. نسبت به مسابقه اول، دو تیم تغییراتی در نوع بازی خود ارائه دادند. این برای ما خیلی مهم است که هر دو تیم ایــران و کوبا از این مسابقه درس بگیرند. بازی با آلمان هم کاملا متفاوت است. باید با شرایط متفاوت تطبیق پیدا کنیم.

اگه به دردت خورد، نظر یادت نره ...
طبقه بندی: لیگ جهانی 2013،

تاریخ : یکشنبه 16 تیر 1392 | 06:12 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code