تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - نگاهی به عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی ...

تیم ملی والیبال ایــران نخستین حضور خود در لیگ جهانی را در بیست و چهارمین دوره این رقابت ها تجربه کرد که به نوعی شگفتی ساز این رقابت ها لقب گرفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین حضور تیم ملی والیبال ایــران در رقابت های لیگ جهانی همراه با پنج پیروزی و پنج شکست بود که 15 امتیاز نیز برای ملی پوشان ایــران به ارمغان داشت.
تیم ملی والیبال ایــران با تیم های روسیه، ایتالیا، آلمان، صربستان و کوبا در گروه دوم دور مقدماتی لیگ جهانی همگروه بود که در پایان 10 مسابقه خود با 15امتیاز رتبه پنجم گروه را به دست آورد.
ملی پوشــــان ایــران در اولین و دومین دیدار خود در لیگ جهانی والیبال، مهمان روسیه قهرمان المپیک بودند که در مجموع هفت ست بازی کردند و گرفتن امتیاز یک ست از روسیه (25 بر 17) ره آورد آنان از هفته دوم این رقابت ها بود.
تیم ملی والیبال ایــران در هفته چهارم دور مقدماتی لیگ جهانی در تهران میزبان صربستان بود که در بازی نخست موفق به کسب نخستین امتیاز لیگ جهانی ایــران شد و در دیدار دوم نیز نخستین پیروزی خود را در این رقابت ها به ثبت رساند. ایــران در مجموع دو بازی امتیاز پنج ست را به حریف واگذار کرد و امتیاز پنج ست را از صربستان قهرمان اروپا گرفت. بنابر این می توان گفت تیم ملی والیبال ایــران در مجموع دو بازی با صربستان مساوی بود.
شگفتی های تیم ملی والیبال ایــران از هفته پنجم دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال رقم خود که در بازی نخست با ایتالیا در حالی در زمین حریف بازی می کرد، سه بر یک به پیروزی رسید و نخستین پیروزی خارج از خانه خود را نیز به دست آورد.
تیم ملی والیبال ایــران در دومین بازی با ایتالیا که در جزیره ساساری برگزار شد، سه بر دو مغلوب ایتالیا شد و در مجموع دو دیدار امتیاز پنج ست را از حریف گرفت و نتیجه چهار ست را به ایتالیا واگذار کرد که عملکرد بسیار خوبی برای ملی پوشــــان کشورمان بود.
حریف بعدی تیم ایــران، کوبا در شهر هاوانا بود که تیم ملی والیبال ایــران موفق به شکست این تیم با سابقه لیگ جهانی در دو دیدار متوالی شد. ملی پوشــــان ایــران در بازی اول سه بر دو و در بازی دوم نیز سه بر یک کوبا را شکست دادند تا این تیم قعر نشین جدول این رقابت ها شود. بنابر این نخستین دو پیروزی تیم ایران نیز در هفته ششم لیگ جهانی رقم خورد.
غیور مردان والیبال ایــران در هفته هفتم دور مقدماتی در تهران میزبان آلمان بودند. آنان دو روز قبل از بازی باآلمان با خستگی فراوان از سفر طولانی از کوبا به کشور بازگشتند. ملی پوشان ایران در دو دیدار با المان یک پیروزی و یک شکست به دست آوردند.
در بازی اول تیم ملی والیبال ایــران نخستین پیروزی سه بر صفر خود در این رقابت ها را به دست آورد و در دیدار دوم نیز سه بر صفر مغلوب آلمان شد.
در مجموع تیم ملی والیبال ایــران در 10 بازی خود در دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال 2013 ، ضمن کسب رتبه پنجم جدول، 15 امتیاز از پنج پیروزی و پنج شکست به دست آورد.
نتایج کل بازی های تیم ملی والیبال ایــران در دور مقدماتی لیگ جهانی به قرار زیر است:
روسیه 3– ایــران صفر (25- 21، 25-22 و 25- 17)
روسیه 3- ایــران یک ( 25-23، 25-22، 17- 25 و 25- 18)
ایــران 2- صربستان 3 (24- 26، 23- 25، 25- 17، 25- 14 و 16- 18)
ایــران 3- صربستان 2 (25- 20، 24- 26، 23- 25، 25-22 و 15-12)
ایتالیا یک – ایــران 3 (23- 25، 22- 25، 25-22 و 30- 32)
ایتالیا 3- ایــران 2 (25- 22، 25- 20، 20- 25، 18- 25 و 15-13)
کوبا 2- ایــران 3 (26- 24، 25-19، 19- 25، 22 – 25 و 14- 16)
کوبا یک – ایــران 3 (25-22، 20- 25، 18- 25 و 22- 25)
ایــران 3- آلمان صفر (25- 19، 25- 18 و 25- 20)
ایــران صفر - آلمان 3 ( 21- 25، 23- 25 و 22-25)

 جدول رده بندی گروه B

حیف شد باز پنجم شدیم ! ولی معدل ست رو ببینید... عالیـــــه

بهترین های مسابقات

موسوی 1.15 امتیاز داره و نفر دوم 0.84 ! دمش گـــــــــرم

پیشنهاد جالب ولاسکو: ایــران سال بعد نامزد میزبانی فینال لیگ جهانی شود

پیش از پایان کار تیم ملی والیبال ایــران در لیگ جهانی، خولیو ولاسکو به مسئولان فدراسیون پیشنهاد جالبی را ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایــران پیش از آخرین بازی ایــران در لیگ جهانی 2013 به مسئولان فدراسیون پیشنهاد داد تا درخواست رسمی خود برای میزبانی مرحله نهایی دوره‌های بعدی لیگ جهانی را به فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) ارائه کنند.

140-55.jpg

بر اساس این گزارش، سرمربی آرژانتین تیم ملی والیبال ایــران که در زمره بهترین مربیان حال حاضر والیبال جهان است و با کمک او ایــران توانست در مرحله مقدماتی لیگ جهانی 2013 والیبال به یک پدیده تبدیل شود؛ علاوه بر بازیکنان و مسائل فنی آنان از امکانات و شرایط میزبانی ایــران نیز شناخت بسیار خوبی را پیدا کرده است.

وی پیش از بازی‌های ایــران مقابل آلمان به مسئولان فدراسیون والیبال کشورمان پیشنهاد داد تا با توجه به شرایط بسیار خوب ایــران از نظر اسکان تیم‌ها و همچنین وجود سالن‌هایی همچون سالن 12 هزار نفری آزادی و سالن غدیر ارومیه درخواست رسمی خود را برای میزبانی مرحله نهایی دوره‌های بعدی لیگ جهانی والیبال را به فدراسیون جهانی (FIVB) ارائه کند.

ولاسکو همچنین به مسئولان فدراسیون والیبال اعلام کرده که هرچند ایــران در صورت میزبانی مرحله پایانی لیگ جهانی باید ورودیه بیشتری را به فدراسیون جهانی بپردازد ولی در صورت موافقت فدراسیون جهانی والیبال با درخواست ایــران، مسئولان فدراسیون کشورمان می‌توانند درآمدزایی بسیار بیشتری نسبت به حق ورودیه پرداختی خود داشته باشند. البته در این پیشنهاد ولاسکو به بحث حضور بانوان در سالن مسابقه‌ها نیز اشاره کرده و اظهار امیدواری نموده که مسئولان ورزش ایران برای این مورد نیز چاره‌ای بیندیشند چرا که از نظر او ایران به لحاظ امکانات سخت‌افزاری، شرایط مناسبی برای این بازی‌ها دارد و تنها چالش بزرگ پیش روی این میزبانی می‌تواند بحث عدم حضور بانوان در سالن مسابقه‌ها باشد. 

مسئولان فدراسیون والیبال در حال بررسی پیشنهاد "ولاسکو" هستند تا در نهایت به یک جمع‌بندی درست برسند.

بر این اساس در لیگ جهانی 2013 که آرژانتین میزبان مرحله پایانی آن است، تیم والیبال این کشور مستقیما در جمع 6 تیم برتر مرحله پایانی قرار گرفته است و ایــران نیز در صورت کسب این میزبانی در سال‌های آتی می‌تواند خود را در زمره 6 تیم برتر جهان قرار داده و با قدرت‌های بزرگ والیبال جهان برای قهرمانی مبارزه کند.

ایــران در لیگ جهانی والیبال در سال 2013 به مصاف تیم‌های روسیه، صربستان، کوبا، ایتالیا و آلمان رفت که با پیروزی‌های درخشان و قابل قبول مقابل تیم‌های قدرتمندی همچون صربستان، ایتالیا، کوبا و آلمان به عنوان پدیده و تیم شگفتی‌ساز این دوره از مسابقه‌ها مطرح شد، هر چند در آخرین بازی خود مقابل آلمان شکست خورد. 

 مشحون : امیدوارم پاداش 50 میلیون تومانی را به بسکتبالیست ها هم بدهند 

وزارت ورزش بدبخت شد  حقشه  

اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...
 
طبقه بندی: لیگ جهانی 2013،

تاریخ : یکشنبه 23 تیر 1392 | 02:59 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | ایرانی با غیرت
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code