تیم ملی والیبال کشورمان ظهر چهارشنبه در بازی مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جهانی به مصاف تیم ملی والیبال مصر رفت که با اقتدار و با نتیجه سه بر صفر با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 20 و 25 بر 11 به پیروزی رسید تا به عنوان نخستین تیم هشت تیم برتر این رقابتها معرفی شود.به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال، فرهاد نفرزاده سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان در این بازی از ترکیب مصطفی باقری(پاسور)، جواد حسین آبادی(قطر پاسور)، آرش تقوی، میلاد عبادی پور(دریافت کننده قدرتی)، امیرعلی فتحعلی، محمد فلاح(دفاع وسط) و ابوالفضل قلی پور(لیبرو) استفاده کرد.
تیم ملی والیبال مصر که در این بازی چیزی برای از دست دادن نداشت، مقابل تیم ملی کشورمان با تمام وجود بازی کرد. بازیکنان جوان کشورمان در ابتدا حریف را دست کم گرفتند به طوری که وقت استراحت فنی اول با پوئن 8 بر 4به نفع تیم مصر رقم خورد.
پس از صحبت های فرهاد نفرزاده بازیکنان ملی پوش کشورمان به خود آمده و در صدد پایین آوردن اختلاف امتیازشان در برابر حریف شدند، اما مصریها که تصور نمی کردند بتوانند با این اختلاف امتیاز مقابل ایــران بازی را پیش ببرند، با نهایت توان خود در صدد حفظ امتیاز برتری بودند به گونه ای که در امتیاز 16 بر 14  وقت استراحت فنی دوم را هم به سود خود کردند.

 


ملی پوشان جوان ایــران که متوجه شدند غفلت آنها باعث امتیازآوری حریف شده است با هماهنگی بهتر و بیشتر بازی را دنبال کردند و با کاهش اختلاف امتیاز خود و برتری نسبت به حریف این ست رابا امتیاز 25 بر 23 به  نفع خود به پایان رساندند.
در ست دوم این بازی ترکیب تیم ملی والیبال جوانان کشورمان دست نخورده ماند. ملی پوشان ایــران که تجربه بدی از دست کم گرفتن مصریها در ست اول داشتند، در این مرحله از دیدار از ابتدا قدرتمندانه مقابل حریف بازی کردند. آنان وقت استراحت فنی اول را 8 بر 7 به نفع خود رقم زدند. اما نوع بازی مصریها در این مرحله حاکی از آن بود که آنها می خواهند به جمع 8 تیم برتر جهان راه پیدا کنند. مصریها که در دریافت اول دچار مشکل شده بودند، مقابل سرویسهای تیم ایــران چیزی برای گفتند، نداشتند و وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه 16 بر13   به نفع تیم ایــران ثبت شد.
سرویسهای هدفمند شاگردان فرهاد نفرزاده و استفاده خوب از توپهای برگشتی باعث شد تا تیم ایــران این ست را هم با امتیاز 25 بر 20 به نفع خود به پایان رساند.

 


در ست سوم این بازی حساس، ملی پوشان جوان کشورمان همانند دو ست نخست در اجرای تاکتیکهای ارائه شده هماهنگ عمل کردند. مصریها با وجود اینکه یک گام تا حذف از مرحله یک هشتم نهایی فاصله داشتند، اما دست از تلاش برنداشته و با تمام قوا بازی را دنبال کردند وقت استراحت فنی اول این ست با پوئن 8 بر 5 به نفع تیم ایــران به پایان رسید.
جوانان والیبالیست ایــرانی که می خواستند در این ست تکلیف مصریها را یک سره کنند و همانند بازیها گذشته پیروزی مقتدرانه دیگری را در کارنامه خود به ثبت رسانند اجازه خود نمایی را از حریف گرفته و یکی از زیباترین بازی های خود را به نمایش گذاشتند. آنان وقت استراحت دوم این ست را با نتیجه 16 بر 7 به نام خود رقم زدند. مهاجمان تیم مصر در دقایق پایانی بازی دیگر حرفی برای گفتن نداشتند تمامی اسپکهای آنها با دفاع مستحکم بازیکنان ایــرانی مواجه می شد. ملی پوشان کشورمان این ست را هم با امتیاز 25 بر 11 به نفع خود به پایان رساندند تا در نهایت سه بر صفر پیروز این میدان باشند.  در دیگر بازی این مرحله برزیل سه بر یک ایالات متحده را شکست داد و حریف ایــران در مرحله یک چهارم نهایی شد.

 برزیل حریف ایران در یک چهارم نهایی

مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای والیبال جوائان جهان روز جمعه در آنکار دنبال می شود
با توجه به نتیجه دیدار تیمهای امریکا و برزیل در شهر ازمیر که با نتیجه 3 بر 1 به نفع برزیلیها به پایان رسید تکلیف حریف ایــران در بازی بعدی مشخص شد.
تیم ملی والیبال کشورمان ساعت 11 روز جمعه شش شهریور به وقت ترکیه (12:30 به وقت تهران) بازی مرحله یک چهارم نهایی خود را در مصاف با تیم ملی برزیل برگزار خواهد کرد.

 

برترین بازیکنان مرحله یک هشتم نهایی

 

در پایان مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای والیبال جوانان جهان برترین بازیکنان از سوی کمیته VIS این رقابتها معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال، در پایان مرحله یک هشتم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان لویئگی راندازو از ایتالیا با کسب مجموع 109 امتیاز به عنوان امتیاز آورترین بازیکن معرفی شد.
آلن سوازا از برزیل با کسب98 امتیاز، ویکتور پلتیف از روسیه با کسب 97 امتیاز، زهیر الگراوی از مراکش با 84 امتیاز، بنجامین پاتچ از امریکا با 81 امتیاز در مجموع این بازیها به ترتیب جایگاه دوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند. همچنین جواد حسین ابادی از تیم ملی جوانان کشورماننیز با کسب 65 امتیاز در جایگاه 11 ایستاد.
عنوان بهترین سرویس زن این مسابقات تا پایان مرحله یک هشتم نهایی به ویکتور پلتیف از روسیه اختصاص یافت پس از وی لویئگی راندازو از ایتالیا در جایگاه دوم قرار گرفت. نام جواد حسین آبادی کاپیتان تیم ملی ایران نیز در مکان سوم ثبت شد. پاول پانکف از روسیه و الکسا برژویچ از صربستان در مکانهای چهارم و پنجم این جدول قرار گرفتند.
در جدول بهترین مدافعان این دوره از مسابقات تاکنون ناگویا تاکاهاشی از ژاپن، آلن سوازا از برزیلف لامیت کاتارایا از هند، کوخان گوگوژ از ترکیه و فلاویو گالبرتو از برزیل به ترتیب پنج جایگاه برتر را به خود اختصاص دادند.
الپرای دمیرسیلر از ترکیه، دیبالت روسارد از فرانسه، ویلنر ریواس از ونزوئلا، تروز کلونت از فرانسه و لوجیانو زورنتا از آرژانتین به ترتیب به عنوان پنج دریافت کننده برتر مسابقات تا این مرحله از رقابتها معرفی شدند.
در لیست برترین پاسورها تا پایان مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای قهرمانی جوانان جهان نام بازیکنانی چون؛ مراد ینی پازار از ترکیه، ماساهیرو سکیتا از ژاپن، میلان نیکیچ از کانادا، دیاگو ولوسو از برزیل و آنتونیو بریزارد از فرانسه در پنج مکان برتر قرار دارد.

 

 

برای دیدن گزارش تصویری بازی ایــران - مصر اینجا و اینجا کلیک کنید

 

 شکست روسیه در برابر تیم زیر 23 سال ایــران

 

تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایــران در سومین دیدار خود در دور مقدماتی جام ریاست جمهوری قزاقستان در دیداری نفسگیر موفق به شکست تیم ملی زیر 23 سال روسیه شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی زیر 23 سال کشورمان چهارشنبه در سومین بازی خود در دور مقدماتی جام ریاست جمهوری قزاقستان در برابر تیم ملی زیر 23 سال روسیه صف آرایی کرد.
ملی پوشان کشورمان که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در کشور برزیل آماده می کنند، در برابر روسیه حاضر شدند و همانند دو بازی قبلی خود به پیروزی رسیدند.

 


شاگردان پیمان اکبری سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در این دیدار در ست های اول، دوم و پنجم با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 14 و 25 بر 18 بر 16 به یپروزی رسید و در ست های سوم و چهارم با امتیازهای 25 بر 21 و 25 بر 22 مغلوب حریف قدر خود شدند. تیم ملی زیر 23 سال ایران در نهایت سه بر دو  در یک یازی سنگین و نفسگیر پیروز میدان شد تا به عنوان صدرنشین گروه دو راهی مرحله نیمه نهایی شوند.
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در دو بازی قبلی خود در این رقابت ها موفق به شکست ترکیه (سه بر یک ) و قطر (سه بر صفر) شده بود.


پنج شنبه تیم های شرکت کننده در این رقابت ها استراحت دارند و از جمعه هشتم شهریورماه مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال جام ریاست جمهوری قزاقستان آغاز می شود. تیم ملی زیر 23 سال ایران در این مرحله با تیم نخست گروه یک دور مقدماتی (قزاقستان یک، امارات متحده عربی، بحرین و قزاقستان دو) این رقابت ها که احتمالا بحرین باشد، بازی می کند.
در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها نیز روسیه به مصاف تیم دوم گروه اول می رود و برنده های این بازی ها به دیدار نهایی راه خواهند یافت.

 

سرمربی روسیه: پیشرفت والیبال ایــران تحسین برانگیز است

سرمربی تیم ملی والبیال زیر 23 سال روسیه گفت: از سال 1991 میلادی با ایــران مسابقات متعددی انجام دادیم و پیشرفت آنان در این رشته ورزشی تحسین برانگیز است.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سرگی آناستانویچ بعد از شکست در برابر تیم ایــران در گفتگو با خبرنگار اعزامی افزود: پیشرفت والیبال ایــران در تمامی رده های سنی مشهود اشت و آینده بسیار خوبی برای آنان می توان متصور بود.
وی در باره بازی امروز در برابر تیم زیر 23 سال کشورمان گفت: بازی بسیار خوبی بود. تیم ایــران از تکنیک و قابلیت بالای برخوردار بود و خیلی حرکتهای جالبی از تیم ایــران دیدم.
سرمربی تیم زیر 23 سال روسیه تاکید کرد: آینده خیلی خوبی برای این تیم پیشبینی می کنم و چشم اندازه خوبی در آینده خواهند داشت.

برای دیدن گزارش تصویری بازی ایــران - روسیه اینجا و اینجا و اینجا کلیک کنید

پیروزی ایــران برابر روسیه در اولین دیدار دوستانه

تیم ملی والیبال کشورمان در اولین دیدار دوستانه مقابل تیم ملی روسیه سه بر صفر به پیروزی رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، شب گذشته تیم ملی والیبال کشورمان در اولین دیدار از سه دیدار تداکاتی خود با تیم ملی والیبال روسیه در مسکو به میدان رفت.
شاگردان خولیو ولاسکو با ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سید محمد موسوی عراقی، رحمان داوودی، عادل غلامی و فرهاد ظریف این مسابقه را آغاز کردند و روس ها هم با ترکیب کامل خود به میدان آمدند.
مردان والیبال کشورمان که در این دیدار حریف خود که قهرمان الکمپیک لندن و لیگ جهانی والیبال در سال 2013 است را در سه سه ست پیاپی با امتیازات 25 بر 22، 25 بر 17 و 25 بر 21 از پیشرو برداشتند.

لازم به ذکر است در پایان با توافق سرمربیان، دو تیم دو ست دیگر بازی کردند که یک ست را روس ها  از آن خود کردند و در ست دیگر ایــرانی ها پیروز شدند.

اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...تاریخ : پنجشنبه 7 شهریور 1392 | 09:22 ق.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code