شهریور و مهرماه سال جاری دو ماه پرکار در والیبال حرفه ای ایــران است که نمایندگان این رشته ورزشی برای دفاع از اقتدار خود در آسیا و جهان باید تلاش كنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، والیبالیست های کشورمان در رده های سنی مختلف که شش ماه گذشته را در اردوهای آمادگی بسر بردند، در شهریور و مهرماه سال جاری مسابقات مهمی را پیش رو دارند تا با دیگر بر توانایی های خود در این رشته ورزشی مهر تاییدی بزنند.
 
** جوانان در آوردگاه جهانی
نخستین رویداد مهم این رشته ورزشی (در طی این دو ماه) در آخرین روز مرداد ماه امسال و در دو شهر آنکارا و ازمیر ترکیه کلید خورد. هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان است که از 31 مردادماه آغاز و تا دهم شهریورماه ادامه دارد.
تیم ملی والیبال جوانان ایــران دور مقدماتی این رقابت ها را با اقتدار به پایان رساند که نتیجه آن شکست تیم های استونی، مکزیک، آرژانتین و ژاپن بود. شاگردان فرهاد نفرزاده در بازی مرحله یک هشتم نهایی نیز مصر را از پیش رو برداشتند تا حریف برزیل در دیدار مرحله یک چهارم نهایی شوند.
فرهاد نفرزاده سرمربی تیم ملی والیبال جوانان با 12 ملی پوش شامل میلاد عبادی پور،  حمید حمودی، مصطفی باقری، محمد فلاح زرچوب، ابوالفضل قلی پور، قاسم کارخانه، سعید جواهری توانا، جواد حسین آبادی، سید آرش تقوی، محمد جواد معنوی نژاد، امیر علی محمد فتحعلی و سهند اله وردیان در این رقابت ها حضور یافت.
 
** تیم زیر 23 سال در آلماتی
تیم ملی والیبال زیر 23 سال کشورمان که خود را برای مسابقات جهانی برزیل آماده می کند، از دوشنبه چهارم شهریورماه برای حضور در مسابقات والیبال جام ریاست جمهوری قزاقستان در آلماتی حضور یافت. این تیم در دور مقدماتی سه بازی برگزار کرد که موفق به شکست تیم های ملی والیبال ترکیه و، قطر  شد و در سومین بازی نیز تیم زیر 23 سال روسیه را سه بر دو از پیش رو برداشت.
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران امروز جمعه به مصاف بحرین می رود و در صورت شكست این تیم راهی دیدار نهایی جام ریاست جمهوری قزاقستان خواهد شد.
سامان فائزی، حامد باقرپور، محمدرضا حسینی پویا، فرهاد سال‌افزون، سهیل احمدی، سجاد دهنوی، شعید شیرود، مجتبی میرزاجانپور ، حامد تاری وردی، ناصر رحمانی و رسول نجفی بازیكنان این تیم در جام ریاست جمهوری قزاقستان هستند.
نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان از 11 تا 20 مهرماه در برزیل برگزار می شود.
 
** قهرمان المپیك تسلیم تیم ملی ایــران

تیم ملی والیبال ایــران كه خود را برای حضور در مسابقات انتخابی جهان در گروه دوم آسیا و هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا آماده می كند، از چهارم شهریورماه اردوی آمادگی و برون مرزی خود را در مسكو آغاز كرد.
این تیم در این اردوی آمادگی دو دیدار نیز با تیم ملی والیبال روسیه كه قهرمانی در المپیك 2012 لندن و قهرمانی در لیگ جهانی 2013 را در پرونده كاری خود دارد، برگزار كرد و موفق به شكست این تیم شد.
ملی پوشان والیبال كشورمان در بازی اول سه بر صفر و در دیدار دوم سه بر یك روسیه شكست دادند. آنان امروز نیز سومین بازی خود در برابر روسیه را برگزار می كنند.
سعید معروف، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، امیر غفور، محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، علیرضا جدیدی، فرهاد قائمی، رحمان داودی، حمزه زرینی، آرش کشاورزی، فرهاد ظریف و مهدی مرندی 14 بازیکن ایــران در روسیه هستند.
امیر خوش خبر به عنوان سرپرست، خولیو ولاسکو (سرمربی)، سیچلو (کمک مربی)، ناصر شهنازی (مربی) احمد مساجدی (مربی و مترجم) دکتر افروزی (پزشک) و نوید مشجری (آنالیزور)  بازیکنان تیم ملی را در سفر به روسیه همراهی می کنند.
مسابقات والیبال انتخابی جهان در گروه دوم آسیا از 20 شهریورماه در تهران آغاز می شود كه به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. تیم ملی والیبال ایــران در این رقابت ها با تیم های اندونزی و بحرین هم گروه است و برای كسب یك سهمیه مسابقات جهانی 2014 لهستان باید تلاش كند.
اما مهمترین میدان پیش روی تیم ملی والیبال ایــران، هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا است كه از نهم مهرماه در دبی آغاز می شود. خولیو ولاسكو سرمربی تیم ملی والیبال ایــران معتقد است در این رقابت ها تیم های شركت كننده دو هدف مد نظر دارند، اول شكست ایــران به عنوان یك تیم برتر و مدعی قهرمانی و دوم كسب عنوان قهرمانی رقابت ها.
تیم ملی والیبال ایــران در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان آسیا با تیم های كویت و قزاقستان همگروه است.
 
** تیم ملی ب در بازی های كشورهای اسلامی

مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از دوم تا نهم مهرماه سال جاری به میزبانی اندونزی برگزار خواهد شد. تیم ملی والیبال ب ایــران با هدایت حسین معدنی در این رقابت ها شركت خواهد كرد.
در فهرست اولیه 16 بازیكن برای حضور در این رقابت ها انتخاب شدند كه محمد طاهر وادی، بهزاد حیدرشاهی، فرهاد پیروت پور، رضا صفایی، جواد حسین آبادی، علیرضا جدیدی، حسن صنوبری، مصطفی شریفات، مجتبی یوسفی، آرش کمالوند، آرش کشاورزی، مهدی میر حسینی، سید علی سجادی، مسعود غلامی،  مجتبی قلی زاده و محمدرضا حسینی پویا اسامی این 16 بازیكن است.
هدایت نماینده کشورمان را در این رقابت ها حسین معدنی بر عهده دارد و محمود افشاردوست دبیر کل فدراسیون، سرپرستی کاروان والیبال ایــران را بر عهده خواهد داشت.
 
** چهارمین تجربه آسیایی بانوان
تیم ملی والیبال زنان ایــران نیز در شهریورماه برای چهارمین بار در تاریخ مسابقات قهرمانی زنان آسیا در این رقابت ها شركت می كند.
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا از 22 تا 30 شهریور به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد و تیم ملی والیبال زنان ایــران کار بسیار دشورای در این رقابت ها دارد زیرا در دور مقدماتی با تیم های چین، فیلیپین و هند همگروه است.
والیبال زنان آسیا یک فرق مهم با مردان دارد و آن هم حضور تیم های برتر جهان در این قاره کهن است. کشورهای همچون چین و ژاپن از قدرت های برتر والیبال زنان در جهان هستند که در مسابقات قهرمانی آسیا نیز 15 دوره قهرمانی (چین 12 دوره، ژاپن 3 دوره) را در اختیار دارند.
تیم ملی والیبال زنان ایــران که در مسابقات دوره گذشته (سال 2011) برای نخستین بار بعد از انقلاب عنوان هشتم آسیا را از آن خود کرد، در این دوره از رقابت ها با چین (قهرمان 12 دوره از جمله 2011)، فیلیپین و هند (مقام یازدهم دوره قبل) همگروه است و در نخستین بازی نیز به مصاف چین خواهند رفت.
تیم ملی والیبال زنان ایــران در حال حاضر در اردوی آمادگی نهم كه در شهرستان بابلسر برگزار می شود، حضور دارد.
فاطمه رشیدی ، فرنوش شیخی ، مهسا صابری ، مهسا کدخدا ، مینا روستا، پوران زارع ، نیلوفر ابراهیمی ، مهتاب رحمانی ، ندا چملانیان ، مائده برهانی ، شبنم علیخانی ، الهام فلاح ، نگار کیانی و فرزانه مرادیان 14 بازیکن دعوت شده به اردوی نهم تیم ملی والیبال زنان هستند كه میترا شعبانیان سرمربی این تیم نفرات نهایی شركت كننده در مسابقات قهرمانی زنان آسیا را از بین آنان بعد از پایان اردو انتخاب خواهد كرد.
 
** كاله نماینده ایران در باشگاه های جهان
نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های جهان نیز مهرماه امسال به میزبانی باشگاه "سادا کروزیرو" برزیل برگزار خواهد شد که كاله مازندران (قهرمان آسیا) در این رقابت ها شركت می كند.
مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های جهان از 23 تا 28 مهرماه در شهر "بتیم" برزیل برگزار می شود و كاله مازندران با هفت تیم سادا کروزیرو از برزیل (نایب قهرمان و تیم میزبان)، ترنتینو از ایتالیا (قهرمان 2009، 2010، 2011 و 2012)، لوکوموتیو روسیه (قهرمان اروپا)، لارومانا از جمهوری دومینیک (نماینده نورسیکا)، اسفاکس تونس (قهرمان آفریقا)، پاناسونیک ژاپن (قهرمان جام امپرور) و دو سان یوهان از آرژانتین رقابت خواهد كرد.

یک سری عکس دیدم تو سایت فتو امان که خیلی جدید نیستن ولی شاید ندیده باشین !

اولیش از بابا مهدی مهدوی ه :

 

 

برای دیدن کل عکس ها اینجا کلیک کنید

 

دومیش از آرش کشاورزی :

برای دیدن کل عکس ها اینجا کلیک کنید

و سومیش که قدیمی تر از همه س از شهرام محمودی :

برای دیدن کل عکس ها اینجا کلیک کنید

 

پ.ن : عکس های پدر و آرش کار فرنوش خودمونه   

 

اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...تاریخ : جمعه 8 شهریور 1392 | 07:34 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

downlode & code