تبلیغات
..: عشق است والیبال :.. - شاگردان ولاسکو به راحتی پاکستان را شکست دادند

تیم ملی والیبال ایــران در نخستین دیدار خود در رقابت های انتخابی جام جهانی از سد پاکستان گذشت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین مسابقه خود در رقابت های انتخابی جام جهانی از ساعت 17 امروز در سالن فدراسیون والیبال برابر پاکستان قرار گرفت و توانست با اقتدار حریفش را مغلوب کند.


شاگردان ولاسکو در این مسابقه توانستند با حساب 3 بر صفر و با نتایج 25 بر 16، 25 بر 19 و 25 بر 13 پاکستان را شکست دهند تا این دوره از مسابقات را با قدرت آغاز کنند. پاکستانی ها در این مسابقه حرفی برای گفتن مقابل تیم ملی کشورمان نداشتند و همین امر موجب شد تا اکثر ملی پوشان در این مسابقه وارد میدان شوند تا ولاسکو عملکرد آنها را زیر نظر بگیرد.
بیش از 500 تماشاگر مشتاق این مسابقه را از نزدیک تماشا کردند و بازیکنان تازه واردی مانند وادی و کشاورزی هم برای تیم ایــران به میدان رفتند. با توجه به غیبت سعید معروف در این دوره از مسابقات، مهدی مهدوی به عنوان کاپیتان تیم ایــران در زمین حضور داشت. بازی بعدی ایــران فردا ساعت 17 برابر اندونزی برگزار خواهد شد.
مسابقات والیبال انتخابی جام جهانی والیبال در گروه دوم با حضور تیم‌های ملی ایــران، بحرین، اندونزی و پاکستان به میزبانی تهران برگزار می‌شود و تیم نخست این مسابقات جواز حضور در مسابقات جام جهانی لهستان در سال 2014 را کسب می‌کند.
هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در سال 2014 به میزبانی لهستان برگزار خواهد شد که از قاره آسیا چهار تیم در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

ولاسکو : برای تمام حریفان احترام قائل هستیم

خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایــران پیروزی مقابل پاکستان را تجربه ای جدید دانست و معتقد است با این حال ایــران مشکلاتی داشت که در بازی فردا بهتر می شود .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال ولاسکو از بازی شاگردانش در اولین دیدار انتخابی مسابقات جهانی رضایت داشت و گفت : « بازی با پاکستان در کلاس متفاوتی با سایر مسابقات برگزار شد . تیم ما باید آنقدر خوب باشد که در مقابل تمام رقبا تمرکز کامل داشته باشد . ما در این مسابقه اشتباهاتی داشتیم و این موضوعی است که باید روی آن کار کنیم . در ست دوم اشتباهاتی داشتیم و همین عامل باعث شد تا حریف در امتیازاتی به ما برسد . ما باید ضمن قائل شدن احترام برای حریف تمرکز کافی برای تمامی مسابقات را داشته باشیم . »


ولاسکو در مقایسه این مسابقات با لیگ جهانی گفت : « قطعا سطح مسابقات لیگ جهانی سطح بسیار بالاتری نسبت به این مسابقات دارد اما شرایط روانی کاملا متفاوت است . ما در این مسابقات حتما باید ببریم و همه این توقع را از بچه ها دارند و به همین دلیل استرس بازیکنان بالا می رود اما در لیگ جهانی فشار روی تیم برای برد نبود و حتما مجبور نبودیم که ببریم و همین مساله کمک می کرد تا بچه ها با ذهن آرامتری بازی کنند . این مشکلاتی است که بچه ها از نظر روانی دارند و باید روی آن کار کنیم . ایــران برای اولین باری است که به عنوان یک تیم کاملا شناخته شده و معروف در یک تورنمنت ظاهر می شود و رو به رو شدن با این موضوع به شرایط روانی خاصی نیاز دارد که باید به آن برسیم .»
ولاسکو در مورد ترکیب تیم ملی و نفرات انتخابی هم ادامه داد : « ما امسال مسابقات و سفرهای طولانی را داشتیم و همین مساله باعث مشکلات بسیاری شد که آسیب دیدگی و خستگی از مهمترین آنها بود . تمام بازیکنان ایــران در مسابقات گذشته زحمت کشیدند اما سعید معروف و محمد موسوی بیشترین امتیازات را در بازی ها انجام دادند . ما تصمیم گرفتیم به این 2 بازیکن استراحت بدهیم تا با آمادگی بیشتری در مسابقات جام ملت های آسیا شرکت کنند . »
احمد ناصر کاپیتان تیم ملی والیبال پاکستان در کنفرانس خبری پایان بازی حاضر نشد و جلسه بدون حضور او پیگیری شد.

مظهر شریف : زورمان به ایــران نمی رسید

حسین مظهر شریف سرمربی تیم والیبال پاکستان بعد از شکست مقابل ایــران در کنفرانس خبری حاضر شد و به ناتوانی تیمش مقابل شاگردان ولاسکو اعتراف کرد .


به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال تیم ملی والیبال ایــران با اقتدار مقابل پاکستان به پیروزی رسید و شاگردان شریف نتوانستن مشکلی برای ملی پوشان والیبال ایــران بسازند . سرمربی پاکستانی ها ضمن اعتراف به این موضوع گفت : « ما می دانستیم ایــران تیم بسیار خوبی است و ما قطعا مقابل این تیم به مشکل بر می خوریم . البته ما به دلیل مشکلاتی که بین فدراسیون والیبال کشورمان و کمیته ملی المپیک بود نتوانستیم 4 ، 5 بازیکن اصلی خود را با خود به ایــران بیاوریم ولی فکر می کنم اگر آنها هم بودند حتما به ایــران می باختیم ، شاید با اختلاف کمتر .

مهدوی : جای سعید خالی بود

مهدی مهدوی کاپیتان جدید تیم ملی والیبال ایــران بعد از اتمام بازی در بین خبرنگاران حاضر شد و گفت : « کاپیتان اصلی این تیم سعید معروف است و جای او بسیار در بازی امروز خالی بود . »


به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال مهدوی اولین تجربه اش را به عنوان کاپیتان در تیم ملی سپری می کرد و بعد از اولین پیروزی در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان گفت : « ما برای تمامی رقبا احترام قائل هستیم و برایمان فرقی ندارد که چه تیمی رو به رویمان قرار دارد . ما فقط می رویم که یک بازی خوب را انجام دهیم و آنقدر خوب تمرین کرده ایم که نشان دادیم والیبال ایــران پیشرفت بسیاری کرده است و در آسیا حرف های زیادی برای گفتن داریم . »


این مسابقات فرصت خوبی برای آماده شدن تیم ملی والیبال ایــران است تا در رویداد بزرگتری به نام جام ملت های آسیا با آمادگی بیشتری ظاهر شود . مهدوی در مورد هدف تیم ملی در این مسابقات ادامه داد : « هدف اول ما در این مسابقات حضور در مسابقات قهرمانی جهان است اما می توانیم از تک تک امتیازات استفاده کنیم تا در جام ملت های آسیا هم بدرخشیم.

برای دیدن گزارش تصویری این بازی اینجا و اینجا و اینجا کلیک کنید

اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ....تاریخ : پنجشنبه 21 شهریور 1392 | 12:30 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
نمایش نظرات 1 تا 30

downlode & code