Image

سوپر استار سینما دومین سالی است که به عنوان مربی والیبال روی نیمکت یک تیم لیگ برتری می‌نشیند. محمدرضا گلزار می‌گوید آوردن جوانان به سالن‌های مسابقه یکی از دلایل آمدنش به والیبال است و در برابر انتقادهایی که از فعالیتش در سطح اول والیبال ایران می‌شود خود را یک والیبالی با سابقه می‌داند.گفت‌وگو با او سختی‌های صحبت با یک سوپر استار سینما را ندارد. درخواست مصاحبه را راحت‌تر از آنچه تصور می‌کنید قبول می‌کند اما چندین بار در حین گفت‌وگو تاکید می‌کند که دلش نمی‌خواهد وارد حاشیه شود و فقط به سوال‌های ورزشی پاسخ می‌دهد.دست به توپ شدن گلزار به حدود 20 سال پیش باز می‌گردد. می‌گوید  والیبال را در باشگاه «بنی جمالی» (که هنوز هم در منطقه اعیان نشین سهروردی تهران یکی از پایگاه‌های اصلی والیبال مدارس است) شروع کرده و در ادامه والیبالش را در باشگاه دیهیم سابق زیر نظر حسن نبی و فرهاد داخم ادامه داده است.گفت‌وگو با پسر خوش سیمای سینما ووالیبال در یک عصر سرد پاییزی در یکی از رختکن‌های خانه والیبال تهران شروع می‌شود و با گریز از 12 سالگی یک سوپر استار عشق والیبال به دستمزدهای میلیونی سینماگران می‌رسد.

والیبالبرای محمدرضا گلزار سینمایی چقدر مهم است؟

ببینید ورزش همیشه بخشی از زندگی من بوده و این طور نیست که من هر وقت فرصت کردم برای وقت گذرانی ورزش کنم، به طور معمول سال‌هاست که من روزی دو ساعت ورزش می‌کنم از طرفی حول و حوش سال 69 تا 70 من عاشقانهوالیبال را دنبال می‌کردم، 12 سالم بود كه والیبال را از زمین‌های مینی والیبال باشگاه بنی جمالی شروع کردم، آن موقع تیم ما قهرمان تهران شد، وقتی سن‌ام بالاتر رفت در نوجوانان و جوانان زیر نظر حسن نبی و فرهاد داخم در تیم‌های پارس خودرو و شیشه و گاز والیبالم را دنبال کردم و مدتی هم شاگرد فرید صائبی مربی کنونی تیم سایپا بودم.

قبول داری حضور گلزار در والیبال حاشیه‌ساز است؟

پارسال کمی دچار حاشیه شدم چرا که مطبوعات به اصل حضور من در والیبال کاری نداشتند و اصلا هدف والیبالی من را فراموش کردند، من به والیبال آمدم که جوانان بیشتری به سالن‌ها بیایند اما همه این موضوعات کمرنگ جلوه داده شد و بیشتر حاشیه‌ها به چشم آمد.

یعنی هدف گلزار از حضور در تیم ارتعاشات صنعتی کشاندن جوانان به سالن‌های والیبال است؟

ببینید نمی‌گویم این تنها هدف من است، من ابتدا برای خودم والیبال بازی می‌کنم یعنی برای محمدرضا گلزار اول والیبال اهمیت دارد و در ادامه واقعا هدفی مثل حضور جوانان در سالن قطعا برایم مهم و ارزشمند است.

 

 Image

وضعیت ارتعاشات امسال چطور است؟

شک نکنید امسال شرایط تیم ما نسبت به پارسال بهتر است، حضور فرهاد داخم در این تیم کمک‌های زیادی به بهبود شرایط تیم کرده تمرینات منظم تاکتیک پذیری تیم ما را بالا برده، من از 18 سال پیش که شاگرد داخم بودم او را می‌شناسم و معتقدم او مربی توانمندی است و می‌تواند به ارتعاشات کمک کند.

به جز شما کدام یک از بازیگران سینمای ایران حرفه‌ای ورزش کرده‌اند؟

تا آنجا که من خبر دارم آقای قدیبیان زمانی حرفه‌ای والیبال بازی می‌کرده ولی بازیكنی که به صورت باشگاهی در سطح بالا ورزش کرده باشد را نمی‌شناسم.

به جز والیبال ورزش دیگری هم انجام می‌دهید؟

اسکی ورزش دوم من است، سال‌هاست که با بچه های محلی شمشک اسکی می‌کنم، مربیان تیم ملی اسکی در مقاطع مختلف مربی من بوده‌اند، همانطور که می‌دانید شمشکی‌ها زمستان‌ها اسکی می‌کنند و تابستان که برف نیست والیبال بازی می‌کنند.

 Image

دستمزدی که از ارتعاشات می‌گیرید چطور است؟

دستمزدی که د ر والیبال به من می‌دهند واقعا در برابر کارهای سینمایی من بسیار ناچیز است و باز تکرار می‌کنم که هدف اولم ورزش کردن است.

وضعیت تیم ملی والیبال را چطور می‌بینید؟

تیم ملی خیلی خوب شده، واقعا فعالیت‌های آقای داورزنی جای تقدیر دارد، باید بگویم والیبال ما نسبت به گذشته نه چندان دور خیلی فرق کرده، وقتی چند هفته پیش بازی‌های ایران در جام قهرمانان را می‌دیدم به این تیم افتخار کردم، ما حتی در آن مسابقات می‌توانستیم لهستان را شکست دهیم، بازیکنان ما در این تورنمنت عالی کار کردند.

خیلی‌ها تیم ملی کنونی را بهترین تیم ملی تاریخ والیبال ایران می‌دانند با این نظر موافقی؟

به نظر من هم همین طور است، حسین معدنی چیزی از بهترین مربیان والیبال جهان کم ندارد و اگر یک آنالیزور حرفه‌ای و چند مشاور مطرح کنار او باشند تیم ما از شرایط فعلی هم بهتر خواهد شد. الان پول‌های زیادی به والیبال ایران می‌آید و این نکته خوبی است چراکه به بازیکنان اجازه می‌دهد حرفه‌ای ورزش کنند و دغدغه‌های مالی نداشته باشند، از طرفی ما برای پیشرفت باید از نظر روانی بازیکنان تیم ملی را آماده‌تر از الان کنیم.

 Image

به عنوان آخرین سوال، بازی کدام یک از بازیکنان ایرانی را بیشتر می‌پسندید؟

با تمام علاقه‌ای که به بازیکنان ارتعاشات دارم باید بگویم محمد محمد کاظم و حمزه زرینی را خیلی دوست دارم، من همیشه بازی محمد کاظم را ستایش می‌کنم و علاقه ویژه‌ای به او دارم.

منبع : وبلاگ والیبال باكلاس ترین ورزش دنیا

اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1388 | 09:10 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال
برگزاری لیگ برتر والیبیال باشگاههای کشور با حضور 14 تیم، در نشست مسوولان سازمان لیگ و نمایندگان باشگاه های برتر والیبال کشور تصویب شد.
جلسه نمایندگان باشگاه های برتر ایران با سازمان لیگ روز گذشته در محل فدراسیون والیبال برگزار شد.
در این جلسه که با حضور محمدرضا اورزنی رئیس فدراسیون و محمود حداد رئیس سازمان لیگ، برگزار شد، مسائل مربوط به مرحله پلی اف و تعداد تیم های شرکت کننده در رقابتهای سال آینده مورد بررسی قرار گرفت.
برگزاری مسابقات دور برگشت لیگ برتر والیبال در دو روز هفته از جمله موارد تصویب شده در این نشست بود که حداد رئیس سازمان لیگ با توجه به شرایط حساس رقابتهای سال جاری بر آن تاکید داشت.
بنابر این مقرر شد از هفته سوم دور برگشت این مسابقات، رقابتها در روزهای یکشنبه و چهارشنبه برگزار شود و در صورت برگزاری رقابتهای کشورهای اسلامی، برگزاری دیدارهای پلی اف نیز به بعد از این بازیها موکول شود.
بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگی دیدارهای پلی اف از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود که در نهایت مقرر شد، دیدارهای این مرحله با برگزاری سه بازی انجام شود که پس از انجام دو بازی رفت و برگشت میزبانی دیدار سوم به تیمی تعلق گیرد که در جدول رده بندی از جایگاه بالاتری برخوردار است.
از دیگر تصمیمات گرفته شده در این نشست، انجام لیگ برتر سال آینده با شرکت 14 تیم است که در نتیجه در پایان رقابت های امسال، دو تیم شهرستانی و یک تهرانی به لیگ دسته یک و دو تیم برتر لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود خواهند کرد.
در پایان این نشست داورزنی رئیس فدراسیون والیبال به برخی سوالات در خصوص داوری و دیگر مسائل پاسخ داد و تاکید کرد: لیگ امسال از حساسیت زیادی برخوردار است و مربیان باید نسبت به عملکرد بازیکنان در خصوص قضاوت داور، حساس بوده و نکات مربوطه را به آنها گوشزد کنند. زیرا اکثر والیبالیست های لیگ برتری به خصوص ملی پوشان الگوی ورزشی جوانان و نوجوانان هستند.
پ.ن 1 : شب یلداتون مبارك ... واسه من كه اصلا شب خوبی نبود !   امیدوارم به شما خوش بگذره ...
اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...طبقه بندی: لیگ برتر 88 -89 ...،

تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1388 | 07:14 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال
سرمربی تیم والیبال داماش گیلان با اشاره به سطح بالای مسابقات لیگ برتر ایران، گفت: پیش بینی تیم های اول تا هشتم رقابتهای سال جاری کار مشکلی است.
"حسین معدنی" افزود: بسیاری از تیم های حاضر در لیگ برتر والیبال باشگاه های ایران امسال از قدرت و توانایی یکسانی برخوردارند. تیم ها خیلی خوب کار می کنند و این موضوع در کل به نفع والیبال ایران است.
وی در خصوص محاسن و معایب حضور کادر فنی تیم ملی والیبال کشورمان در ترکیب تیم های دیگر، خاطر نشان کرد: حضور آنان در تیم ها تفاوتی زیادی در عملکرد کادر فنی تیم ملی ندارد و هر کسی کار خود را انجام می دهد.
سرمربی تیم والیبال داماش گیلان تصریح کرد: کادر فنی تیم ملی در سالهای گذشته هم در مسئولیت های مختلف از نزدیک با مسابقات لیگ برتر همکاری داشته و امسال هم دارند.
معدنی در خصوص دیدار روز چهارشنبه تیم داماش گیلان در هفته هفتم این مسابقات با پرسپولیس تهران، گفت: امروز به همراه سایر کادر فنی و بازیکنان فیلم بازی های پرسپولیس را نگاه می کنیم و با آنالیز این تیم آماده رویاروی با آنان در تهران می شویم.
وی نبود زرینی و باقرپور را در ترکیب تیم داماش به علت آسیب دیدگی، تنها مشکل دیدار روز چهارشنبه دانست و افزود: البته تیم داماش به گونه ای طراحی شده که حتی اگر در یک بازی سه بازیکن را همراه نداشته باشد، باز هم با قدرت در برابر تیم ها دیگر حاضر می شود.
اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...طبقه بندی: لیگ برتر 88 -89 ...،

تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1388 | 07:13 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال
سرمربی تیم والیبال کاله آمل گفت: حضور در مسابقات بین المللی موجب افزایش تجربه مربیان و بازیکنان می شود و می تواند زمینه موفقیت در بازیهای داخلی را فراهم کند.
بهروز عطایی افزود:‌ هر مربی در دوران مربیگیری خود تجارب مختلفی کسب می کند، اما میدان های برون مرزی و دیدار با تیم های قدرتمند خارجی این تجربه را دو چندان می کند.
وی در خصوص استفاده از تجارب دوران مربیگری خود در تیم ملی ایران در مسابقات داخلی، گفت: به طور قطع این تجارب در بازیهای داخلی بسیار با اهمیت است، اما نباید تلاش بازیکنان تیم کاله را نیز نادیده گرفت.
عطایی در خصوص دیدار شب گذشته شاگردانش در برابر تیم پیکان تهران افزود: تیم پیکان تیم قدرتمندی است و سابقه قهرمانی زیادی در ایران دارد، اما تیم ما نیز با آمادگی کامل در مقابل این تیم ظاهر شد.
تیم والیبال کاله آمل در دیدار شب گذشته تیم پیکان را با نتیجه سه بر یک شکست داد.
عطایی گفت: بازیکنان کاله با استفاده از نقاط ضعف تیم پیکان و استفاده از آن نتیجه گرفتند و پیروز از میدان خارج شدند.
وی در خصوص دیدار آینده تیم کاله در برابر ارتعاشات صنعتی ایران، افزود: از نظر ما همه تیم ها در یک سطح قرار دارند و نباید هیچ یک از دیدارها را آسان گرفت.
وی گفت: تیم کاله برای دیدار با هر تیمی طراحی و تاکتیک خاصی دارد تا با کمترین مشکل به دو امتیاز بازی دست یابد.
تیم کاله آمل که در هفته ششم لیگ برتر باشگاه های ایران با نتیجه سه بر دو از سد تیم بدون شکست داماش گیلان گذشته بود، شب گذشته نیز با شکست تیم پیکان تهران جایگاه خود را در جدول رده بندی بهبود بخشید.
اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...طبقه بندی: لیگ برتر 88 -89 ...،

تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1388 | 07:09 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال
اعضای تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با حضور در مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک تمرینات خود را دنبال کردند.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، 24 ملی پوش والیبالیست که خود را برای حضور در رقابت های آسیایی آماده می کنند، زیر نظر ناصر نوربخش سرمربی و رحمت نوری، علیرضا مشروبی و امیرحسین منظمی مربیان این تیم، تمرینات آمادگی خود را دنبال می کنند.
در پایان این اردو 12 نفر از این ملی پوشان برای حضور در مسابقات آسیایی که از 24 اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی ایران برگزار می شود، انتخاب خواهند شد.
والیبالیست های نوجوان ایران در صورت کسب مقام نخست در این رقابت های جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب می کنند.
مسابقات المپیک میان نمایندگان پنج قاره جهان و یک تیم دیگر که از طرف فدراسیون جهانی والیبال انتخاب می شود، برگزار می شود.
ملی پوشان ایران در رقابت های جهانی که در شهریور ماه سال 88 در کشور ایتالیا برگزار شد، با قبول شکست مقابل تیم صربستان به مقام دومی این مسابقات دست یافتند.
اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...طبقه بندی: تیم ملی ...،

تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1388 | 10:51 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال
کرج - سرمربی تیم والیبال سایپا گفت: امیدوارم شرایطی فراهم شود تا با برگزاری دیدارهای خانگی خود در کرج از پشتوانه خوب تماشاگر برخوردار شویم. (پس ما اینجا چی كاره ایم ؟!)
"فرید صائبی" افزود: با توجه به خواسته مدیریت باشگاه سایپا مبنی بر انتقال بازیهای تیم والیبال سایپا از تهران به کرج، من نیز به عنوان سرمربی تیم علاقه مند هستم تا در ادامه رقابتهای لیگ برتر والیبال کشور دیدارهای خانگی خود را در کرج برگزار کنیم.
وی اظهار داشت: حضور تیم والیبال سایپا در کرج با توجه به اینکه این شهرستان علاقه مندان زیادی در رشته والیبال دارد، سبب می شود بازیکنان ما نیز از لحاظ روحی و روانی در شرایط مطلوبی قرار گیرند. ( پس ما چی ؟!)
صائبی اظهار داشت: اکنون در تهران از دیدارهای تیم ما تماشاگران بسیار اندکی استقبال می کنند و امیدوارم هر چه زودتر و با کمک باشگاه سایپا و مساعدت مسوولان لیگ والیبال این مهم اتفاق افتد. (جبران میكنیم !)
وی درخصوص شرایط تیم والیبال سایپا گفت: به علت مصدومیت بازیکنان زیادی که داشتیم نتوانستیم در دو دیدار اخیر خود در لیگ برتر نتایج مطلوبی بدست آوریم. ( فدای سرتون !)
صائبی خاطر نشان کرد: اکنون بازیکنان مصدوم تیم ما شرایط بازی را به دست آورده اند و امیدوارم در ادامه رقابتهای لیگ برتر روند خوب گذشته خود را به دست آوریم.
اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...طبقه بندی: لیگ برتر 88 -89 ...،

تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1388 | 10:46 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال
تیم پیکان تهران (قهرمان آسیا) عصر امروز (یکشنبه) در ادامه رقابت های والیبال باشگاه های برتر ایران مقابل تیم شگفتی ساز کاله آمل تن به شکست داد.
در این دیدار عقب افتاده که از هفته نخست لیگ برتر و درخانه والیبال تهران برگزار شد، تیم پیکان تهران با نتیجه سه بر یک مغلوب کاله آمل شد و به نخستین شکست خود در این مسابقه ها تن دهد.
شاگردان "بهروز عطایی" سرمربی تیم کاله در این دیدار گیم های اول،‌ دوم و چهارم را به ترتیب با نتایج 25 بر 23، 25 بر 22 و 25 بر 18 از آن خود کردند.
تیم پیکان تنها گیم سوم را با نتیجه 25 بر 23 حریف خود را پشت سر گذاشت.
تیم کاله هفته گذشته در هفته ششم لیگ برتر باشگاه های ایران با نتیجه سه بر دو از سد تیم بدون شکست داماش گیلان گذشت و جایگاه خود را در جدول رده بندی بهبود بخشید.
پ.ن 1 : چه میكنه این كاله آمل ....
این تیم  رو به نظر سنجی وبلاگ اضافه كردم !!!
اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...طبقه بندی: لیگ برتر 88 -89 ...،

تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1388 | 10:43 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 17 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...

downlode & code