مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران عصر فردا با برگزاری 5 دیدار در شهرهای مختلف پیگیری می‌شود.


روز نخست مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال با دیدار حساس پیكان و باریج اسانس كاشان چهارشنبه 31 فروردین‌ماه در تهران آغاز می‌شود.

* تداوم موفقیت‌های پیكان یا ادامه شگفتی‌سازی باریج اسانس؟
پیكانی‌ها كه همانند فصول گذشته با صلابت و اقتدار به مصاف رقبا رفتند این بار نیز در این مرحله از رقابت‌ها باید به مصاف تیم جوان و با انگیزه باریج اسانس كاشان بروند.
آن‌ها پس از اینكه در مرحله مقدماتی موفق شدند تنها با 2 شكست عنوان نخست گروه دوم را به دست بیاورند در دور یك چهارم نهایی نیز در 2 دیدار رفت و برگشت تیم كرمان را از پیش رو برداشتند و راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند.
تیم والیبال پیكان كه چند سالی است در سطح اول والیبال ایران حضور دارد امسال نیز موفق شد با سرمربیگری پیمان اكبری ، كاپیتان سابق تیم ملی و پیكان عنوان جدید و با ارزش سومی جهان را به ویترین افتخارات باشگاه اضافه كند و علاوه بر مطرح شدن در آسیا در سطح جهان نیز افتخار آفرینی كند. پیكان برای تكرار عناوین سال‌های گذشته باید به مصاف تیم جوانی برود كه امسال فراتر از انتظارات پا به میدان بازی‌ها گذاشت و با نمایش‌های دلچسب نظر تمامی كارشناسان را به خود جلب كرد.
این تیم كه امسال برای نخستین بار در رقابت‌های لیگ برتر شركت كرده است، توانست پا به میان 4 تیم برتر بگذارد و قطعاً از انگیزه‌های بالایی نیز در این مرحله برخوردار است. از نكات جالب توجه در خصوص این تیم می‌توان به پیروزی مقابل تیم‌های صاحب نام سایپا و داماش گیلان در مرحله مقدماتی و ارائه بازی زیبا در دور یك چهارم نهایی مقابل ابومسلم اشاره كرد.
این تیم تا كنون 3 دیدار در خانه والیبال تهران برگزار كرده كه در هر 3 دیدار نیز موفق به شكست میزبانان تهرانی شده است، باید منتظر ماند و دید آیا پیكان می تواند نوار شگفتی‌های این تیم را قطع كند؟

* جدال كاله با انگیزه و سایپای با تجربه
در كرج تیم سایپای این شهر میزبان كاله مازندران خواهد بود. این دو تیم فصل گذشته در دو دیدار به مصاف یكدیگر رفتند كه سهم هر كدام از تیم‌ها یك پیروزی بود. رویارویی محسن عندلیب و فرهاد نظری افشار با تیم سابق خود از نكات جالب این مسابقه خواهد بود كه همین امر می‌تواند انگیزه‌های این دو بازیكن را مضاعف كند. 
سایپا كه در این فصل تغییرات زیادی داشته، روند مناسبی را در پیش گرفت و پس از سرگروهی در مرحله مقدماتی با 2 پیروزی مقابل تیم ارومیه پا به این مرحله از مسابقات گذاشته است. در آن سو كاله و بهروز عطایی نیز پس از حذف داماش پرمهره توانایی‌های خود را به رخ سایر مدعیان كشیدند و عزمشان را برای قهرمانی در این فصل جزم كردند.
كاله اگر موفق شود در این مرحله سایپا را از پیش رو بردارد می‌تواند ركورد چند ساله حضور سایپا در فینال را از بین ببرد.

* مشخص شدن تیم سقوط كننده در جدال دانشگاه و گنبد
در دیگر دیدار حساس در تهران تیم دانشگاه آزاد میزبان جواهری گنبد خواهد بود. این 2 تیم در 2 دیدار گذشته كه مقابل یكدیگر برگزار كردند هركدام به یك پیروزی مقابل حریف دست پیدا كردند و تكلیف دومین تیمی كه فصل بعد باید در لیگ دسته اول بازی كند در این دیدار روشن خواهد شد.

* كار سخت داماش برای رسیدن به مقام پنجمی (بیچاره داماش !  )
اما 2 بازی دیگر این روز جهت تعیین تیم‌های پنجم تا هشتم جدول خواهد بود كه ابتدا در رشت داماش میزبان ارومیه خواهد بود كه این دیدار شاید برای هیچكدام از علاقمندان به والیبال برای داماش قابل تصور نبود. پس از اینكه داماش فصل را با نوسانات بسیار شروع كرد در دور پلی‌آف نیز با قبول 2 شكست مقابل كاله مازندران نتوانست به جمع 4 تیم پایانی راه پیدا كند و بهترین عنوانی كه این تیم مدعی می‌تواند در این فصل دست پیدا كند عنوان پنجمی خواهد بود.
در دومین مسابقه این مرحله در مشهد ابومسلم میزبان نماینده كرمان خواهد بود. ابومسلم از پدیده‌های لیگ به شمار می‌آمد و در لیگ امسال با مشكلات مالی بسیاری دست و پنجه نرم كرده و كرمان با هدایت ناصر شهنازی در دور رفت مدت‌ها صدر نشینی را تجربه كرده و دو تیم برای تعیین مقام‌های پنجم تا هشتم با هم مسابقه خواهند داد.

برنامه بازی‌های فردا به این شرح است:
پیكان ـ باریج اسانس كاشان
دانشگاه آزاد اسلامی ـ بازرگانی جواهری گنبد
سایپا البرز ـ كاله مازندران
داماش گیلان ـ ارومیه
ابومسلم ـ كرمان

اگه به دردت خورد ، نظر یادت نره ...تاریخ : سه شنبه 30 فروردین 1390 | 10:02 ق.ظ | نویسنده : سعــــدین | با حال

(این پست ثابت است ! برای دیدن مطالب جدید ، پست های زیری رو ببینید)

سلام
تو این لینک یه بیانیه نوشته شده (توسط یک دانشجوی ایرانی) در حمایت از مظلومان بحرین و لیبی و ... که جان و مال و ناموسشون در خطر تجاوز کشورهای متجاوز ه . لطفا لینک رو بخونید و امضا کنید . بیشتر از 2 دقیقه طول نمیکشه . فقط نیاز به اسم و فامیل و ایمیل داره .
مهم تر از این ، اطلاع رسانی ه ...
اگر تعداد امضا ها به 1 میلیون برسه ، تو سازمان ملل مطرح میشه ....
http://www.petitiononline.com/ssi2011/petition.htmlتاریخ : دوشنبه 29 فروردین 1390 | 11:37 ق.ظ | نویسنده : سعــــدین | نظرات

به گزارش اسوشیتدپرس، فدراسیون بین المللی والیبال قرار است در نشست ماه آینده خود در مورد احتمال انتخاب میزبان های جدید این دوره از رقابت ها تصمیم گیری كند.
'وی جیژونگ' رییس چینی فدراسیون جهانی والیبال گفت: مشكل اصلی تشعشعات رادیواكتیو است. اگر قرار باشد مسابقات در ژاپن برگزار نشود باید دو گزینه دیگر پیدا كنیم كه هر كدام برای آماده شدن به حداقل پنج ماه زمان نیاز دارند.
نیروگاه هسته‌ای فوكوشیما در حین وقوع زلزله و جاری شدن سونامی اخیر در ژاپن آسیب دید و میزان قابل توجهی رادیواكتیور به اطراف این نیروگاه نشت پیدا كرد.
بنابراین گزارش، ژاپن از سال 1991 تاكنون میزبانی مسابقات جام جهانی والیبال را كه هر چهار سال یكبار برگزار می شود، بر عهده دارد.
بر همین اساس قرار است مسابقات مردان از 4 تا 18 نوامبر و رقابت های زنان از 20 نوامبر در شهرهای مختلف ژاپن برگزار شود.
پس از این رقابت ها سه تیم مردان و سه تیم زنان به بازی های المپیك 2012 لندن راه پیدا خواهند كرد.
جیژونگ با بیان اینكه مقامات ژاپن همچنان خواهان برگزاری مسابقات جام جهانی هستند، اظهار داشت: ما باید به ژاپن كمك كنیم چون آنها درشرایط سختی به سر می برند. نمی خواهیم چیزی به آنها تحمیل شود. ما منتظر نظر كارشناسان هسته ای خواهیم ماند و به خواست بازیكنان هم احترام خواهیم گذاشت.
فدراسیون جهانی والیبال همچنین اعلام كرده است، تیم مردان ژاپن حق میزبانی دیدارهای داخلی خود را برای مسابقات لیگ جهانی در ماه آینده از دست داده است.
مسابقات ژاپن در این لیگ قرار بود در كوشیگاوا مقابل آلمان، در ناگازاكی مقابل روسیه و در واكایاما مقابل بلغارستان برگزار شود.
تیم زنان ژاپن نیز باید مسابقات خود در چارچوب رقابت های جایزه بزرگ را در مكان دیگری برگزار كند.
البته در دنیای ورزش فقط والیبال نیست كه تحت تأثیر فاجعه اخیر ژاپن قرار گرفته است. پیش از این نیز برگزاری مسابقات اسكیت نمایشی قهرمانی جهان در توكیو لغو شده بود. این رقابت ها اكنون قرار است از روز 24 آوریل در مسكو آغاز شود.
مسابقات جهانی ژیمناستیك نیز كه قرار است در اكتبر در توكیو برگزار شود، یكی از رقابت های مهم انتخابی بازی های المپیك لندن به شمار می رود كه ممكن است به جای دیگر منتقل شود.
فدراسیون بین المللی ژیمناستیك ابراز امیدواری كرده است، این رقابت ها در صورتی كه خطری برای ورزشكاران نداشته باشد، همچنان به میزبانی ژاپن برگزار شود.
مسابقات جام جهانی ژیمناستیك ایروبیك در توكیو نیز تا ماه ژوئن به تعویق افتاده و قرار است به جای مكان اولیه اش، در هاماماتسو برگزار شود.
رقابت های خانگی تیم های باشگاهی فوتبال ژاپن در لیگ قهرمانان آسیا نیز به بعد موكول شده است.

خیلی وحشتناک بود این واقعه! مسابقات به کنار، مردم ه خودشون خیلی تو خطر ن!  امیدوارم زودتر حل شه.....

اگه به دردت خورد، نظر یادت نره.....
طبقه بندی: تیم ملی ...،

تاریخ : چهارشنبه 24 فروردین 1390 | 06:04 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، فردا چهارشنبه در چارچوب مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران یك دیدار باقی مانده از مرحله یك چهارم نهایی برگزار می شود كه تیم های باریج اسانس كاشان و ابومسلم خراسان برای تعیین چهارمین تیم مرحله نیمه نهایی در كاشان به مصاف یكدیگر می روند.
ابومسلم و باریج اسانس در دو دیدار گذشته این مرحله یك پیروزی و یك شكست به دست آوردند.
دیدار پایاپای دو تیم در بازی های گذشته، نوید نبرد حساس و سرنوشت سازی را می دهد، چرا كه پیروز این مسابقه در جمع چهار تیم پایانی قرار خواهد گرفت و این موضوع انگیزه های بسیاری را برای این دو تیم در پی دارد.
شاید در ابتدای فصل كمتر كسی می توانست تصور كند یكی از این دو تیم در این مرحله حاضر شود.
همچنین فردا در یزد دو تیم پیشگامان كویر یزد و پرسپولیس تهران برای كسب مكان نهم این رقابت ها به مصاف یكدیگر می روند.
پیشگامان كویر یزد كه در دیدار رفت در تهران موفق به شكست قاطع پرسپولیس شد، كار دشواری را برای كسب عنوان نهمی بازیها نخواهد داشت، چون اگر تیم پرسپولیس هم برنده این بازی باشد، كار به پوئن شماری و عملكرد بهتر در مجموع دو بازی كشیده خواهد شد.
تیم های آلومینیوم المهدی بندرعباس و بانك كشاورزی یكی دیگر از دیدارهای فردا را برگزار می كنند كه برای كسب مقام یازدهم است. لیگ برتر والیبال به انتهای راه نزدیك می شود
بانك كشاورزی كه در فصل پیش جایگاه پنجم جدول را از آن خود كرد، در این فصل برخلاف انتظارات نتوانست چهره یك تیم مدعی را نشان دهد و حتی در دیدار مرحله رفت نیز در تهران بازی را 3 بر 2 به آلومینیوم المهدی واگذار كرد.
در آخرین دیدار فردا چهارشنبه مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران دیداری حساس در گنبد برگزار می شود كه بازرگانی جواهری این شهر میزبان دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.
این بازی یكی از آخرین فرصت های گنبد برای ماندن در لیگ برتر است كه در این فصل تبدیل به كابوسی برای دوستداران والیبال این شهر شده است.
گنبدی ها بر خلاف سال های گذشته كه یكی از رقبای درد سرساز به حساب می آمدند، در این فصل تبدیل به سكوی پرتابی برای سایر تیم ها به سمت بالای جدول شدند.
نكته بسیار جالب در خصوص این تیم آن است كه هر دو پیروزی گنبد در این فصل در دیدارهای خارج از خانه بوده و این تیم تاكنون موفق به كسب برد در خانه و در مقابل هواداران نشده است.
اگر این طلسم در این دیدار از بین نرود، گنبد پس از سالها حضور در مسابقات لیگ برتر، نماینده ای در فصل آتی این رقابت ها نخواهد داشت.
دیدارهای مرحله نیم نهایی بیست و چهارمین دوره مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران چهارشنبه 31 فروردین پیگیری خواهد شد كه برنامه آن به قرار زیر است:
برای عنوان های اول تا چهارم
كرج: سایپا - كاله (شیــــــــــــــــــــــــــــــــــره سایپا)
تهران: پیكان - برنده باریج اسانس و ابومسلم
مقام پنجم تا هشتم:
رشت: داماش - ارومیه
كاشان یا مشهد: بازنده باریج اسانس و ابومسلم – كرمان

 محمدیان : تیم والیبال پرسپولیس مشكلی برای حضور در جام باشگاههای زنان آسیا ندارد

پیش از این اعلام شده بود كه مشكلات مالی و عدم تامین دستمزد بازیكنان، اردوی تیم والیبال زنان پرسپولیس را در آستانه برگزاری جام باشگاههای زنان آسیا با مشكل مواجه كرده است.
'لیلا محمدیان' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صحبتی كه با مسوولان این باشگاه داشتم، آنها مشكل مالی نداشتند اما دچار یك حاشیه شده اند.
وی در ادامه تصریح كرد:اعتقادی به حاشیه ها ندارم فقط می توانم بگویم كه پرسپولیس و فدراسیون والیبال هیچ مشكلی برای اعزام ندارند. (خدا رو شکر!)
وی ادامه داد: اردوهای این تیم در حال برگزاری است و پرسپولیس در مسابقات جام باشگاههای زنان آسیا كه از 28 خردادماه سال جاری در ویتنام برگزار می شود، جزو چهار تیم برتر خواهد بود. (ایشالا! )
تیم والیبال زنان پرسپولیس در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا با فیلیپین، ژاپن و ویتنام هم‌گروه است.
نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال گفت: تیم ملی والیبال بزرگسالان نیز خود را برای حضور در مسابقات والیبال زنان آسیا كه شهریورماه سال جاری در تایوان برگزار می شود، آماده می كند.
محمدیان افزود:اردوهای تیم ملی والیبال زنان بزرگسال با حضور 35 نفر آغاز شده است و این اردوها به طور مستمر تا زمان اعزام ادامه می یابد.
وی با بیان اینكه در این اردوها در مراحل مختلف غربالگری شده و در نهایت 25 بازیكن برتر به این مسابقات اعزام می شوند، ادامه داد: تیم ملی بزرگسالان ما در این مسابقات حتما جزو هشت تیم برتر خواهد بود.
وی در خصوص عدم حضور 'میترا شعبانیان' سرمربی تیم ملی والیبال بزرگسالان در اردوها، گفت: ایشان مشكل شخصی دارند اما امیدوارم در تمرینات حاضر شوند.
محمدیان افزود: در حال حاضر اردوهای آمادگی تیم ملی بزرگسالان و تیم پرسپولیس به طور مشترك برگزار می شود و زمان جداسازی آن مشخص نیست.

سه داور زن ایرانی به دوره های مربیگری بین المللی اعزام می شوند

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال گفت: امسال سه داور زن ایرانی به كلاسهای داوری بین المللی والیبال اعزام خواهند شد.
محمدیان افزود: ملیحه نوری و نرگس افشین از دواران درجه یك والیبال كشورمان به تایلند و ماندانا مطیعی داور درجه یك والیبال به رومانی برای گذارندن دوره های داوری بین المللی اعزام می شوند.
وی ادامه داد: همچنین سهیلا فراهانی داور ارزشمند كشورمان برای قضاوت در مسابقات جهانی نوجوانان كه در آرژانتین برگزار می شود، دعوت شده است. (ماشالا بانوان! )

اگه به دردت خورد، نظر یادت نره....
طبقه بندی: لیگ برتر 89 - 90 ...،

تاریخ : چهارشنبه 24 فروردین 1390 | 05:52 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال

به گزارش روز شنبه ایرنا؛ تیم های پیكان، سایپا، باریج اسانس و كاله در حالی فردا آماده جشن صعود به مرحله نیمه نهایی می شوند كه تنها به یك برد در خانه حریف نیاز دارند.
احتمال صعود تیم های پیكان و سایپا در بازی های فردا زیاد است، اما كاله در برابر تیم داماش گیلان كه از 11 ملی پوش و سرمربی سابق تیم ملی بهره می برد، كار سختی خواهد داشت. همچنین تیم باریج اسانس نیز در مشهد در برابر ابومسلم كه در دیدارهای خانگی متفاوت است، برای صعود بازی بسیار مشكلی در پیش رو دارد.
دور رفت مرحله پلی‎آف مسابقات والیبال باشگاه‌های برتر كشور چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد كه طی آن تیم‌های سایپا، كاله، باریج اسانس و پیكان با شكست حریفان‌شان، خود را در یك قدمی صعود به جمع چهار تیم برتر قرار داده‌اند.
سایپا در دور نخست دیدارهای مرحله پلی‌آف ارومیه را از پیش رو برداشت تا در این مرحله همچون دیدارهای گروهی خود را به عنوان یك تیم موفق نشان دهد. اما نارنجی پوشان سایپا برای برگزاری دیدار برگشت در شرایط به مراتب سخت‌تری قرار دارند، چون حریف‎شان در خانه تیمی متفاوت است. (فرقی نداره! بازم مثل ه همیشه، سایپا برنده میشه! شیـــــــــــــــــــــره سایپا)
شاگردان جهانگیر سیدعباسی سرمربی تیم ارومیه اگر چه تا این مرحله از مسابقات بسیاری از دیدارهای غیرخانگی را واگذار كرده است، اما در دیدارهای خانگی نتایج بزرگی به دست آورده‌اند. ارومیه در مرحله مقدماتی به غیر از دیدار با پرسپولیس سایر دیدارهای خانگی را با پیروزی تمام كرد و حتی موفق شد پیكان و كاله را هم در حضور تماشاگرانش شكست دهد.
تیم باریج اسانس كاشان كه عنوان شگفتی‎ساز بزرگ بیست و چهارمین دوره مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران را در اختیار دارد، تنها با یك پیروزی دیگر می‌تواند دست به یك شگفتی دیگر زده و كارش را برای كسب یكی از رده‏های اول تا چهارم ادامه دهد.
باریج اسانس كاشان در سالن مهران مشهد و در حضور هواداران ابومسلم خراسان كه در هیچ دیداری تیم خود را تنها نگذاشتند و نقشی موثر در صعود ابومسلم به مرحله پلی‎آف داشتند، باید این تیم را از پیش رو بردارد.
روز یكشنبه و در كرمان نیز نماینده این شهر در دیداری همزمان مقابل پیكان صف آرایی می‎كند. شاید شاگردان پیمان اكبری سرمربی تیم سوم جهان (پیكان) كه در دور برگشت مرحله مقدماتی رقابت‏های لیگ برتر والیبال حتی یك شكست هم متحمل نشدند، نسبت به سایر تیم‎های مهمان امید بیشتری به پیروزی داشته باشد، اما به هر حال شاگردان ناصرشهنازی هم از برگزاری این بازی و نتیجه گیری در آن ناامید نیستند. به خصوص اینكه آنها در دور نخست پلی‌آف یك گیم از خودروسازان گرفتند و حالا امید دارند تا با پیروزی در این دیدار، كار را به بازی سوم بكشند.
در چارچوب مرحله پلی‌آف مسابقات والیبال باشگاه‌های برتر ایران و برای تعیین تیم‌های نهم تا شانزدهم جدول رده‌بندی، روز یكشنبه یك دیدار در خانه والیبال تهران برگزار می‌شود كه طی آن ارتعاشات صنعتی به مصاف پتروشیمی بندرامام می‌ رود. دیدار چهارشنبه شب گذشته این دو تیم در دور رفت مرحله پلی‌آف با برتری ماهشهری‌ها تمام شد.

دیدار دو تیم شمالی حساس ترین بازی دور برگشت پلی آف

رییس هیات والیبال استان اصفهان: موفقیت های باریج اسانس انگیزه سرمایه گذاری در باشگاه های اصفهان را افزایش داد

'هوشنگ عشایری' روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: تاكنون دو باشگاه گیتی پسند و فولاد ماهان اصفهان برای حضور در لیگ برتر سال 90 اعلام آمادگی كرده اند و بطور قطع یك تیم از اصفهان در سوپر لیگ والیبال حضور خواهد داشت.
مدیر كل راه و ترابری استان اصفهان افزود: برای موفقیت ورزش والیبال در اصفهان در سال 90 با انجام هفت دوره مسابقه در رده سنی نوجوانان، جوانان، دانشگاهی، كارگری، ساحلی، پیشكسوتان و آزاد به رشد این ورزش كمك خواهیم كرد.
وی خاطر نشان كرد: در سال آینده نیز برای نخستین بار یك لیگ شهرستانی والیبال در استان اصفهان برگزار خواهد شد تا استعدادهای والیبال در این استان شناسایی شوند.
عشایری در مورد بازی باریج اسانس كاشان و ابومسلم خراسان نیز اظهار داشت: تیم باریج اسانس در یك بازی مقتدرانه توانست با شكست تیم مدعی ابومسلم دوباره شگفتی ساز لیگ برتر والیبال شود.
وی تاكید كرد: در صورتی كه تیم باریج اسانس بتواند به روند رو به رشد خود ادامه دهد، یكی از تیم های رتبه آور لیگ برتر والیبال امسال خواهد بود.
تیم والیبال باریج اسانس كاشان در دور رفت از مرحله پلی آف مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران روز گذشته با نیتجه سه بر یك بر تیم ابومسلم خراسان پیروز شد. (البته این خبر مال ه روز ه 18 ام ه!)
طبقه بندی: لیگ برتر 89 - 90 ...،

تاریخ : شنبه 20 فروردین 1390 | 01:21 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال

'خولیو ولاسكو' پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب، افزود: امروزه سبك‌های نوینی در والیبال بوجود آمده كه همواره در حال رشد و توسعه است. با گسترش وسایل ارتباطی هر كس می‌تواند بازی تیم‌های مختلف جهان را ببیند و تحلیل كند، به همین دلیل شیوه بازی‌ها به هم نزدیك شده و دیگر مثل سال‌های گذشته تفاوت قابل توجهی بین سبك والیبال كشورهای مختلف وجود ندارد. این موضوع تنها به والیبال محدود نمی‌شود در سایر رشته‌های ورزشی مانند فوتبال و بسكتبال هم صادق است.
سرمربی تیم ملی والیبال كشورمان با اشاره به روش بازی والیبال در كشورهای جنوب شرق آسیا به ویژه ژاپن و چین كه خیلی شبیه به هم هستند، خاطر نشان كرد: آن‌ها روی سیستم‌های سنتی تمركز دارند و به نوعی سبك والیبال آن‌ها آسیایی است. آن‌ها به سختی تغییرات را می پذیرند. اما والیبال ایران با آن‌ها متفاوت است و شاید بتوان گفت بیشتر به سبك اروپایی‌ها نزدیك است. ایران پتانسیل زیادی برای ارتقا دارد و راحت‌تر تغییر می‌كند. به طور كلی من شانس بیشتری برای موفقیت والیبال ایران در آسیا قائل هستم.
ولاسكو كه مدتی است هدایت تیم ملی والیبال ایران را برعهده گرفته است و یكی از موفق ترین و سرشناس‌ترین مربیان حال حاضر والیبال جهان به شمار می‌آید در خصوص دلایل پذیرش مسئولیت تیم ایران، گفت: این آزمون خوبی برای سنجش توانایی‌هایم است. من تجربه كار در آرژانتین و كشور‌های اروپایی را دارم و به ویژه سال‌ها در اروپا مربی بودم. علاقه داشتم در آسیا هم توانایی‌های خودم را محك بزنم، در آسیا تیم‌های متفاوتی وجود دارند. در این مقطع زمانی می‌خواهم در والیبال ایران تغییراتی بوجود آورم البته به شرطی كه ذهن والیبالیست‌های ایرانی آماده تغییر باشد.
سرمربی 59 ساله آرژانتینی‌الاصل كه به همراه تیم ملی ایتالیا سال‌ها قهرمان رقابت‌های بین‌المللی اروپا و جهان شده است در خصوص برنامه هایش برای تیم ملی والیبال ایران تصریح كرد: برنامه های من كوتاه مدت است زیرا هدف‌گذاری فدراسیون روی بازی‌های آسیایی و المپیك لندن است و ما باید در ابتدا به این اهداف برسیم. ولی در نظر دارم تا جوانان را نیز در كنار تیم تمرین دهم تا برای برنامه‌های بلند مدت آماده شوند.
سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص قهرمانی ایران در رقابتهای آسیایی كه مهرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد، گفت: برای رسیدن به این هدف باید برنامه ریزی كرد. فدراسیون لیست اردو‌های تداركاتی را به من پیشنهاد داده كه باید روی آن مطالعه كنم تا مناسب‌ترین برنامه‌های تداركاتی را تدوین كنیم. البته من هم برنامه های دارم كه به فدراسیون پیشنهاد خواهم داد.
وی در خصوص هدف مهم والیبال ایران كه راهیابی به المپیك 2012 لندن است، تاكید كرد: از الان نمی توان در مورد راهیابی به این رقابتها تضمینی داد ، فقط خدا می‌تواند پبش بینی كند (البته لازم به ذکر است که خدا "می داند"، پیش بینی نمی کند!!) در آینده چه پیش خواهد آمد. اما می‌توانم بگویم برای رسیدن به المپیك تمام توان خود را به كار خواهم بست.
ولاسكو كه در سه روز گذشته شاهد چند دیدار از مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران بوده است، در خصوص این مسابقات گفت: والیبالیست‌های خیلی خوبی در ایران بازی می‌كنند. (تازه فهمیدی؟! ) البته سطح بازی آن‌ها یكسان نیست. در لیگ برتر بازیكنان جوان در كنار والیبالیست‌های حرفه‌ای و با تجربه به میدان می‌روند. شیوه‌ بازی تیم‌ها هم در مواردی با یكدیگر تفاوت دارد. من فكر می‌كنم سطح والیبال ایران از بسیاری كشورهای اروپایی بالاتر است، اما برخی بازیكنان در رقابت‌های لیگ برتر طوری پنجه می‌زنند كه ممكن است در ایتالیا از آنان خطا گرفته‌شود.
سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص انتقال تجارب خود به مربیان داخلی گفت: من حاضرم به مربی‌های ایرانی آموزش دهم، اما باید خودشان هم بخواهند. شرایط آموزش خیلی به دانشجو بستگی دارد. در زمان هدایت تیم ملی ایران توسط گاییج با وجود اینكه فدراسیون اعلام كرد همه می‌توانند از تمرین‌ها دیدار كنند و سرمربی هم پذیرفت، چند نفر از مربی‌های ایرانی در سالن تمرین تیم ملی حاضر شدند تا از دانش‌ گاییج بهره ببرند؟(خب راس میگه! برن ببینن دیگه! چه قدر غرور آخه؟!) به هر حال من همه مربیان را به تیم ملی دعوت می‌كنم و آن‌ها می‌توند شیوه كار من را ببیند.
وی در پایان در خصوص زمان آغاز تمرینات تیم ملی والیبال گفت: هنوز كاملاً از زمان برگزاری اردو مطمئن نیستم، ولی فكر می‌كنم نیمه اردیبهشت ماه اردوی آمادگی را شروع كنیم. در معرفی لیست بازیكنان دعوت شده به اردوی تیم ملی از سرمربی تیم‌های باشگاهی كمك می‌گیرم زیرا هنوز همه بازیكنان ایران را به خوبی نمی شناسم.

خولیو ولاسکو

 درخشنده: دستیاران ولاسكو درتیم ملی والیبال ایرانی هستند

'سعید درخشنده' شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازی كاله و داماش به خبرنگار ایرنا درآمل گفت: تاكنون بیش از 90 درصد حضور مربیان ایرانی در كادر فنی تیم ملی در كنار ولاسكو قطعی شده اما هنوز گزینه های مورد نظر انتخاب نشده اند.
وی افزود: تركیب سابق كادرفنی و برخی دیگر از مربیان با تجربه والیبال كشور مدنظر فدراسیون هست كه در روزهای آینده به سرمربی تیم ملی معرفی خواهند شد.
دبیرفدراسیون والیبال در خصوص رقم قرارداد سرمربی جدید تیم ملی والیبال كشورمان هم گفت: فقط این را بگویم كه رقم قرارداد ولاسكو از مجموع رقم دو بازیكن لیگ برتری والیبال ایران كمتر است. (اینجا یه سوال پیش میاد! اونم اینکه کدوم دو بازیکن! )
درخشنده اضافه كرد: ولاسكو مربی بزرگی در والیبال است و با آمدن وی امیدواریم شاهد پیشرفت در والیبال كشورمان باشم.
وی یادآور شد: سرمربی تیم ملی از روزگذشته در تهران بازی های مرحله حذفی را از نزدیك تماشا كرد و بازیكنان جدید را نیز به تیم ملی دعوت خواهد كرد.
طبقه بندی: تیم ملی ...،

تاریخ : شنبه 20 فروردین 1390 | 12:54 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال

ولاسكو: نقطه قوت والیبال ایران، حضور بازیكنان جوان و آینده دار استخولیو ولاسكو بامداد دوشنبه هنگام ورود به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران افزود: خوشحالم كه به ایران آمده ام و هدفم از حضور در كشور شما پیشرفت والیبال ایران است.
وی ادامه داد: ایران بازیكنان بسیار بزرگی در اختیار دارد كه آنان می توانند موجبات پیشرفت رشته والیبال در كشور شما را فراهم آورند.
سرمربی جدید تیم ملی والیبال كشورمان ابراز امیدواری كرد كه به همراه تیم ملی والیبال ایران به المپیك 2012 لندن صعود كند.
ولاسكو در خصوص انتخاب دستیاران ایرانی خود اظهار داشت: هنوز در این خصوص تصمیمی نگرفته و آن را به مذاكرات روزهای آینده موكول می كنم.
به گزارش ایرنا، خولیو ولاسكو مربی پرآوازه جهان و سرمربی جدید تیم ملی والیبال كشورمان بامداد دوشنبه از فرانكفورت وارد تهران شد و از سوی خبرنگاران در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مورد استقبال قرار گرفت.
وی قرار است هدایت تیم ملی والیبال كشورمان را با هدف ارتقای سطح حرفه ای این رشته در كشور و نیز راهیابی و حضوری موفق در المپیك 2012 لندن برعهده بگیرد. (براشون آرزوی موفقیت می کنیم! )

 

سرمربی تیم ملی والیبال: تمرینات را قبل از پایان لیگ آغاز می كنم

به گزارش روز سه شنبه فدراسیون والیبال، 'خولیو ولاسكو' با بیان این مطلب افزود: من اكثر مسابقات اخیر تیم ایران را در مسابقات مختلف بررسی و تحلیل كرده ام و از ملی پوشان شناخت نسبی دارم، ولی این كافی نیست و می بایست در این فرصت باقیمانده روی لیگ تمركز كافی داشته باشم و همه مسابقات را تماشا كنم.
وی خاطر نشان كرد: با توجه به فشردگی مسابقات در مرحله پلی آف فدراسیون والیبال باید فیلم این مسابقات را تهیه و در اختیارم قرار دهد تا بتوانم بازیكنان شایسته را شناسایی و انتخاب كنم. گرچه در این باره از سرمربیان تیم های باشگاه ها نیز كمك خواهم گرفت.
سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایتالیا كه با این تیم چند دوره قهرمانی لیگ جهانی را تجربه كرده است، تاكید كرد: كارم را قبل از پایان لیگ برتر آغاز می كنم. تمرینات را با بازیكنان تیم هایی كه حذف شده اند و مسابقاتشان تمام شده آغاز می كنیم و بازیكنانی را كه خودم انتخاب كردم و همچنین بازیكنانی كه مربیان هر باشگاه معرفی خواهند كرد، به تمرینات دعوت خواهند شد.
مربی 54 ساله تیم ملی والیبال ایران كه بامداد دوشنبه وارد ایران شده بود، نخستین روز كاری خود را با گفت وگو با رییس فدراسیون والیبال و تجزیه و تحلیل شش ساعته والیبال ایران آغاز كرد.
سرمربی با انگیزه تیم والیبال ایران امروز نیز در تمرینات تیم والیبال نوجوانان حاضر خواهد شد تا از نزدیك با روند آماده سازی آنان آشنا شود.
(ماشالا برنامه! ان شاءالله که موفق باشه! )

 

سرمربی تیم ملی والیبال از اردوی تیم ملی وزنه برداری بازدید كرد

به گزارش روز چهارشنبه فدراسیون وزنه برداری، با توجه به مجاورت سالن تمرین ملی پوشان وزنه برداری با سالن تمرین تیم ملی والیبال در مجموعه ورزشی آزادی، هدف ولاسكو از حضور در اردوی تیم ملی وزنه برداری مشاهده دستگاه های بدنسازی و وزنه های موجود در كمپ بود تا در صورت نیاز از این امكانات برای تمرینات بدنسازی نفرات ملی پوش والیبال استفاده كند.
ولاسكو كه یك ایتالیایی آرژانتیتی تبار است در این بازدید برای دقایقی با كوروش باقری در مورد برنامه تمرینی ملی پوشان وزنه برداری و شیوه تمرینات آنها صحبت كرد
.
طبقه بندی: تیم ملی ...،

تاریخ : چهارشنبه 17 فروردین 1390 | 02:37 ب.ظ | نویسنده : سعــــدین | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

downlode & code