تیم ملی والیبال کشورمان سه بر صفر مغلوب لهستان میزبان رقابت های جام واگنر شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی کشورمان در اولین دیدار خود در جام واگنر به مصاف لهستان میزبان این رقابت ها رفت. لهستانی ها که چندی پیش قهرمان لیگ جهانی 2012 شده بودند، جمعه شب در دومین دیدار این مسابقات موفق شدند 3 بر صفر با امتیازات 26 بر 24، 25 بر 23 و 25 بر 22 تیم ایران را از پیش رو بردارند. دم تیم ملیمون گرم! با چه امتیازایی باختن! آفرین واقعا!

خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان شاگردانش را با ترکیب نادی، معروف، غفور، میرزاجانپور، قائمی، مصطفی وند و ظریف به مصاف شاگردان آناستازی فرستاد.
پیش از این دیدار هم تیم ملی آلمان که چندی پیش به عنوان بهترین تیم دور مقدماتی لیگ جهانی به دور نهایی این رقابت ها صعود کرد ولی از راهیابی جمع چهار تیم برتر بازماند و حالا خود را برای حضور در المپیک لندن آماده می کند، به مصاف تیم ملی آرژانتین رفت که سه بر یک پیروز این میدان شد.
مردان والیبال کشورمان در دومین دیدار خود ساعت 14  شنبه 31 تیرماه به مصاف تیم ملی آلمان خواهد رفت.
لازم به ذکر است مسابقات والیبال جام واگنر از روز جمعه با شرکت تیم های ایران، لهستان، آلمان و آرژانتین به میزبانی لهستان آغاز شده است.


ولاسکو: به شاگردانم گفتم این بازی از یک ماه تمرین با من مفید تر است


خولیو ولاسکو در نشست خبری پس از بازی گفت: قبل از مسابقه به شاگردانم گفتم این بازی از یک ماه تمرین مستمر با من، برای شما مفید تر است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از مسابقه
ایران و لهستان در چهارچوب رقابت های والیبال جام واگنر سرمربیان دو تیم در نشست خبری حاضر شدند و به صحبت در خصوص این دیدار پرداختند.
خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال
ایران  در این نشست گفت: تیم ما تازه اول راه است. ما به تازگی وارد دنیای والیبال مدرن و حرفه ای شده ایم و باید سعی و تلاش خود را بیشتر کنیم. قبل از بازی به شاگردانم گفتم این بازی برای ما خیلی مهم است. این مسابقه از یک ماه تمرین با من، برای شما مفید تر است. پس بروید و تمام تلاش خود را برای ارائه یک بازی مطلوب انجام دهید. در کل از عملکرد بازیکنانم راضی هستم. ما توانستیم پا به پای لهستان پیش رویم و این تیم را تحت فشار بگذاریم. امیدوارم هر روز بهتر شویم. البته لهستان هم خیلی خوب و کم اشتباه ظاهر شد.

آندره آناستازی سرمربی تیم ملی والیبال لهستان هم در سخنانی کوتاه از عملکرد شاگردانش تقدیر کرد و افزود: بازیکنانم بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند. البته ایرانی ها هم خوب بازی کردند و تلاش آنها قابل ستایش است. آنها در لحظاتی از بازی تیم ما را تحت فشار گذاشتند. لحظاتی؟!؟!؟!؟!؟ عجب بابا!!

گزارش تصویری مسابقه ایران - لهستانسلام

حلول ماه مبارک رمضان رو به همه تبریک می گم!
امیدورام که تو این ایام مبارک، بیشتر به فکر دوستانمون باشیم و حداقل براشون دعا کنیم....
التماس دعا...
سعدین رو هم از یاد نبرید! واجبه که برای صاحب اینجا دعا کنیم....طبقه بندی: جام واگنر- لهستان- 2012،

تاریخ : شنبه 31 تیر 1391 | 10:38 ق.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
تیم ملی والیبال کشورمان در دومین بازی تدارکاتی خود در مسکو  سه بر یک مغلوب روسیه قهرمان جهان شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان امروز سه شنبه در دومین دیدار دوستانه خود به مصاف روسیه رفت و سه بر یک در برابر این تیم متوقف شد.
 خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی در این دیدار نیز از ترکیب میر سعید معروف، علیرضا نادی، امیر غفور، حمزه زرینی ،فرهاد قائمی و فرهاد ظریف استفاده کرد که نسبت به دیدار نخست زرینی به جای میرزاجانپور وارد زمین شد.
ملی پوشان ایران در ست اول در یک بازی سنگین 29 بر 27 روسیه قهرمان جهان را شکست دادند اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 22 و 25 بر 20 مغلوب این تیم شدند.
تیم ملی والیبال روسیه که در رده دوم رنکینگ جهانی این رشته ورزشی قرار دارد خود را برای حضور در بازی های والیبال المپیک 2012 لندن آماده می کند.
تیم ملی والیبال کشورمان فردا چهارشنبه راهی لهستان خواهد شد تا در دهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان شرکت کند.
مسابقات جام واگنر از 30 تیرماه با حضور چهار کشور
ایران، آرژانتین، آلمان و لهستان در شهر "زیلونا گورا" برگزار می شود. مگه نگفته بودن برزیل، روسیه و تونس تو این رقابت ها هستن؟ دارم واقعا به خودم شک می کنم!!!

ایران برابر قهرمان جهان متوقف شد (این بازی اول ه)


تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین بازی تدارکاتی خود در روسیه  سه بر دو مغلوب میزبان شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان امروز دوشنبه وارد مسکو و پس از استقرار در محل اقامت خود، راهی سالن مسابقه برای برگزاری نخستین بازی تدارکاتی خود شد.
تیم ملی کشورمان به رغم خستگی سفر و در اختیار داشتن تنها 10 بازیکن در دیداری نزدیک بازی خوبی مقابل قهرمان جهان ارائه کرد و در نخستین دیدار خود سه بر دو مغلوب روسیه شدند.
خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی در این دیدار از ترکیب میر سعید معروف، علیرضا نادی، امیر غفور، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف استفاده کرد.
ملی پوشان
ایران در ست های اول و چهارم با امتیاز های 25 بر 15 و 28 بر 26 بر روسیه غلبه کردند اما در ست های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیاز های 25 بر 20، 25 بر 21 و 17 بر 15نتیجه بازی را واگذار کردند.
تیم ملی والیبال روسیه که در رده دوم رنکینگ جهانی این رشته ورزشی قرار دارد خود را برای حضور در بازی های والیبال المپیک 2012 لندن که از 11 روز دیگر اغاز می شود، آماده می کند.
تیم ملی والیبال کشورمان فردا سه شنبه دومین بازی تدارکاتی خود در برابر روسیه را برگزار خواهد کرد و روز چهارشنبه 28 تیرماه راهی لهستان خواهد شد.
دهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان از 30 تیرماه با حضور چهار کشور
ایران، آرژانتین، آلمان و لهستان در شهر "زیلونا گورا" آغاز می شود که تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین بازی خود جمعه 30 تیرماه به مصاف لهستان میزبان رقابت ها و قهرمان لیگ جهانی والیبال در سال 2012 خواهد رفت.تاریخ : چهارشنبه 28 تیر 1391 | 06:46 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان اسامی بازیکنان اعزامی به مسابقات دوستانه روسیه و جام واگنر لهستان را اعلام کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان بامداد دوشنبه برای برگزاری دو دیدار تدارکاتی و دوستانه با روسیه راهی مسکو خواهد شد که اسامی ملی پوشان اعزامی به قرار زیر است:
 1-میر سعید معروف، 2- مهدی مهدوی، 3- علیرضا نادی، 4- سید محمد موسوی، 5- سعید مصطفی وند، 6- سامان فائزی، 7- امیر غفور، 8- شهرام محمودی، 9- حمزه زرینی، 10- فرهاد قائمی، 11- مجتبی میرزاجانپور، 12- علیرضا مباشری، 13- فرهاد ظریف و 14 -یاشار شاهینی.
 
ملی پوشان والیبال کشورمان را خولیو ولاسکو به عنوان سرمربی، خوان سیچلو(مربی)، مسعود آرمات (کمک مربی)، احمد مساجدی (مربی و مترجم )، سیامک افروزی (پزشک)، پائلو ادواردو (مربی بدنساز ) و امیر خوش خبر به عنوان سرپرست تیم ملی در این سفر همراهی می کنند.
 
تیم ملی والیبال بعد از دو دیدار دوستانه با تیم ملی والیبال روسیه، چهارشنبه 28 تیرماه راهی لهستان خواهد شد تا در جام واگنر به مصاف حریفان خود برود.
 دهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان از 30 تیرماه با حضور چهار کشور ایران، آرژانتین، آلمان و لهستان در شهر "زیلونا گورا" آغاز می شود که تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین بازی خود جمعه 30 تیرماه به مصاف لهستان میزبان رقابت ها و قهرمان لیگ جهانی والیبال در سال 2012 خواهد رفت.


فائزی از سفر به روسیه باز ماند


تیم ملی والیبال ایران به دلیل مصدومیت سامان فائزی با سیزده بازیکن به روسیه و لهستان می رود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان اعلام کرد، سامان فائزی به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو نمی تواند تیم ملی را در سفر به روسیه و لهستان همراهی کند. آخـــــــــــــــــــــی! آدم چقدر دلش می سوزه ها! این همه زجمت بکشی، اونوقت مصدوم شی... آخی...
بدین ترتیب کاروان والیبال ایران متشکل از 13 بازیکن برای برگزاری 5 دیدار دوستانه با تیم ها روسیه، لهستان، آرژانتین و آلمان بامداد فردا دوشنبه تهران را به مقصد مسکو و سپس لهستان ترک خواهد کرد.

پ.ن: سلام! بچه ها،یه سوال! قهرمان آفریقا بالاخره مصر ه یا تونس؟
طبقه بندی: انتخابی لیگ جهانی 2013،

تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1391 | 12:15 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال

تیم ملی والیبال کشورمان در دومین دیدار تدارکاتی خود با تونس قهرمان قاره آفریقا موفق به شکست مجدد این تیم شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در این بازی از ترکیب سعید معروف، حمزه زرینی، سعید مصطفی وند، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، سید محمد موسوی و فرهاد ظریف استفاده کرد.
تیم ملی والیبال در این دیدار نیز مانند بازی نخست در برابر تونس سه بر یک به پیروزی رسیدند. ملی پوشان ایران در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 23 و 25 بر 14 قهرمان آفریقا را از پیش رو برداشتند.
ملی پوشان تونس تنها در ست سوم این دیدار تدارکاتی با امتیاز 25 بر 23 بر
ایران غلبه کردند.
محمد عشقدوست و قادر صادقی به عنوان داور اول و دوم قضاوت دیدار تیم ملی
ایران و تونس را بر عهده داشتند.
تیم ملی والیبال فردا یکشنبه نیز برای سومین و آخرین بازی تدارکاتی با این تیم به مصاف ملی پوشان والیبال تونس می رود.


آرش کشاورزی رو هر کاری هم که بکنی، بازم زل می رنه تو دوربین! 

عاشق استیل سرویس شم!  هرچند که خطای سرویسش زیاده...

  گزارش های تصویری:

اولین گزارش تصویری از دومین دیدار دوستانه ایران - تونس

دومین گزارش تصویری از دومین دیدار دوستانه ایران - تونس

سومین گزارش تصویری از دومین دیدار دوستانه ایران - تونس

چهارمین گزارش تصویری از دومین دیدار دوستانه ایران - تونس

تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1391 | 12:05 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال

تیم ملی ایران در اولین دیدار دوستانه مقابل تیم ملی تونس سه بر یک به پیروزی رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، از ساعت 18 امروز جمعه 23 تیرماه دو تیم
ایران و تونس در اولین دیدار دوستانه به مصاف هم رفتند که مردان والیبال کشورمان سه بر یک با امتیازات 25بر22، 25بر16، 23 بر25 و 25 بر 23 حریف خود را از پیشرو برداشتند. بفرما! نمایدنده ی آفریقا تو المپیک ناسلامتی!! وجدانا حقمون نبود بریم؟....
خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان تیم ایران را با ترکیب نادی، موسوی، معروف، ظریف، میرزاجانپور، غفور و قائمی به میدان فرستاد.
 این دیدار در حضور حدود 100 نفر تماشاگر در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد که محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، مهندس شریف زاده، محمود افشار دوست، اعضای تیم ملی جوانان، عباس برقی، حسینعلی مهرانپور، امیر حسین منظمی و فرهاد اعرابی  از تماشاگران ویژه این دیدار بودند.
لازم به ذکر است تیم ملی والیبال کشورمان خود را برای شرکت در رقابت های زیر گروه لیگ جهانی آماده می کند و تیم ملی تونس نیز برای حضور در رقابت های والیبال المپیک 2012 لندن آماده می شود.

پایان این دیدار با توافق سرمربیان، دو تیم یک ست دیگر بازی کردند که این ست نیز با نتیجه 15 بر 12 به نفع ایران خاتمه یافت.

همچنین علیرضا قریب و صدیقه فرهانی قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.
دومین دیدار این دو تیم ساعت 18 فردا شنبه 24 تیرماه در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.

                                                                 

آخـــــــــــــــــــــــــــــــی! دلم تنگ شده واسشون....

ماشالا به این جمعیت و به این همه رنگ!

گزارش های تصویری:

اولین گزارش تصویری از اولین دیدار دوستانه ایران - تونس 

دومین گزارش تصویری از اولین دیدار دوستانه ایران - تونس

سومین گزارش تصویری از اولین دیدار دوستانه ایران - تونس

چهارمین گزارش تصویری از اولین دیدار دوستانه ایران - تونس
طبقه بندی: انتخابی لیگ جهانی 2013،

تاریخ : شنبه 24 تیر 1391 | 08:49 ق.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
کنفدراسیون والیبال آسیا تیم ملی ایران را به عنوان نماینده این قاره جهت شرکت در رقابت های انتخابی لیگ جهانی 2013 انتخاب و معرفی کرد. لطف کردن!!!
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، صبح امروز چهارشنبه 21 تیرماه کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه ای اعلام کرد تیم ملی والیبال ایران به عنوان نماینده قاره آسیا برای شرکت در رقابت های انتخابی( زیر گروه) لیگ جهانی انتخاب و به فدراسیون جهانی معرفی شد.
بدین ترتیب بر اساس فرمول اعلام شده تیم ایران مستقیما به دور دوم این رقابت راه پیدا می کند و می بایست با نماینده قاره افریقا مسابقه دهد که میشه همون مصر! و تیم پیروز این مسابقه در مرحله نهایی با تیم شانزدهم لیگ جهانی 2012 برای راهیابی به لیگ جهانی 2013 پیکار خواهد کرد.

لازم به ذکر است تاریخ برگزاری این رقابت ها توسط فدراسیون جهانی والیبال تعیین و اعلام می شود.

رده بندی نهایی لیگ جهانی 2012 مطابق سایت رسمی فدراسیون جهانی والیبال:

1 Poland
2 USA
3 Cuba
4 Bulgaria
5 Germany
6 Brazil
7 France
8 Russia
9 Serbia
10 Argentina
11 Italy
12 Canada
13 Finland
14 Korea
15 Japan
16 Portugal

یعنی که ما باید با پرتغال بازی کنیم! یه جورایی توهین ه! با تیم 16 هم لیگ جهانی!!! اما خب یه جورایی هم خوبه!
طبقه بندی: انتخابی لیگ جهانی 2013،

تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 10:02 ق.ظ | نویسنده : سونیا | باحال

"خولیو ولاسکو" روز دوشنبه 20 تیرماه در پنجمین نشست مطبوعاتی با حضور در جمع اصحاب رسانه به سوالات آنان پاسخ گفت.

سرمربی تیم ملی والیبال در ابتدای این نشست افزود: یک هدف داریم و آن هم رسیدن به لیگ جهانی است. در گذشته اینگونه بود که وقتی کشوری در آسیا مقامی به دست می آورد باید با نماینده آفریقا بازی می کرد.
هنوز شرایط لیگ جهانی برای امسال را نمی دانیم، کنفدراسیون  والیبال آسیا مشخص نکرده که قهرمان آسیا مستقیم به لیگ جهانی می رود یا قهرمان AVC کاپ و یا باید قهرمان آسیا با چین بازی کند؟ همه ی اینا بستگی داره که کی قهرمان باشه!! اگه ایران باشه، باید با همه ی دنیا بازی کنه تا نتونه بره!
سعید درخشنده در حاشیه مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا در چین با رییس کنفدراسیون والیبال آسیا صحبت کرده و قرار است تا هفته آینده این موضوع مشخص شود. این مشکل کمی گیج کننده است و به فدراسیون والیبال ایران نیز ربطی ندارد.
تیم ایران در حال آماده سازی است که در هر شراط به لیگ جهانی والیبال صعود کند. مسابقات تدارکاتی با تونس در ایران خواهیم داشت و برای نخستین بار نیز روسیه ایران را دعوت کرده و تیم ملی بعد از بازی های تدارکاتی با تونس راهی مسکو خواهد شد و از آنجا مستقیما به لهستان برای حضور در جام والیبال این کشور خواهیم رفت. چه قدر مهم هستیم ما!
از لهستان نیز به کشور اسلوونی می رویم که با تیم های قطر، اسلوونی و احتمالا کانادا در آنجا بازی تدارکاتی داشته باشم. 
خوشحالم که بازی های تدارکاتی زیادی در پیش داریم. این بازی ها باید در گذشته نیز انجام می شد.
بعد از مسابقات انتخابی المپیک چند روزی به بازیکنان استراحت دادم و بعد تمرینات آغاز کردیم که ملی پوشان خیلی با انگیزه اردو را آغاز کردند. تنها نیاز به تجربه بین الملل بیشتر داریم تا هیچ بازی را آسان نگیریم، هر بازی امکان دارد سخت باشد.
ناکامی در توکیو، اتفاق ورزشی است که  تنها برایایران  نیافتاده است، بلکه برای بسیاری از تیم ها از جمله آلمان در یورو 2012 نیز این اتفاق افتاد.
در آلمان همه فکر می کردند که بازی سختی با ایتالیا نخواهند داشت، مردم و کارشناسان می گفتند ایتالیا مشکل دارد و آلمان 13 بازی پیاپی را برده است، اما ایتالیا در مصاف با المان پیروز شد .

سپس خولیو ولاسکو به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد که شرح کامل آن به قرار زیر است:
سئوال : ولاسکو معتقد بود نگرانی از بازی با استرالیا ندارد اما اتفاق بازی ها برعکس شد، آیا بازی دوستانه با استرالیا باعث شکست ایران در برابر این تیم شد؟

ولاسکو: من نگفتم که نگران هیچ تیمی نیستم. تیم ها همدیگر را می شناسند و بازی دوستانه با استرالیا دلیل شکست برابر این تیم نبود، چرا باید این بازی برای ایران نگران کننده باشد، اما برای استرالیا نگران کننده نباشد.
مشکل نخست بازیکنان ما این بود که بازی با استرالیا را جدی نگرفته بودند، وقتی این موضوع را فهمیدم با بچه ها نشست گذاشتم و در باره اهمیت بازی تذکر دادم، اما نتوانستم ذهن آنان را در این خصوص تغییر دهم.
اگر بازیکنان به اوت زدند، به خاطر اینکه بازی تدارکاتی با استرالیا داشتیم، نبود.
دلیل دوم، بازیکنان استرالیا بعد از مسابقات لیگ بدون اینکه به خانه بروند اردوی های مختلفی در کشورهای جهان داشتند از جمله ایتالیا، بلژیک لهستان و .. که این اردوها آمادگی آنان را بسیار افزایش داده بود.
 دلیل سوم استرالیا تیم خوبی است همانگونه که کره و ژاپن هستند. باید خوب بازی می کردیم تا پیروز شویم. باید ذهنیت بازیکنان عوض شود که در برابر استرالیا نشد، چون یک بار در برابر این تیم برنده شده بودیم آنان فکر می کردند باز هم این تیم را شکست می دهند.
در مسابقات جهانی نیز همین اتفاق افتاد، مشکل ما نداشتن بازی تدارکاتی به میزان مورد نیاز بود. من در زمان آغاز به کار در ایران از فدراسیون دو اولویت خواستم یکی حل مشکل سربازی بچه ها که فدراسیون انجام داد و دوم بازی های تدارکاتی زیاد بود که تنها چند بازی برگزار شد.

سئوال: در مسابقات از همه بازیکنان استفاده نکردید، شاید بجای 12 بازیکن از 9 بازیکن استفاده کامل کردید، آیا نباید بازیکنان بهتری اعزام می شدند؟
پاسخ: از بازیکنان استفاده کردیم، اما به خاطر بحث های تاکتیکی از برخی کمتر استفاده کردیم، بازیکنان در تمرینات توانایی خود را ثابت کرده بودند. من بارها گفتم که به اسم و نام و باشگاه اهمیت نمی دهم، شاید مباشری کسی را نداشته باشد، اما برای من بازیکن باانگیزه و خوبی است.

سئوال : آیا یکی از بهترین نسل های والیبال ایران  از صعود به المپیک بازنماند و فرصت را از دست ندادیم؟
پاسخ: واقعا حیف شد که نتوانستیم به المپیک برویم؛ اما باید چکار کرد. باید گریست و دیگر کاری نکرد، باید نگاه به رو جلو داشت و این نسل در المپیک بعدی هم می تواند حضوری قدرتمند داشته باشد. احسنت! همینه! به این میگن روحیه!
مسن ترین بازیکن فعلی تیم ملی والیبال ایران در المپیک بعدی باز هم سه سال از یکی بازیکن ایتالیا جوان تر است. فکر می کنم باید به انگیزه توجه کرد، این نسل اگر بخواهد در المپیک بعدی نیز موفق خواهد شد.

سئوال : برای رسیدن به دومین هدف که حضور در لیگ جهانی است، شرایط را چگونه می بینید؟
پاسخ: برای حضور در لیگ جهانی باید شرایط را بررسی کنیم که اول باید شرایط صعود به لیگ جهانی مشخص شود. اگر به من می گفتند که شما برای پیروزی آمده اید، نمی پذیرفتم . نباید هدف اجباری شود باید پیشرفت کرد تا به هدف رسید. در غیر اینصورت اولین مشکل که بوجود می آید همه چیز تغییر می کند.

سئوال : حد والیبال ایران را تا چه میزان می دانید؟
پاسخ: من بر این باورم که هیچ محدویتی در این رشته ورزشی وجود ندارد و می تواند یکی از بهترین تیم های دنیا باشد. باید مشکلات برطرف شود. دو مشکل اصلی داریم که باید برطرف شود. بازیکنان جوان خدمت سربازی را به موقع انجام نمی دهند و زمانی می روند که در خدمت تیم ملی هستند. وقتی به تیم ملی می رسند اگر سربازی رفته باشند، دیگر مشکل نخواهند داشت برای خروج و گرفتن گذرنامه.
سئوال اینجاست که چرا بازیکنان در زمان جوانی به سربازی نمی روند، برخی اصلا نرفتند و نمی روند. خیلی برای من جالب است
الان 23 بازیکن در خدمت سربازی در اردوهای تیم ملی والیبال داریم، جای تشکر دارد از نظام وظیفهایران دارد که مشکلات تیم را حل کردند.

مشکل دوم تیم ملی والیبال نیاز به بازی های تدارکاتی با تیم های مختلف جهان است. حتی اگر خیلی خوب هم نباشند. میزان یادگیری در یک بازی بین المللی خوب برابر با دو هفته تمرین در اردو است. باید با فدراسیون های دیگر جهان ارتباط بهتری برقرار کنیم تا موفق به برطرف کردن این مشکل شویم.
اگر به لیگ جهانی برویم این مشکل حل می شود زیرا در آن رقابت ها بازی های زیادی خواهیم داشت.

سئوال: قرارداد شما اول سپتامبر پایان می یابد، چه تصمیمی برای آن ادامه آن دارید؟ برنامه های آینده شما چیست؟
در مورد آینده صحبت کردم، زیرا مربیان حرفه ای باید تا آخرین لحظه برنامه کاری داشته باشند، تا زمان پایان قرار فرصت هست و با رییس فدراسیون صحبت می کنم . شاید ورودی لیگ جهانی را هم نگرفتیم و همه چیز عوض شد. خیلی دوست دارم ورودی لیگ جهانی را بگیریم تا ببینم چه می شود. فرهنگ واقعی مردم را زمانی خواهید دید که بازنده باشیم. دوست واقعی در زمان سختی به کمک شما می آید.

من ایران را خیلی دوست دارم (ما هم شما رو دوست داریم! ) و بازیکنان والیبال که در حال کار هستیم را نیز خیلی دوست دارم، از بازیکنان تیم ملی نیز تشکر می کنم. تغییر خیلی بزرگی در آنان دیدم، این تغییرات نمی تواند همیشه بوجود آید، اما بازیکنان فعلی واقعا انگیزه خیلی خوبی دارند، چون ذهنیت آنان تغییر کرده است.
آنان موفق می شوند اما زمان آن را نمی دانم شاید با من باشد یا با مربی دیگر، شاید امسال باشد و یا شاید سالهای دیگر .

سئوال: چرا پدیده ای مانند فرهاد قائمی را زودتر به تیم ملی دعوت نکردید؟
پاسخ: او در تیم ملی بود، اما به دلیل مشکل سربازی امکان حضور در مسابقات برون مرزی نداشت، دو سال از زمان خدمتش گذشته بود اما کاری نکرده بود و یکی از مثالهای مشکل سربازی بازیکنان ایران است.


گزارش های تصویری:

پنجمین نشست خبری خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران (عکس 1)

پنجمین نشست خبری خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران(عکس 2)

 تاریخ : سه شنبه 20 تیر 1391 | 05:37 ب.ظ | نویسنده : سونیا | باحال
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3

downlode & code